Wydawnictwo płytowe - Romuald Twardowski

Właśnie ruszyła sprzedaż najnowszego, długo wyczekiwanego wydawnictwa płytowego Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. We współpracy z wybitną polską skrzypaczką, na stałe mieszkającą w Stanach Zjednoczonych – Kingą Augustyn oraz pod batutą zastępcy dyrektora ds. artystycznych TOS – Mariusza Smolija dokonana została rejestracja materiału, na który złożyły się kompozycje Romualda Twardowskiego: Serenada na orkiestrę smyczkową, Koncert na skrzypce i orkiestrę smyczkową, Niggunim na skrzypce i orkiestrę symfoniczną, Capriccio in blue na skrzypce i orkiestrę, Fantazja hiszpańska na skrzypce i orkiestrę.  Nagranie zrealizowane przez wiodącą polską firmę fonograficzną DUX, wydane zostało w grudniu 2018 roku, przez jedną z najbardziej prestiżowych wytwórni – NAXOS, która specjalizuje się w muzyce symfonicznej i dla której było to „Priorytetowe wydarzenie wydawnicze grudnia”. Na uwagę zasługuje fakt, iż pochlebną rekomendację wystawił płycie sam prezydent firmy Naxos - Klaus Heymann, co dla instytucji stanowi duże wyróżnienie, biorąc pod uwagę skalę działań wydawniczych firmy.

Płytę można zakupić w kasie biletowej CKK Jordanki, Aleja Solidarności 1-3, czynnej od wtorku do soboty w godzinach 13 – 19. Oficjalna promocja wydawnictwa odbędzie się 1 lutego podczas koncertu karnawałowego „Tańce świata”. Solistka koncertu -  Kinga Augustyn oraz Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod batutą Mariusza Smolija, zaprezentują  m.in. dwie spośród pięciu kompozycji, które znalazły się na płycie. Podczas tego wydarzenia płytę będzie można nabyć w promocyjnej cenie.

Projekt dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Młoda Polska", sponsorów – m.in. Adam M. Bak Foundation. Realizacja płyty odbyła się pod patronatem Polskiego Wydawnictwa Muzycznego w ramach przedsięwzięcia TUTTI.pl promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

fot. Łukasz Ułanowski

Galeria zdjęć