30 października
Piątek , godzina: 19:00 Muzyka z horrorów
w ramach: koncert specjalny
foto

Krzysztof DOBOSIEWICZ - dyrygent
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie:
Muzyka z horrorów. 

Początków tego typu muzyki filmowej należy szukać w masowo wydawanych w latach 30-tych, horrorach amerykańskiej wytwórni Universal Studio. Początkowo nie były to rozbudowane i ambitne  tematy, w przeciwieństwie do teraźniejszych czasów, gdy muzyka w filmie grozy stanowi element niezastąpiony. Muzyka do horrorów to niezwykły rodzaj kompozycji filmowej. Służy nie tylko do podkreślenia klimatu, ale musi przede wszystkim obrazować to co dzieje się na ekranie.

Koncert „Klasyka horroru” to autorski projekt Krzysztofa Dobosiewicza i już cieszy się ogromną popularnością w Finlandii oraz coraz większą w Polsce. Na naszej scenie zabrzmią arcydzieła muzyki z filmowych horrorów. Krew w żyłach zmrozi słuchaczom m.in. motyw muzyczny z „Draculi” W. Kilara, „Lśnienia”, „Hannibala”, „Egzorcysty”, „Halloween”, czy serialu „Miasteczko Twin Peaks”. 

Krzysztof Dobosiewicz (dyrygent) – ur. 1968, wychował się w warszawskiej rodzinie z muzycznymi tradycjami. Studiował w tamtejszej Akademii Muzycznej w klasie skrzypiec prof. Zenona Bąkowskiego i prof. Henryka Palulisa, kompozycję u Bogusława Schaeffera oraz dyrygenturę w Akademii Muzycznej Mozarteum w Salzburgu w klasie Waltera Hagengrolla. Od ponad 20 lat pracuje i mieszka w Finlandii, gdzie z powodzeniem popularyzuje muzykę polską. Występuje jako skrzypek solista, jest również aktywnym kompozytorem, orkiestratorem i aranżerem. Bardzo swobodnie czuje się w nie tylko w muzyce klasycznej, ale również w filmowej, elektronicznej, jazzie i improwizacji eksperymentalnej. 

Zobacz inne zbliżające się wydarzenia

25 lutego
Muzykoterapia dla Seniorów
08 marca
Symfoniczna salsa! | J. Torres z zespołem