EDUKACJA MUZYCZNA

Całoroczny projekt EDUKACJA – TOS to szeroki wachlarz wydarzeń dla dzieci i młodzieży. Kierowany jest zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i grup zorganizowanych z placówek oświatowych.

Comiesięczne spotkania najmłodszych melomanów na koncertach z cyklu Czas dla nas odkrywają przed nimi tajniki muzyki. Zajęcia wprowadzają maluchy w świat instrumentów, oswajają z ich brzmieniem, aktywizują do udziału w zabawach, jednocześnie pozwalając rodzicom na chwilę wytchnienia. Wszystkie koncerty prowadzone są w sposób przystępny i swobodny, z udziałem profesjonalnych artystów.

Koncerty szkolne mające wieloletnią tradycję, to system koncertów prezentujący żywą muzykę w sposób przystępny i ciekawy , dzięki merytorycznie i metodycznie przygotowanym prelegentom. Stanowią one swoistą pogadankę o muzyce, instrumentach, kompozytorach, formach i stylach muzycznych. Prowokują słuchaczy do aktywnego udziału w koncercie. Odbywają się one w CKK Jordanki, jak również w przedszkolach i szkołach na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego - audycje wyjazdowe.

Otwarte próby generalne to oferta dla młodzieży licealnej. Poznając repertuar muzyki klasycznej, słuchacze mają możliwość obserwowania pracy dyrygenta z zespołem orkiestrowym i solistami.
We współpracy z innymi podmiotami kulturalnymi organizujemy m.in. spektakle teatralne, chcąc uzmysłowić odbiorcom, że muzyka jest nieodzownym elementem innych dziedzin sztuki.

Wychodząc naprzeciw młodym melomanom, chcącym skorzystać z oferty koncertów symfonicznych realizujemy projekt pn. Dzieciaki Sym-foniaki. Rodzice spędzają miły wieczór przy dźwiękach muzyki, a my zapewniamy atrakcyjne zajęcia ich pociechom. Podczas zajęć realizowane są gry i zabawy ruchowe do muzyki, wspólne muzykowanie, a także inne aktywności twórcze.

Dokładamy wszelkich starań aby cała oferta edukacyjna wpisywała się w realizację podstaw programowych przedszkoli i szkół, poszerzając wiedzę i umiejętności uczniów. Jednocześnie mamy nadzieję, że w przyszłości zostaną oni naszymi melomanami i regularnie będziemy spotykać się z nimi na koncertach symfonicznych.

 

Więcej informacji uzyskają Państwo kontaktując się z nami:

Alina Reut
e-mail: edukacja@tos.art.pl
tel. 602 253 809
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Al. Solidarności 1-3
87-100 Toruń

Galeria zdjęć