Subskrybuj newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się aby otrzymywać powiadomienia o zbliżających się wydarzeniach.

29 listopada
Piątek , godzina: 19:00 Jimi Hendrix symfonicznie
foto
Wystąpią:
Leszek Cichoński – gitara
Jorgos Skolias – wokal
Łukasz Łyczkowski - wokal
Jerzy Kosek - dyrygent
Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie nieśmiertelne przeboje Hendrixa w symfonicznych aranżacjach.

Toruńska Orkiestra Symfoniczna i pomysłodawca projektu Leszek Cichoński   zapraszają na niezwykły koncert, podczas którego znane przeboje Jimiego Hendriksa zabrzmią w zupełnie nowych aranżacjach. 

Wielu artystów przearanżowało swego czasu swój dorobek na nowe dzieła, zagrane z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Zrobili tak miedzy innymi królowie muzyki ciężkiej – zespół Metallica, zmysłowy Sting, czy, na rodzimym podwórku, Coma, Lady Pank i Perfect. Brzmienie dobrze znanych utworów wzbogacone za sprawą klasycznych instrumentów smyczkowych i dętych, zyskuje wtedy zupełnie nową jakość. 

Jimi Hendrix - gitarzysta wirtuoz, którego geniusz i sceniczna charyzma na zawsze wyrobiły mu miejsce w panteonie rocka, za życia nie zagrał swojej muzyki z orkiestra symfoniczną. Leszek Cichoński - gitarzysta, animator kultury, główny pomysłodawca Thanks Jimi Festival i akcji bicia Gitarowego Rekordu Guinnessa we Wrocławiu - wraz z absolwentami wrocławskiej Akademii Muzycznej Marleną Mruz i Jakubem Zwaryczem z grupy Scoreart opracował i zaaranżował zaskakujące brzmieniem, formą i pulsem, oryginalne orkiestracje. Ten projekt to próba stworzenia nowej jakości wiecznie żywych utworów mistrza gitary.

Pierwszy koncert w październiku 2016 roku, wyprzedany już na parę dni przed koncertem, zgromadził w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu ponad tysięczną publiczność. Koncert ten został zarejestrowany i ukaże się na płycie jesienią 2019 roku.

Najbardziej znane hity, takie jak Foxy Lady, Voodoo Child, czy Hey Joe w zupełnie nowym, wzbogaconym brzmieniu, można będzie usłyszeć podczas koncertu Jimi Hendrix Symfonicznie w wykonaniu Jorgosa Skoliasa (wokal), Łukasza Łyczkowskiego (wokal, finalista Voice of Poland) oraz autora projektu Leszka Cichońskiego, który zaśpiewa i zagra na gitarze. Toruńską Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi Jerzy Kosek.

 

Bilety na wydarzenie można nabyć internetowo poprzez:

   

 

Bilety na wydarzenie można nabyć stacjonarnie w kasie CKK Jordanki oraz w salonach Empik.

-----------------------------------------------------------------------

                   

Galeria zdjęć

Zobacz inne zbliżające się wydarzenia

29 stycznia
Tańce symfoniczne #1
05 lutego
Viva Mozart! #1