22 kwietnia
Piątek , godzina: 19:00 Koncert symfoniczny - GERSHWIN, BIZET
foto

Zapraszamy do zakupu Abonamentów kwiecień - czerwiec 2016 w bardzo korzystnych cenach.
Poniższy koncert dostępny w ramach abonamantów A i B, szczegóły tutaj

W ramach koncertu bezpłatna opieka dla dzieci - Dzieciaki Sym-foniaki. szczególy tutaj.

Toruńska Orkiestra Symfoniczna przyłączyła się do akcji "Toruń za pół ceny", w ramach której obniża się ceny poszczególnych produktów i usług o 50%. 
Bilety w cenie z rabatem – 15 zł (standardowa cena biletu: 30 zł). Ilość biletów ograniczona – 60 szt.
Zakup biletów w cenie specjalnej tylko w kasie CKK Jordanki (Al. Solidarności 1-3) w dniu koncertu (22.04.2016), w godz. 13.00-19.00.

Piotr BANASIK (fortepian)
Sławomir CHRZANOWSKI (dyrygent)
Toruńska Orkiestra Symfoniczna 

W programie:
G.Gershwin – Koncert fortepianowy F-dur
G.Bizet – I i II suita z opery Carmen

George Gershwin nazywany „królem” jazzu jako jeden z najpopularniejszych kompozytorów amerykańskich próbował stworzyć narodową muzykę amerykańską poprzez połączenie elementów muzyki jazzowo-rozrywkowej z symfoniczną. Koncert fortepianowy F-dur napisał w niespełna rok po wielkim sukcesie Błękitnej rapsodii. Podobnie jak słynna Rapsodia dzieło jest zbliżone do jazzu, ale ujęte jest w neoklasyczną trzyczęściową formę. Utwór należy uznać za jeden z najbardziej reprezentatywnych dla muzyki amerykańskiej.

Carmen jest jedną z najpopularniejszych oper w historii muzyki. Wystawiana niemal na wszystkich scenach, wykorzystywana w filmach, kreskówkach, reklamach wielokrotnie adaptowana, znana jest publiczności na całym świecie. Jej kompozytor, Georges Bizet, był znakomitym kolorystą i melodystą, w ciągu kilku taktów potrafi wyczarować magiczny świat. Niestety uznanie zdobył dopiero po śmierci. Suity z Carmen są swoistą mozaiką najpiękniejszych i najbardziej znanych motywów tej wciąż podziwianej opery. 

Galeria zdjęć

Zobacz inne zbliżające się wydarzenia

03 kwietnia
Viva Italia ! Paganini / Rossini / Mendelssohn
17 kwietnia
Sax, film i Beethoven