Międzynarodowy Festiwal Europa - Toruń. Muzyka i Architektura 2012

MECENAS

HONOROWY PATRONAT

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW 
GMINY MIASTA TORUŃ

SPONSOR

 

PARTNERZY FESTIWALU

         

Kościół św. Szczepana, Kościół Garnizonowy św. Katarzyny 

PATRONAT MEDIALNY

    

       

Wydarzenia powiązane

INAUGURACJA FESTIWALU

Tego nie można przegapić! Niepowtarzalny występ Michała Urbaniaka - skrzypka, jazzmana, jedynego Polaka zaproszonego do współpracy przez Milesa Davisa, który wraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną udowodni myśl, że muzyka jest jedna, niezależnie od swego rodowodu.
22 czerwca 2012
wydarzenie z archiwum
liczba fotografii (14)

WIECZÓR POLSKI - ORKIESTRA KAMERALNA POLSKIEGO RADIA AMADEUS

Zespół należy do najlepszych światowych orkiestr tego typu, posiada wyjątkowe brzmienie, wspaniałe legato i niezrównanego dyrygenta w osobie p. Duczmal” The Independent, Londyn (Wielka Brytania)
30 czerwca 2012
wydarzenie z archiwum
liczba fotografii (12)

WIECZÓR PROMENADOWY

Kwartet Dęty Blaszany COPERNICUS BRASS przygotował specjalny repertuar, który doskonale wpisze się w niecodzienną scenerię i przestrzeń akustyczną przy Fontannie Cosmopolis.
07 lipca 2012
wydarzenie z archiwum
liczba fotografii (14)

WIECZÓR BAROKOWY

W trakcie wieczoru barokowego usłyszymy zespół Laboratoire de la Musique, grający na kopiach instrumentów barokowych. Zespół w neogotyckim wnętrzu kościoła św. Szczepana zaprezentuje utwory Purcella, Telemanna, Clérambaulta, Bacha, Haendla i Vivaldiego.
14 lipca 2012
wydarzenie z archiwum
liczba fotografii (10)

WIECZÓR KOLORÓW I PRZESTRZENI

Solistami kolejnego wieczoru festiwalowego będą saksofonista jazzowy Maciej Sikała oraz prof. Bogusław Grabowski, którzy w kościele garnizonowym św. Katarzyny zaprezentują utwory ze swojej płyty The Colours of Space for organ & saxophone.
21 lipca 2012
wydarzenie z archiwum
liczba fotografii (15)

WIECZÓR KOLORÓW BRZMIENIA

Akordeon przeżywa swój renesans na całym świecie. Można mówić o swoistej modzie na ten instrument. Niezwykle bogaty repertuar Wieczoru zaspokoi oczekiwania zarówno zwolenników muzyki klasycznej, jak i nieco lżejszej…
28 lipca 2012
wydarzenie z archiwum
liczba fotografii (10)

WIECZÓR MŁODYCH TALENTÓW I

Solistą recitalu będzie "cudowne dziecko" - Tomasz Ritter - nagradzany na konkursach krajowych i międzynarodowych, zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Artur Rubinstein in Memoriam w Bydgoszczy (ten sam, którego laureatami przed Konkursem Chopinowskim byli Avdiejeva i Blechacz). Koncert poprowadzi Jan Popis.
11 sierpnia 2012
wydarzenie z archiwum
liczba fotografii (7)

WIECZÓR MUZYKI FRANCUSKIEJ

Muzyka francuska w historii sztuki rządzi się nieco odmiennymi prawami i właśnie na koncercie zespołu Collegium Vocale Bydgoszcz będziemy mogli zasmakować tej odmienności. Zapraszamy po raz pierwszy na koncert festiwalowy do imponującej Sali Senatu Collegium Maxiumum !
18 sierpnia 2012
wydarzenie z archiwum
liczba fotografii (6)

KONCERT FINAŁOWY - WIECZÓR MŁODYCH TALENTÓW II

Tegoroczny Finał wypełnią wielkie dzieła w wykonaniu młodych, utalentowanych obywateli świata. Toruńska Orkiestra Symfoniczna po raz kolejny towarzyszyć będzie tym utalentowanym wirtuozom podczas koncertu, który obędzie się w Sali Wielkiej Dworu Artusa.
25 sierpnia 2012
wydarzenie z archiwum