21 lipca
Sobota , godzina: 16:00 Pinky Loops - koncert
foto

Wystąpią:

Marta Lutrzykowska - skrzypce
Asia Czerwińska - wiolonczela

W programie:

Dick Dale - Misirlou z filmu "Pulp Fiction"
Eurythmics - Sweet Dreams
Sting - Shape of my Heart
Pharell Williams - Happy
Ray Charles - Hit the road Jack
Anthony Newley i Leslie Bricusse - Feeling good
Clint Mansell - Requiem for a dream
Michael Jackson - Billie Jean/Thriller
Apocaliptyca - Hope
Pinky Loops - Polifonic
Hans Zimmer - Time z filmu Incepcja
AC/DC - Thunderstruck
Queen - Show must go on

Pinky Loops to duet elektryczny grający na instrumentach smyczkowych: skrzypcach (Marta Lutrzykowska) i wiolonczeli (Asia Czerwińska). Obie są profesjonalnymi muzykami. Tym, co je wyróżnia, jest fakt, że grają z wykorzystaniem urządzenia o nazwie looper. Służy ono do nagrywania na żywo partii muzycznych, które następnie są zapętlane, dając podkład do kolejnych zagranych fraz. Dzięki temu rozwiązaniu grane przez dziewczyny własne aranże muzyczne są ciekawe i niestandardowe. Wybrana do ich projektu muzyka jest wszechstronna. Można usłyszeć własne kompozycje duetu oraz m.in. piosenki Stinga, Michaela Jacksona, ACDC, czy też utwory muzyki filmowej, jak np. z filmu Incepcja. Dodatkowym elementem wizualnym duetu jest kolor różowy, lecz nie jest on przewodni. A dlaczego Pinky Loops? Pinky, bo looper ma różowe elementy, a jest on trzecim członkiem zespołu. A dlaczego Loops? Wiadomo, „loopuje” znaczy zapętla.

Marta Lutrzykowska –  absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie altówki ad. Lecha Bałabana. Solistka Opery Nova i założycielka kwartetu smyczkowego Prestige. W 2011 r. wygrała konkurs do międzynarodowego składu YouTube Symphony Orchestra. Altowiolistka Spring Quintet oraz orkiestry Perferct Girls and Friends. Wcześniej muzyk Orkiestry XXI wieku i Ladies First Symphony Orchestra – orkiestry złożonej z samych kobiet. Brała udział w licznych festiwalach m.in. „Serca Bicie w Bydgoszczy, „Lubuska Camerata” w Zielonej Gorze, Festiwal Prapremier w Bydgoszczy, Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Pałucka Wiosna Muzyczna. Jako muzyk klasyczny i sesyjny ma na koncie nagrania płytowe i telewizyjne ( m.in. Wilki MTV Unplugged, Ania Rusowicz, Róże Europy, Upside Down, 3moonboys, Dubska, None, Spring Quintet). Koncertowała w wielu krajach Europy, w Korei Południowej, Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Australii.

Joanna Czerwińska – absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Renaty Marzec. Brała udział w licznych kursach muzycznych, m.in. u prof. Tomasza Strahla i prof. Stanisława Firleja. Jest laureatką międzynarodowych konkursów muzyki kameralnej – na Słowacji oraz w Warszawie. Obecnie jest nauczycielem w Szkole Muzycznej I stopnia w Solcu Kujawskim, gdzie wraz z uczniami odnosi liczne sukcesy w konkursach na arenie ogólnopolskiej, co w 2012 r. zostało uhonorowane Nagrodą Burmistrza Solca Kujawskiego. Współpracuje także z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Jest wiolonczelistką w zespole Spring Quintet, z którym w 2014 r. nagrała płytę Nexus. Koncertowała w Europie, USA, Kanadzie, Meksyku i Korei Południowej.

Koncert odbędzie się w ramach projektu Kulturalne Lato.

 

Galeria zdjęć

Zobacz inne zbliżające się wydarzenia

19 maja
Toruń, mam Talent!
21 maja
"POWIEM CI NA USZKO KIM BYŁ PAN MONIUSZKO" - zabawa edukacyjna