18 września
Piątek , godzina: 19:00 Star Wars Saga - muzyka z filmu
w ramach: koncert specjalny
foto

Ścieżka dźwiękowa z "Gwiezdnych wojen" została uznana przez słuchaczy brytyjskiej stacji Classic FM za najlepszą muzykę filmową wszech czasów, a za muzykę do IV części jej kompozytor – John Williams – został uhonorowany Oscarem.

Amerykański kompozytor jest rekordzistą na magicznej „oscarowej” liście. Obok Walta Disneya otrzymał on najwięcej w historii, bo aż 47 nominacji, w tym 5 statuetek za muzykę.

Tematem przewodnim toruńskiego koncertu będzie właśnie muzyka z Gwiezdnych Wojen. Usłyszymy najbardziej znane utwory z całej sagi, m.in. Yoda's Theme, Anakin's Theme, Duel of the Fates oraz Imperial March.

Zespół artystyczny Toruńskej Orkiestry Symfonicznej, w znacznie powiększonym składzie, od pulpitu dyrygenckiego poprowadzi Maciej Sztor, niezrównany interpretator  amerykańskiej muzyki filmowej.

Zaproszony do Torunia dyrygent kolekcjonuje oryginalne partytury amerykańskich kompozytorów, tworzy i realizuje własne projekty w całej Polsce, może się również poszczycić specjalnym listem z gratulacjami od samego Johna Williamsa za propagowanie jego muzyki filmowej w Polsce.

Koncert odbywać się będzie w ramach kolejnej edycji największego w Polsce zlotu fanów sagi Gwiezdne Wojny – StarForce 2015, więc z całą pewnością wśród publiczności nie zabraknie uczestników tego wydarzenia, w strojach imitujących ulubionych bohaterów filmu.

Zobacz inne zbliżające się wydarzenia

25 lutego
Muzykoterapia dla Seniorów
08 marca
Symfoniczna salsa! | J. Torres z zespołem