9 kwietnia
Niedziela , godzina: 12:00 Symfonika familijna - Historia orkiestry
foto

SYMFONIKA FAMILIJNA

Podczas tego spotkania prześledzimy historię orkiestry symfonicznej. Będziemy dokonywać podróży w czasie i poznawać jak muzyka, orkiestra i kultura zmieniały się na przestrzeni wieków. Zaczniemy naszą podróż ok. roku 1750 kiedy to powstawały pierwsze orkiestry symfoniczne. Zobaczymy jak zmieniało się brzmienie poprzez dodawanie przez kompozytorów poszczególnych instrumentów a na zakończenie posłuchamy muzyki współczesnej muzyki filmowej – symfonicznego brzmienia Gwiezdnych Wojen!!!

Cykl ten ma na celu przybliżenie muzyki symfonicznej szerokiemu gronu słuchaczy.
Całe rodziny będą się świetnie bawić poznając różnych kompozytorów i ich najbardziej popularne utwory.  Przy pomocy dyrygenta i muzyków orkiestry będziemy wspólnie odkrywać różnorodne elementy muzyki, jej historię, jak również poznawać tajniki gry na wielu instrumentach. Wszystko w  ciepłej atmosferze i przy dźwiękach znakomitych symfoników toruńskich. Wymarzony sposób na wspólne rodzinne niedzielne popołudnie.

Wykonawcy:
Mariusz Smolij /dyrygent, prowadzenie/
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
W programie: 
J. S. Bach - III Suita orkiestrowa D-dur BWV 1068, Gavotte I, II
J. Haydn - Symfonia D-dur nr 104, cz. IV
H. Berlioz - Symfonia fantastyczna op. 14, cz. IV J. Strauss - Polka "Grzmoty i błyskawice" E. Chabrier - Habanera A. Copland - Suita z baletu Rodeo: Buckaroo Holiday J. Williams – muzyka z filmu „Gwiezdne Wojny”
 

Partnerem cyklu koncertów "Symfonika familijna" jest Nova Trading S.A.

Zobacz inne zbliżające się wydarzenia

25 lutego
Muzykoterapia dla Seniorów
08 marca
Symfoniczna salsa! | J. Torres z zespołem