Subskrybuj newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się aby otrzymywać powiadomienia o zbliżających się wydarzeniach.

27 kwietnia
Piątek , godzina: 19:00 THE AMERICAN LANDSCAPE | fotochoreografia symfoniczna
foto
fot. Westwater Arts
fot. Westwater Arts

Wystąpią:
Nicholas Bardonnay - artysta multimedialny z Westwater Arts
Mariusz Smolij /dyrygent/
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie:
L. Bernstein – Divertimento na orkiestrę
A. Copland – Suita z baletu „Rodeo” (fotochoreografia Utah, Arizony i tradycyjnego życia ranczerów i kowbojów)
G. Mahler – Adagietto z V Symfonii cis-moll (fotochoreografia zachodnio-północnego regionu USA i Pacyfiku)
F. Grofé – Suita „Wielki Kanion” (fotochoreografia Wielkiego Kanionu i przyrody tego unikalnego miejsca)

Westwater Arts powstało w 1973 roku i od chwili założenia do dzisiaj przygotowało projekcje multimedialne dla ponad pół miliona melomanów. Do tej pory ponad 180 orkiestr skorzystało z możliwości wzbogacenia koncertów o pokaz tej nowatorskiej formy artystycznej: fotochoreografii symfonicznej. Repertuar wizualny Westwater Arts towarzyszy wykonaniom utworów skomponowanych przez Dvořáka, Mahlera, Coplanda, Szostakowicza i 22 innych wielkich kompozytorów.

Koncert ten jest efektem współpracy z czterema orkiestrami, pod kierunkiem Mariusza Smolija, dzięki której Westwater Arts po raz pierwszy w Polsce zaprezentuje swoje symfoniczne fotochoreografie dla publiczności w Łodzi, Opolu, Olsztynie i Toruniu. Program występu obejmuje trzy wizualne koncerty: Grand Canyon Country, Pacifica oraz Rodeo! Prezentacja Grand Canyon Country powstała na zamówienie orkiestr w Tucson i Phoenix i ukazuje zapierające dech w piersiach widoki rzeki, kanionu, Pustyni Południowo-Zachodniej oraz siedliska dzikiej przyrody występujące w majestatycznym krajobrazie Wielkiego Kanionu w Arizonie. Zdjęcia wchodzące w skład projekcji pod tytułem Pacifica powstały w sezonie zimowym w położonych nad Pacyfikiem stanach Oregon i Waszyngton. Przeważają wśród nich pierwotne krajobrazy parku narodowego Olympic National Park. Wśród prezentowanych ujęć będzie można zobaczyć między innymi wilgotne poszycie lasu i widoki wybrzeża z lotu ptaka. Rodeo! pokazuje widok zza kulis na pełną zabawy i entuzjazmu atmosferę rodeo w małym mieście. Obrazy sfotografowane w Arizonie i Utah na tle niezwykłej scenerii Dzikiego Zachodu ukazują migawki z życia tego pięknego i żywiołowego regionu.

Nicholas Bardonnay jest fotografikiem, artystą multimedialnym, dyrektorem artystycznym i prezesem Westwater Arts. Nicholas dołączył do zespołu Westwater Arts w 2009 roku i do tej pory przygotował kilkanaście fotochoreograficznych kompozycji, które przeprowadził przez cały proces od wykonania zdjęć przez produkcję po wykonanie. Jego praca twórcza bierze początek z pomysłu wizualnego lub utworu muzycznego, a na dalszym etapie następuje dopasowanie tych dwóch elementów. W trakcie koncertów Nicholas używa licznych projektorów multimedialnych, które wypełniają wielkie panoramiczne ekrany setkami skrupulatnie dobranych obrazów, a ich sekwencja powstaje na żywo. Do tej pory opracował ponad 80 koncertów. Jego projekcje towarzyszyły występom licznych orkiestr w Stanach Zjednoczonych, Szkocji, Anglii, Singapurze, Kanadzie i Niemczech. Artysta zazwyczaj występuje wraz z żoną Erin, która współpracuje z nim korzystając ze swoich licznych talentów jako dyrektor wykonawczy Westwater Arts. Mieszkają w Kalifornii, często podróżują z występami, a także przy okazji wykonywania zdjęć do nowych „wizualnych koncertów”. Dzięki niedawno realizowanym projektom odwiedzili Islandię, Meksyk, Czechy, a także wiele wspaniałych parków narodowych w USA.

Więcej informacji na stronie internetowej WestwaterArts.com i na Facebooku.

http://westwaterarts.com/polandtour/

_________________________________________________________________________________________________

Podczas koncertu będzie możliwość bezpłatnego pozostawienia dziecka w wieku 5-10 lat pod opieką wykwalifikowanego personelu w ramach projektu TOS„Dzieciaki Sym-foniaki” Zapisów można dokonywać pod numerem: +48 602 253 809 lub mailem: edukacja@tos.art.pl

_________________________________________________________________________________________________

Galeria zdjęć

Zobacz inne zbliżające się wydarzenia

05 lipca
Koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Papieża
11 lipca
Muzyczna opowieść sprzed lat