7 czerwca
Niedziela , godzina: 17:00 Nordycka ballada Griega i perły Bizeta
miejsce: Sala Koncertowa CKK Jordanki
w ramach: koncert symfoniczny
wstęp:
Bilety: 40 zł - N, 30 zł - U
foto

Bilet na ten koncert dostępny w ramach Vouchera - biletu prezentowego. Szczegóły: https://bit.ly/38r7t3z

Wystąpią:
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Dainius Pavilionis (Litwa) - dyrygent

W programie:
E. Grieg - I suita Peer Gynt op. 46
E. Grieg - II suita Peer Gynt op. 55
G. Bizet - I i II suita z opery Carmen

Koncert pełen będzie emocji i zaskakujących dźwięków. Dzięki twórczości Griega przeniesiemy się do Skandynawii pełnej tajemnic z przeszłości, poczujemy wyjątkowość kultury ludowej i tamtejszej poezji. Prezentowane dzieła Bizeta ujmą unikalnym temperamentem i nieprzewidywalnością, a francuski wdzięk doda lekkości.

E. Grieg - dyrygent, kompozytor. Twórca narodowej szkoły muzycznej w Norwegii. Inspirację czerpał z literatury: legend, nordyckiej ballady, poezji ludowej i folkloru skandynawskiego. Dzięki temu jego dzieła pełne są harmonicznego brzmienia i nastroju północnego krajobrazu Skandynawii. Odrobina sentymentalizmu złagodziła surowość ludowego autentyku, a mimo to posiada walor bezpośredniości i prostoty. Dzięki bogatemu wachlarzowi nastrojów i liryzmu, utwory zyskały wielką popularność. Najpopularniejszym dziełem Griega jest muzyka do dramatu Peer Gynt, która zyskała większą sławę niż dzieło literackie.

G. Bizet - kompozytor pełen temperamentu, któremu często zdarzało się nie kończyć utworów. Działał pod wpływem impulsów, przez co niszczył wiele rękopisów. Jego dzieła charakteryzuje oryginalna inwencja melodyczna i rytmiczna, klarowność formy, barwność instrumentacji oraz typowy francuski wdzięk.  Na koncercie zaprezentowane zostaną jego najlepsze dzieła - perełki: I i II suita z opery Carmen.

Mecenas Strategiczny Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w 2020 r.

 


Zobacz inne zbliżające się wydarzenia

03 kwietnia
Viva Italia ! Paganini / Rossini / Mendelssohn
17 kwietnia
Sax, film i Beethoven