8 stycznia
Piątek , godzina: 19:00 Perły Retro Rocka
w ramach: koncert specjalny
foto
Grzegorz Wilk
Grzegorz Wilk

Magdalena TUL 
Michał GASZ
Grzegorz WILK
Tadeusz WICHEREK dyrygent

W programie:
The Doors, The Animals, The Rolling Stones, Elvis, The Beatles

Niezapomniane, ponadczasowe i wiecznie modne hity rockowe z dawnych lat zabrzmią w symfonicznych aranżacjach!

Niezwykle interesująco zapowiada się koncert znanych i lubianych solistów Magdaleny Tul, Michała Gasza i Grzegorza Wilka z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Przypomnimy sobie utwory rockowe, które zawsze były wyrazem nadziei, buntu, wolnych myśli. Określane są zarówno utworami-pomnikami jak i kamieniami milowymi, ze względu na swój charakter muzyczny jak i tekstowy. Począwszy od lat 50tych gwiazdy, takie jak Elvis Presley, zaczęły tworzyć i rozwijać gatunek muzyczny do dziś popularny na całym świecie. Tym koncertem chcemy sięgnąć do korzeni rocka, wspominając hity z list przebojów takich gwiazd jak The Animals, The Doors, The Rolling Stones oraz The Beatles - uważany za jeden z najważniejszych zespołów muzycznych w historii muzyki. Będzie to podróż pełna wspomnień, wypełniona mocnymi, energetycznymi ale i pięknymi, delikatnymi melodiami. Solistów i Toruńską Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi dyrygent Tadeusz Wicherek, znany publiczności również z niezwykle pogodnego nastawienia i ciekawych anegdot opowiadanych na koncertach. Czy i teraz usłyszymy wspomnienia związane z tematyką koncertu? Serdecznie zapraszamy!

 

Grzegorz Wilk – jako solista oratoriów Piotra Rubika, śpiewał w największych salach USA i Kanady, podczas kilku międzynarodowych tournee. Współpracował m.in. z Leszkiem Możdzerem, Włodzimierzem Korczem, Jackiem Cyganem. Jest wokalistą najpopularniejszych programów rozrywkowych m.in. „Jaka to Melodia” w TVP1 (od 2005). Występował także jako wokalista i parodysta w programie “Szymon Majewski Show” w TVN; były solista i aktor wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol, laureat wielu programów telewizyjnych i międzynarodowych konkursów (1998 – laureat programu „Szansa na sukces”, 2002„Droga do Gwiazd” ).

Magdalena Tul – polska piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Reprezentowała Polskę na 56 Konkursie Piosenki Eurowizji, występowała jako solistka Teatru Buffo. Obecnie współpracuje z Teatrem Roma i od 2002 roku związana jest z programem „Jaka to Melodia”. Użycza również swojego głosu w filmach rysunkowych. Dotychczas nagrała dwie solowe płyty.

Michał Gasz – wokalista, aktor musicalowy, autor tekstów, kompozytor. Od lat współpracuje z Piotrem Rubikiem, uczestnicząc co roku w tournée po USA i Kanadzie. Zwycięzca finału programu „Szansa na sukces” w 2005 roku. Współpracował m.in. z: Anną Jurksztowicz, Majką Jeżowską, Krystyną Prońko, Jackiem Cyganem, Krzysztofem Herdzinem, Krzesimirem Dębskim.

Tadeusz Wicherek – dyrygent i kompozytor muzyki do sztuk teatralnych. Ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie dyrygentury prof. Bogusława Madeya. Ma w swoim repertuarze około 20 oper i baletów oraz bardzo bogaty zbiór utworów symfonicznych, od wczesnego baroku do utworów współczesnych; to jedyny polski, a prawdopodobnie i europejski dyrygent, który ma w swoim repertuarze utwory kompozytorów kostarykańskich. Dokonał wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji oraz nagrań muzyki filmowej. Występował na wielu międzynarodowych festiwalach i scenach muzycznych niemal na wszystkich kontynentach. 

Zobacz inne zbliżające się wydarzenia

25 lutego
Muzykoterapia dla Seniorów
08 marca
Symfoniczna salsa! | J. Torres z zespołem