1 lipca
Poniedziałek , godzina: WYSTAWA ZDJĘĆ Z KONCERTÓW TORUŃSKIEJ ORKIESTRY SYMFONICZNEJ
miejsce: Dziedziniec Ratusza Staromiejskiego
wstęp:
wolny
foto

Wydarzenie w ramach: 23. Międzynarodowego Festiwalu Nova Muzyka i Architektura

Wystawa fotografii Łukasza Ułanowskiego z koncertów Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej z lat 2013 - 2019.

Fotografowanie przedsięwzięć organizowanych przez  Toruńską Orkiestrę Symfoniczną jest dla mnie zawsze nie lada wyzwaniem, ponieważ jako fotografik staję przed zadaniem uchwycenia tego, co na pierwszy rzut oka w koncercie jest nieistotne. Zasłuchani melomani często nieświadomie nie zwracają uwagi na fakt jak ważnym dopełnieniem występu samego artysty, jest jego otoczenie. Szczególna atmosfera, napięcie w ciszy wypełniające sale koncertowe na chwilę przed pierwszym dźwiękiem, pełne skupienie muzyków po drugiej stronie kurtyny i rozluźnienie po występie – to wszystko dzieje się w wyjątkowych miejscach, które swoją wizualną formą podbijają każdy etap przedstawienia. Mając tę świadomość, wykorzystuję aparat w roli przetwornika zamieniającego kompozycję dźwięków w kompozycję obrazu, co jest zadaniem niezmiernie ciężkim, ale jakże satysfakcjonującym.

Łukasz Ułanowski - Absolwent Fototechnikum w Zespole Szkół Chemicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Bydgoszczy, absolwent Kulturoznawstwa Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy ze specjalizacją fotografia i techniki multimedialne. Były koordynator kreatywnej przestrzeni fotograficznej w Muzeum Fotografii w Bydgoszczy oraz wykładowca w Wyższej Szkole Gospodarki. Aktywny uczestnik życia kulturowego w polu działań fotograficznych. Fotodokumentalista Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz Członek Związku Polskich Artystów Fotografików.

Mecenas Główny: Gmina Miasta Toruń
Partner Główny: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Mecenasi: Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A., Nova Trading S.A, Urbitor sp. z o.o.

Partnerzy: Hanza Cafe, Kino Centrum, Muzeum Okręgowe, CMS Vienna
Organizator: Toruńska Orkiestra Symfoniczna


Zobacz inne zbliżające się wydarzenia

21 maja
"POWIEM CI NA USZKO KIM BYŁ PAN MONIUSZKO" - zabawa edukacyjna
26 maja
Muzyczne bukiety dla mam