Subskrybuj newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się aby otrzymywać powiadomienia o zbliżających się wydarzeniach.

Strefa banerowa

2 czerwca
Wtorek , godzina: Muzykoterapia dla Seniorów
miejsce: CKK Jordanki
w ramach: Muzykoterapia
wstęp:
foto

Inicjatywa ma na celu popularyzację metody muzykoterapii, jako elementu stymulującego aktywność umysłową i fizyczną. Podczas zajęć wykorzystane będą: technika improwizacji ruchowej, techniki wizualizacyne, relaksacyjne i inne. Będzie to jednocześnie okazja do integracji z innymi uczestnikami spotkań w miłej atmosferze. Muzykoterapia poprawia samopoczucie, wpływa na polepszenie samooceny, leczy bezsenność, pozwala się zrelaksować i poprawić koordynację ruchową przy dźwiękach delikatnej muzyki.

Na zajęciach wykorzystywany będzie instrument perkusyjny o nazwie RAV Vast. Jest to niemal w całości ręcznie wykonany metalowy bęben, posiadający otwory rezonansowe, wycięte laserowo w odpowiedni sposób, co wpływa na określą skalę tonów. Głębokie i wibrujące brzmienie instrumentu jest wykorzystywane w medytacji oraz w metodach muzykoterapii.

Prowadzenie: Maja Wlazły

Bilety w cenie 10 zł. Do nabycia w kasie CKK Jordanki oraz na stronie www.tos.art.pl i na 30 minut przed rozpoczęciem zajęć (płatność na miejscu tylko gotówką).

Zobacz inne zbliżające się wydarzenia

07 czerwca
Nordycka ballada Griega i perły Bizeta
12 czerwca
Wieczór mistrzów - Chopin i Beethoven - Zakończenie 41. sezonu artystycznego