7 lipca
Sobota , godzina: 20:00 Rock of Poland - Symphonica
foto
fot. Tomasz Berent
fot. Tomasz Berent

Multimedialne widowisko „Rock of Poland” czyli polski rock lat 80’ powraca! Muzyka kultowych, polskich zespołów. Piosenki których nie usłyszysz w komercyjnym radiu. Wizualizacje wprowadzające w klimat tamtych lat. Niesamowity powrót do czasów PRL poprzez niepokorną polską muzykę.

Wystąpią:
Damian Ukeje 
Martna Pawłowska 
Ernest Staniaszek 
Sylwia Lorens 
Grzegorz Kupczyk 
Mikołaj Blajda - reżyseria
Orkiestra Filharmonii Futura

W programie m.in:
Skóra, Nieprzemakalni, Piosenka młodych wioślarzy, Kocham wolność, Autobusy i tramwaje, Kocham Cię jak Irlandię, Obudź się, Dorosłe dzieci, Nie pytaj o Polskę, Szklana pogoda, Nie płacz Ewka, Mój jest ten kawałek podłog

Jedną z idei naszego festiwalu jest proponowanie Państwu zróżnicowanego programu, tak aby każdy z miłośników dobrych brzmień znalazł coś dla siebie, przy okazji otwierając się i eksplorując nowe i, być może dotąd nieznane, przestrzenie muzyczne.
W tegorocznym programie festiwalu proponujemy więc koncert, będący mieszanką kultowych polskich, rockowych przebojów z lat 80., w aranżacji wzbogaconej o brzmienie instrumentów smyczkowych i sekcji dętej. Pomysłodawca projektu i jego szef artystyczny, Mikołaj Blajda tak wypowiada się o koncercie: „Będziemy poruszać się jak najdalej od tak zwanego mainstreamu. Lata 80. był to czas rozkwitu niebanalnej kultury rockowej, punkowej i metalowej. Warto więc przypomnieć kultowe produkcje tamtych lat. Dla jednych będzie to sentymentalny powrót do lat młodości, dla innych spotkanie z niebanalną, polską twórczością”.
Poza bogatymi aranżacjami muzycznymi, autorzy przygotowali także scenografię i wizualizacje wprowadzające w klimat tamtych lat. To niesamowity powrót do czasów PRL poprzez polską muzykę popularną.
Zapraszamy wszystkich w tą niezwykle sentymentalną muzyczną podróż przy dźwiękach hitowych utworów Obywatela G.C., Lombardu, Turbo, Sztywnego Palu Azji, Chłopców z Placu Broni, Perfectu czy też Kobranocki.

W 2014 roku miała miejsce premiera „flagowego” widowiska Filharmonii Futura – Symphonica. Do dziś projekt obejrzało ponad 30.000 widzów. Na niewątpliwy sukces przedsięwzięcia złożyła się ponadczasowa muzyka, wspaniali wykonawcy i niestandardowy sposób prezentacji ostrego, gitarowego brzmienia z towarzyszeniem klasycznej orkiestry. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom fanów, Filharmonia Futura przystąpiła do realizacji drugiej części projektu. Tym razem na program koncertu złożą się wyłącznie polskie, kultowe utwory lat 80’. „Będziemy poruszać się jak najdalej od tzw. Mainstreamu- mówi pomysłodawca i artystyczny szef projektu - Mikołaj Blajda. Lata 80’ to czas rozkwitu niebanalnej kultury rockowej, punkowej i metalowej. Warto więc przypomnieć kultowe produkcje tamtych lat. Dla jednych będzie to sentymentalny powrót do lat młodości, dla innych spotkanie z niebanalną, polską twórczością”. Całości, jak zawsze w produkcjach FF, dopełnią wizualizacje wprowadzające w klimat rzeczywistości schyłkowego PRL-u.

 

Koncert odbędzie się w ramach 22. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura"


Mecenas Główny: Gmina Miasta Toruń
Partner Główny:
Województwo Kujawsko-Pomorskie
Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Mecenasi:
 TZMO S.A., Nova Trading S.A., PGE Toruń S.A., Cukiernia SOWA, Nord Partner, Urbitor Sp. z o.o, Powiat toruński 
Partnerzy:
Hotel Filmar, Hotel Meeting, Hotel Ibis, Hanza Cafe, Jan Olbracht
Patronat honorowy:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
- Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Torunia - Michał Zaleski, Konsul Honorowy Republiki Finlandii w Toruniu - Tadeusz Pająk
Patroni Medialni:
TV Toruń, TVP Bydgoszcz, Polskie Radio PIK,  Chilli Toruń, Nowości, o.pl
Współpraca redakcyjna:
RMF Classic
Organizator:
Toruńska Orkiestra Symfoniczna, Gmina Miasta Toruń

 

Galeria zdjęć

Zobacz inne zbliżające się wydarzenia

01 lutego
Tańce świata
02 lutego
Symfonika Familijna - Tańcząca orkiestra