Subskrybuj newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się aby otrzymywać powiadomienia o zbliżających się wydarzeniach.

31 grudnia
Czwartek , godzina: 20:00 Koncert sylwestrowy
foto
Krzysztof Kiljański
Krzysztof Kiljański

UWAGA! W dniu 3 grudnia 2015 została uruchomiona dodatkowa pula biletów, zarówno w kasie Dworu Artusa jak i na stronie TOS.

gość specjalny - Krzysztof Kiljański
Wioletta BIAŁK - sopran
Adam ZDUNIKOWSKI - tenor

Mirosław Jacek BŁASZCZYK - dyrygent
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Zbliża się koniec roku 2015, nadchodzi więc wspaniała okazja by przy wysublimowanych dźwiękach muzyki, w gronie znakomitych solistów i zespołu artystycznego Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej przywitać Nowy 2016 Rok. Na ten szczególny wieczór zaprosiliśmy znakomitych solistów - sopranistkę Wiolettę Białk, tenora Adama Zdunikowskiego i gościa specjalnego - Krzysztofa Kiljańskiego.

Zaproszeni artyści zaprezentują niezwykle mozaikowy repertuar - usłyszymy solowe arie m.in. Lehara, Straussa i Kalmana, duety z największych operetek i musicali, a także utwory muzyki rozrywkowej i popularnej. Krzysztof Kiljański zaczaruje Nas standardami z repertuaru Presleya, Sinatry czy Armstronga. Czy Artyście uda się nakłonić sopranistkę do wspólnego wykonania jego największego hitu – „Prócz Ciebie nic”? Wszystko okaże się na koncercie.

Solistom towarzyszyć będzie Toruńska Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją ulubieńca toruńskiej publiczności - Maestro Mirosława Jacka Błaszczyka – dyrektora Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach.

Zapraszamy do klimatycznej, nowo wybudowanej Sali Koncertowej na toruńskich Jordankach.

=========================================================================================

Wioletta Białk - sopranistka, ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Wokalno-Aktorskim pod kierunkiem prof. Alicji Słowakiewicz-Wolańsiej. Stypendystka Ministra Kultury i Prezydenta Miasta Chorzowa. Jest solistką Teatru Muzycznego w Gliwicach, gościnnie występuje w chorzowskim Teatrze Rozrywki. 

Adam Zdunikowski - tenor, Studiował w klasie śpiewu Romana Węgrzyna w warszawskiej Akademii Muzycznej, którą ukończył w 1991.  Zadebiutował w 1990 na scenie kameralnej Teatru Wielkiego w Warszawie partią Clema w Małym kominiarczyku Benjamina Brittena. Jest laureatem wielu konkursów, brał udział w licznych festiwalach muzycznych. Począwszy od 1992 roku współpracuje z kilkoma scenami operowymi w kraju i za granicą 

Krzysztof Kiljański - piosenkarz popowy i jazzowy. Zdobywca nagrody "Fryderyk 2005" w kategorii Piosenkarz roku. Znany m.in. dzięki nagraniu przeboju "Prócz Ciebie nic" z duecie z Kayah. Jego debiutancki album "In the room" osiągnał status platynowej płyty i przyniósł mu sławę i uznanie. 

Prof. Mirosław Jacek Błaszczyk - dyrygent, dyrektor Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego, Koncertuje na wszystkich estradach w kraju, z Filharmonią Narodową na czele i za granicą (m.in. Albania, Austria, Białoruś, Chiny, Czechy, Francja, Hiszpania, Irlandia, Japonia, Kanada, Korea Południowa, Litwa, Łotwa, Maroko, Meksyk, Niemcy, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Tunezja, Ukraina i USA). Z zespołami Filharmonii Śląskiej nagrał kilkadziesiąt płyt. Ma na swym koncie wiele prawykonań. Jest kierownikiem Katedry Dyrygentury Symfoniczno-operowej w Akademii Muzycznej w Katowicach. 7 sierpnia 2012 r. prezydent RP Bronisław Komorowski nadał artyście tytuł profesora sztuk muzycznych.

Galeria zdjęć

Zobacz inne zbliżające się wydarzenia

29 stycznia
Tańce symfoniczne #1
05 lutego
Viva Mozart! #1