11 sierpnia
Sobota , godzina: 20:00 KLASYKA POLSKIEJ ROZRYWKI
foto
fot. Marcin Stepien
fot. Marcin Stepien

Wystąpią:
Grohman Orchestra

W programie m.in.:
Autobiografia, Chcemy być sobą, Czerwony jak cegła,  Dmuchawce, latawce, wiatr,  Pierwszy siwy włos, Nie poganiaj mnie bo tracę oddech, Kocham Cię kochanie moje, Niech żyje bal, Wspomnienie, Sen o Warszawie, Piosenka jest dobra na wszystko, Cała jesteś w skowronkach, Prześliczna wiolonczelistka.

Grohman Orchestra przyjęła swą nazwę od imienia wielkiego konesera sztuki i przyjaciela artystów, łodzianina Henryka Grohmana. To nazwa bardzo związana z fabrykancką Łodzią. Zespół tworzą muzycy Filharmonii Łódzkiej, liderzy poszczególnych grup oraz koncertmistrz, pełniący podwójną rolę – skrzypka solisty oraz dyrygenta. Dotychczas Grohman Orchestra grała głównie walce, arie, polki, uwertury i marsze rodziny Straussów.  Owocem muzycznych eksploracji i chęci poszerzenia repertuaru jest nowy projekt zespołu „Grohman Orchestra – Klasyka polskiej rozrywki”. Przeprowadzona wśród sympatyków zespołu i melomanów festiwalu Geyer Music Factory ankieta na temat najbardziej przebojowych utworów ostatnich 40 lat pokazała, że lubimy stare, dobre piosenki. One właśnie, w klasycznym brzmieniu zespołu, zabrzmią w nowych, ciekawych aranżacjach, za które odpowiada jeden z najbardziej uznanych polskich aranżerów – Krzysztof Herdzin. Artysta tak opisuje pracę nad projektem: „To jedno z najciekawszych a zarazem najtrudniejszych wyzwań aranżacyjnych w moim życiu. Połączenie klasyki z najpopularniejszymi polskimi piosenkami, a do tego reminiscencje wielkiego Johanna Straussa.” Tomasz Gołębiewski – Koncertmistrz Orkiestry Filharmonii Łódzkiej a jednocześnie skrzypek-dyrygent Grohman Orchestra nie ma wątpliwości: „Będziemy się dobrze bawili zarówno na estradzie, jak i wśród publiczności! Jesteśmy przekonani, że tak właśnie będzie w każdym zakątku Polski.” Trzymamy za słowo! Zapraszamy na koncert.

Koncert odbędzie się w ramach 22. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura"


Mecenas Główny: Gmina Miasta Toruń
Partner Główny:
Województwo Kujawsko-Pomorskie
Dofinansowano ze środków
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Mecenasi:
 TZMO S.A., Nova Trading S.A., PGE Toruń S.A., Cukiernia SOWA, Nord Partner, Urbitor Sp. z o.o, Powiat toruński 
Partnerzy:
Hotel Filmar, Hotel Meeting, Hotel Ibis, Hanza Cafe, Jan Olbracht
Patronat honorowy:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego
- Piotr Całbecki, Prezydent Miasta Torunia - Michał Zaleski, Konsul Honorowy Republiki Finlandii w Toruniu - Tadeusz Pająk
Patroni Medialni:
TV Toruń, TVP Bydgoszcz, Polskie Radio PIK,  Chilli Toruń, Nowości, o.pl
Współpraca redakcyjna:
RMF Classic
Organizator:
Toruńska Orkiestra Symfoniczna, Gmina Miasta Toruń

Galeria zdjęć

Zobacz inne zbliżające się wydarzenia

30 marca
CZTERY PORY ROKU | Z Buenos Aires do Wenecji!
05 kwietnia
Wielka symfonika i literatura