14 lipca
Sobota , godzina: 16:00 Kontrabus - koncert
foto

Wystąpią:
Adrian Zasada - wokal, gitara
Jędrzej Rochecki - skrzypce
Maciej Drapiński - akordeon
Szymon Wiciński - kontrabas
Tomasz Stanny - perkusja

KONTRABUS powstał z wyniku twórczej pracy muzycznych przyjaciół. Zamiarem muzyków było powołanie do życia projektu bazującego na integracji stylów i gatunków, swobodzie wykonawczej oraz otwartości na różnorodne, często nowatorskie, rozwiązania. Pięć indywidualności, pięć temperamentów, pięć męskich charakterów wymieszanych ze sobą doprowadziły do stworzenia niepowtarzalnego band’u, który nie kopiuje stylów, czy manier wypracowanych przez geniuszy sceny artystycznej, lecz sam stanowczo toruje drogę przez nieodkryte do tej pory sfery aranżacji muzycznej. W ten niezwykły świat muzyki wprowadza publiczność brzmienie instrumentów akustycznych, które nie tylko stara się oczarować słuchaczy, ale także przełamuje nadal aktualne stereotypy związane z tymże instrumentarium.

Koncerty zespołu to niepowtarzalne wyprawy przez różne gatunki i style.W repertuarze grupy Kontrabus są m.in. utwory znane z wykonań Franka Sinatry, Elvisa Presley’a, Johnnego Casha czy Czesława Niemena oraz własne kompozycje zespołu, natomiast publiczność zgromadzona na występach staje się uczestnikiem podróży, której kierunek nadaje spontanicznie załoga band’u, bądź sami słuchacze w roli pasażerów. Wynikiem takiej, często improwizowanej, dźwiękowej ekspedycji są żywiołowo tworzone unikatowe aranżacje, które zaskoczyć mogą nawet najbardziej wnikliwych poszukiwaczy nietuzinkowych brzmień.

Muzyka w wydaniu zespołu staje się materiałem do budowania wyjątkowego klimatu, który ma na celu nie tylko wprowadzenie publiczności w wyjątkowy nastrój słuchając znanych melodii, lecz postara się wyzwolić z każdej osoby uczestniczącej w wydarzeniu ukryte pokłady energii.

Koncert odbędzie się w ramach projektu Kulturalne Lato.

 

Galeria zdjęć

Zobacz inne zbliżające się wydarzenia

21 maja
"POWIEM CI NA USZKO KIM BYŁ PAN MONIUSZKO" - zabawa edukacyjna
26 maja
Muzyczne bukiety dla mam