Subskrybuj newsletter

Bądź na bieżąco, zapisz się aby otrzymywać powiadomienia o zbliżających się wydarzeniach.

Strefa banerowa

18 grudnia
Piątek , godzina: 16:30 W poszukiwaniu Beethovena - projekcja filmu
miejsce: Kino Centrum CSW
w ramach: PROGRAM - Viva Beethoven! - 250. rocznica urodzin kompozytora
wstęp:
wolny
zamów bilety
foto

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu Viva Beethoven! - 250. rocznica urodzin kompozytora.

W poszukiwaniu Beethovena
Reżyseria
: Phil Grabsky

" Swą ostatnią symfonię, zawierającą Odę do radości do słów Schillera, Beethoven napisał, będąc już kompletnie głuchym. Autor 9 genialnych symfonii, które zmieniły losy tej formy muzycznej, 5 koncertów fortepianowych czy słynnej Sonaty księżycowej. Powtarzał: „Zagranie złej nuty jest bez znaczenia. Granie bez pasji jest niewybaczalne!”. Jego muzyka rozbrzmiewa wszędzie, ostatnio w filmie X-Men: Apocalypse.

W poszukiwaniu Beethovena mierzy się z mitem romantycznego muzyka, zmagającego się z nieugiętym losem, głuchotą i nieodwzajemnioną miłością. Razem z twórcami zaglądamy pod maskę udręczonego kompozytora, by odkryć zupełnie nowy, dużo bardziej interesujący obraz. Okrzyknięty najlepszym filmem o Beethovenie (Observer), dokument Phila Grabskiego gromadzi czołowych ekspertów w tej dziedzinie, do których należą: Gianandrea Noseda, Sir Roger Norrington, Riccardo Chailly, Claudio Abbado, Ronald Brautigam, Janine Jansen, Lars Vogt, Emanuel Ax i wielu innych."

żródło: http://new.nazywowkinach.pl/

 

 

 

 

 

Mecenas Główny

 

Dofinansowanie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca

 

 

Mecenasi

      

     

 

 

 

Zobacz inne zbliżające się wydarzenia

02 czerwca
Muzykoterapia dla Seniorów
02 czerwca
Maj z Mozartem- Koncert III