6 marca
Niedziela , godzina: 17:00 Waldemar Malicki dla kobiet i nie tylko
w ramach: koncert specjalny
foto

Barbara LEWICKA /sopran/
Waldemar MALICKI /fortepian, prowadzenie/
Bernard CHMIELARZ /dyrygent/
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie m.in:
F.Liszt:, A. Piazzola, K. Komeda, F. Loewe, I. Kalman, F. Sartori, J. Brahms, A. Dvorzak, E. Grieg, J. Strauss, E. Elgar

Waldemar Malicki dla kobiet i nie tylko!!!

Znany i lubiany popularyzator muzyki klasycznej Waldemar Malicki przygotował wraz z dyrygentem Bernardem Chmielarzem specjalnie na Dzień Kobiet, autorski program, który okaże się niespodzianką dla słuchaczy... Czy po raz kolejny swoim poczuciem humoru rozbawią publiczność własnymi aranżacjami i niebanalnymi interpretacjami popularnych utworów muzyki klasycznej i rozrywkowej?

Waldemar Malicki - jeden z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich - solista, kameralista, improwizator. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku, by następnie doskonalić swe umiejętności w Wiedniu. Koncertuje w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Rosji i Japonii. Nagrał ok. 40 płyt, zdobył trzy „Fryderyki”, prowadzi kursy i seminaria muzyczne w Skandynawii, obu Amerykach i Japonii. Szerokiemu gronu publiczności znany jest przede wszystkim z programu „Filharmonia dowcipu”, w którym wspólnie z reżyserem Jackiem Kęcikiem i dyrygentem Bernardem Chmielarzem, w przystępny i kabaretowy sposób, prezentuje szerokiemu gronu słuchaczy muzykę klasyczną.

Bernard Chmielarz - aranżer, kompozytor i dyrygent, absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina. Większość swojego dorosłego życia spędził przy pulpicie w orkiestrach symfonicznych i kameralnych. I nie był to pulpit dyrygencki – tysiące godzin przesiedział „wciśnięty w” kontrabas. Był muzykiem Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji, a także kontrabasistą Orkiestry Filharmonii Narodowej. Współpracował z wieloma warszawskimi teatrami, m.in. Teatrem Polskim, Teatrem Współczesnym i Teatrem Ateneum. W swoim dorobku artystycznym ma nagranych kilkanaście płyt, dziesiątki kompozycji i setki aranżacji. W 2000 roku zinstrumentował muzykę Kenjiego Kawai do filmu Avalon. Razem w Jackiem Kęcikiem i Waldemarem Malickim jest współautorem programu „Filharmonia dowcipu”.

 

Zobacz inne zbliżające się wydarzenia

25 lutego
Muzykoterapia dla Seniorów
08 marca
Symfoniczna salsa! | J. Torres z zespołem