Bilety | karnety - na koncerty z cyklu Czas dla Nas

Czas dla nas – cykl koncertów dla dzieci do 6 lat

W ramach całorocznego projektu EDUKACJA – TORUŃSKA ORKIESTRA SYMFONICZNA organizowane są muzyczne wydarzenia kierowane m.in. do najmłodszych. Wśród nich znajduje się cykl Czas dla nas obejmujący grupę wiekową do 6. roku życia.

Czas dla nas powstał z myślą zarówno o dzieciach, jak i rodzicach. Zajęcia wprowadzają maluchy w świat instrumentów, oswajają z ich brzmieniem, aktywizują do udziału w zabawach, jednocześnie pozwalając opiekunom na chwilę wytchnienia. Wszystkie prowadzone są w sposób przystępny i swobodny, z udziałem profesjonalnych artystów.

Czas dla nas udowadnia, że w świecie muzyki nie brakuje miejsca dla nikogo. A dzieci są najbardziej wymagającą widownią! Dlatego dokładamy wszelkich starań, by nie gasić ich dziecięcego zapału, nie ograniczać ich swobody i rozwijać ich wrażliwość poprzez kontakt z żywą muzyką.

Przygotowanie i prowadzenie:
Adriana Wdziękońska
Wszystkie koncerty odbywają się w Sali Prób CKK Jordanki.

Zachęcamy do zapoznania się z programem na najbliższe miesiące .

Bilety w cenach:
15 zł - bilet dla dziecka
25 zł - bilet dla osoby dorosłej
50 zł - bilet rodzinny dla 2 osób dorosłych i 1 dziecka


    • W sezonie artystycznym 2019/2020 proponujemy Państwu zakup karnetów na cykl koncertów rodzinnych Czas dla nas. Zakupiony karnet abonamentowy upoważnia do udziału jednej osoby dorosłej z dzieckiem w 5-ciu koncertach z cyklu Czas dla nas. Karnet nie jest imienny. Zakup karnetu możliwy jest tylko w kasie CKK Jordanki.
    • Cena karnetu: 130 zł / Wartość karnetu: 200 zł
    • Karnet: wrzesień 2019 - styczeń 2020
    • Karnety w sprzedaży od 16 sierpnia 2019 r.
    • Koncerty objętych karnetem:

22 września 2019 r. /niedziela/ godz. 16:00, 17:15
Gdy ostatnia róża zwiędła
Pieśń Ignacego Jana Paderewskiego „Gdy ostatnia róża zwiędła” rozpocznie pierwszy w nowym sezonie artystycznym koncert z cyklu „Czas dla nas”. Rozłożone na pulpitach nuty zamienią się w muzykę polskich kompozytorów XIX i XX wieku. Zabrzmią więc utwory F. Chopina, S. Moniuszki, H. Wieniawskiego, K. Szymanowskiego, W. Lutosławskiego.

20 października 2019 r. /niedziela/ godz. 16:00, 17:15
Czyżyku, czyżyku, ptaszku malusieńki
Czyżyk to maleńki ptaszek, bohater piosenki, która zabrzmi podczas tego spotkania. Zapraszamy na koncert złożony z „ptasich” przebojów muzyki klasycznej. „Kukułka”, „Słowik i róża”, „Pióreczko” to tytuły utworów, które dźwiękami naśladują głosy małych, fruwających śpiewaków. Zaśpiewamy i my, pomachamy skrzydełkami, wspólnie zatańczymy. Przy okazji przyjrzymy się instrumentom i ich małym odmianom.

24 listopada 2019 r. /niedziela/ godz. 16:00, 17:15
W deszczowym rytmie
Listopadowa szaruga za oknami nie zniechęci nas do muzycznych działań. Zapraszamy na kolejne, jesienne i chlupoczące deszczem spotkanie z ciocia Adą i Krasnalem. Podczas wesołego spotkania poznamy sympatycznych artystów grających w kwartecie smyczkowym. Dowiemy się, jak wyglądają i brzmią ich instrumenty, zapytamy też, czy w deszczowe dni noszą parasol i kalosze?

22 grudnia 2019 r. /niedziela/ godz. 16:00, 17:15
Tup, tup idzie noc
Słynne kołysanki, piosenki o zimie, świąteczne, ciepłe melodie to repertuar ostatniego w tym roku koncertu dla najmłodszych melomanów. Ciocia Ada, Krasnal Oktawiusz i muzycy Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej zapraszają do wspólnej zabawy, śpiewu i tańca. Wesołych Świąt!

26 stycznia 2020 r. /niedziela/ godz. 16:00, 17:15
Wyszły w pole kurki trzy
Rok 2020 rozpoczniemy od rachunków. Jeden to solo, dwóch to duet, a jak nazwać trzech, czterech, ośmioro wykonawców? Zapraszamy na koncert złożony z utworów muzyki klasycznej wykonywanej przez różne zespoły wykonawcze. Przygotujcie do liczenia palce od rąk i nóg!

Szczegółowe informacje :
http://edukacja.tos.art.pl/czas-dla-nas-audycje-dla-dzieci-z-rodzicami/