Bilety | karnety - na koncerty z cyklu Czas dla Nas

Czas dla nas – cykl koncertów dla dzieci do 6 lat

W ramach całorocznego projektu EDUKACJA – TORUŃSKA ORKIESTRA SYMFONICZNA organizowane są muzyczne wydarzenia kierowane m.in. do najmłodszych. Wśród nich znajduje się cykl Czas dla nasobejmujący grupę wiekową do 6. roku życia.

Czas dla nas powstał z myślą zarówno o dzieciach, jak i rodzicach. Zajęcia wprowadzają maluchy w świat instrumentów, oswajają z ich brzmieniem, aktywizują do udziału w zabawach, jednocześnie pozwalając opiekunom na chwilę wytchnienia. Wszystkie prowadzone są w sposób przystępny i swobodny, z udziałem profesjonalnych artystów.

Czas dla nas udowadnia, że w świecie muzyki nie brakuje miejsca dla nikogo. A dzieci są najbardziej wymagającą widownią! Dlatego dokładamy wszelkich starań, by nie gasić ich dziecięcego zapału, nie ograniczać ich swobody i rozwijać ich wrażliwość poprzez kontakt z żywą muzyką.

Zachęcamy do zapoznania się z programem na najbliższe miesiące .

Bilety w cenach:
10 zł - bilet dla dziecka
20 zł - bilet dla osoby dorosłej
40 zł - bilet rodzinny dla 2 osób dorosłych i 1 dziecka


    • W sezonie artystycznym 2018/2019 proponujemy Państwu zakup karnetów na cykl koncertów rodzinnych Czas dla nas. Zakupiony karnet abonamentowy upoważnia do udziału jednej osoby dorosłej z dzieckiem w 5-ciu koncertach z cyklu Czas dla nas. Karnet nie jest imienny. Zakup karnetu możliwy jest tylko w kasie CKK Jordanki
    • Cena karnetu: 100 zł / Wartość karnetu: 150 zł
    • Karnet: luty - czerwiec 2019
    • Karnety w sprzedaży od 16 grudnia2018r.
    • Koncerty objętych karnetem:

10 lutego 2019r. /niedziela/ godz. 16:00, 17:15
Maszerują dzieci drogą
Krasnal Oktawiusz i ciocia Ada tym razem wyruszą w świat muzyki w rytmie marsza. Podczas koncertu zabrzmią  kompozycje-marsze napisane na przestrzeni dziejów przez słynnych kompozytorów: F. Chopina, P. Czajkowskiego, R. Wagnera, F. Mendelssohna. Marsz może mieć radosny, żałobny, ale także wojskowy charakter, dlatego podczas koncertu zanucimy wspólnie żołnierską piosenkę i oczywiście dziarsko pomaszerujemy.

10 marca 2019r. /niedziela/ godz. 16:00, 17:15
Płonie ognisko w lesie
Zapraszamy do  muzykowania przy harcerskim ognisku. Podczas tego koncertu zanucimy wspólnie znane, lubiane harcerskie melodie. Pomaszerujemy po lesie, wesoło zatańczymy, poznamy akordeon i skrzypce a trąbka da sygnał do snu, pobudki i zabawy. Czuj czuj czuwaj!

14 kwietnia 2019r. /niedziela/ godz. 16:00, 17:15
Kwiecień-plecień
Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata. To rymowane powiedzenie pasuje też czasem do muzyki. Zapraszamy na koncert, podczas którego zwrócimy uwagę na podstawowe elementy każdego utworu, jakim są tempo, głośność, charakter. Zabrzmią zróżnicowane, skontrastowane utwory muzyczne. Muzyka rozbrzmiewać będzie wolno-szybko, cicho-głośno, smutno-wesoło.

12 maja 2019r. /niedziela/ godz. 16:00, 17:15
Kotek się myje, piesek już szczeka
„Kotek się myje piesek już szczeka” od takich słów zaczyna się  jedna z pieśni Stanisława Moniuszki, którą wykonają zaproszeni na nasz koncert artyści śpiewacy. Stanisław Moniuszko jest twórcą setek pieśni. W jego czasach brakowało repertuaru polskiego, śpiewano włoskie, niemieckie piosenki. Moniuszko- patriota uzupełnia te braki tworząc tzw.: „Śpiewniki Domowe” , z nadzieją , że trafią pod strzechy. I udało się! W każdym polskim domu rozbrzmiewała „Prząśniczka”, "Kum i kuma", "Pieśń wieczorna". Także na naszym koncercie zabrzmią te najpopularniejsze, lubiane przez wszystkich pieśni Moniuszki, przy okazji poznamy nazwy głosów i zespołów wykonawczych. W świat muzyki wokalnej Stanisława Moniuszki poprowadzą nas ciocia Ada i Krasnal Oktawiusz

9 czerwca 2019r. /niedziela/ godz. 16:00, 17:15
Podróż z uśmiechem
Wraz z zespołem Dixie  pod kierunkiem cioci Ady, w towarzystwie wesołego Krasnala wyruszymy w rejs za ocean, do Nowego Orleanu, miasta- kolebki jazzu tradycyjnego. Zabiorą się z nami czterej pancerni, pan Samochodzik i Templariusze, w poszukiwaniu magicznego drzewa zatrzymamy się w niejednej przystani, a to wszystko tylko za jeden uśmiech...
Zapraszamy w podróż po krainie polskiej (!) muzyki filmowej wykonanej w nowoorleańskim stylu.


Szczegółowe informacje :
http://edukacja.tos.art.pl/czas-dla-nas-audycje-dla-dzieci-z-rodzicami/