Kompozytor-rezydent

Program „Kompozytor-rezydent” nawiązuje do rozpowszechnionej w Europie i na świecie praktyki łączenia twórców z profesjonalnymi instytucjami muzycznymi. Adresowany jest do zawodowych zespołów orkiestrowych i chóralnych w Polsce oraz kompozytorów do 40 r. życia. 

Program polega na prezentacji minimum trzech dzieł wybranego twórcy podczas sezonu artystycznego danej instytucji muzycznej. Podstawową częścią programu jest zamówienie i prawykonanie jednej nowej kompozycji.


WYKONANIE i PRAWYKONANIE UTWORÓW JĘDRZEJA ROCHECKIEGO
ODBYWA SIĘ I JEST WSPÓŁFINANSOWANE W RAMACH PROGRAMU
INSTYTUTU MUZYKI I TAŃCA "KOMPOZYTOR - REZYDENT"


 

fot. Joanna Zasada

 

Jędrzej Roch Rochecki jest młodym, wszechstronnym artystą: kompozytorem, skrzypkiem, reżyserem dźwięku, a także autorem dźwiękowych instalacji plastycznych. Jego utwory prezentowane były na koncertach w kraju i za granicą. III Symfonia Thorunium na sopran, mezzosopran, tenor, baryton, chór mieszany, organy i orkiestrę symfoniczną powstaje dla Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, która wykona ją na koncercie inauguracyjnym XVII Festiwalu „Europa-Toruń. Muzyka i Architektura”.

/fot. Joanna Zasada/

Wydarzenia powiązane

WIELKIE DZIEŁA - WIELCY WYKONAWCY (IV)

Koncert z udziałem Jędrzeja Rocheckiego to wydarzenie obfitujące w kompozycje z zakresu muzyki współczesnej z archaizującymi elementami ludowymi. Młody kompozytor zaprezentuje skomponowane przez siebie utwory: Al Tanca oraz I Symfonię koncertującą. Nie zabraknie również romantycznego pierwiastka w postaci IV Symfonii e-moll J. Brahmsa. Serdecznie zapraszamy.
16 listopada 2012
wydarzenie z archiwum
liczba fotografii (16)
29 czerwca 2013
wydarzenie z archiwum
film izle film izle film izle film izle film izle film izle film izle