Eva Gevorgyan − Koncert z Udziałem Finalistki XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina

Koncert
Data
Miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki
Wstęp
50 zł - normalny, 40 zł - ulgowy

Wystąpią:
Eva Gevorgyan (Rosja/Armenia) − fortepian
Finalistka XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Adam Banaszak − dyrygent
Róża Światczyńska - prowadzenie

W programie:
C. M. Weber - Uwertura do opery Wolny strzelec 
F. Chopin – Koncert fortepianowy e-moll op. 11
R. Schumann – I Symfonia B-dur „Wiosenna” op. 38

 

Eva Gevorgyan - urodzona 15 kwietnia 2004 r., uczennica Natalii Trull w Centralnej Szkole Muzycznej w Moskwie. Pianistka została nagrodzona na ponad 40 międzynarodowych konkursach dla młodych pianistow, m.in. Vana Cliburna (II nagroda), w Cleveland (I nagroda), im. Roberta Schumanna w Dusseldorfie (I nagroda) oraz Jeune Chopin Competition (I nagroda). W 2019 r. uhonorowano ją nagrodą w kategorii „Discovery” w ramach programu International Classical Music Awards. Otrzymała też tytuł Młodej Artystki Yamahy. W 2020 r. Evgeny Kissin przyznał jej pierwszą nagrodę na Ruhr Festival. Wystąpiła w prestiżowych salach rosyjskich, europejskich i amerykańskich pod batutą m.in. Valery’ego Gergieva, Alexandra Sladkovsky’ego, Lawrence’a Fostera, Vasily’ego Petrenki, Gerhardta Zimmermanna.

Adam Banaszak - należy do grona najaktywniejszych polskich dyrygentów młodego pokolenia. Specjalizuje się w muzyce operowej, operetkowej, wokalno-instrumentalnej oraz prowadzeniu spektakli baletowych. Na stałe związany jest z Operą Wrocławską jako kierownik muzyczny, prowadził także spektakle w Operze Krakowskiej, Operze Śląskiej w Bytomiu, Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, w bieżącym sezonie zadebiutuje w Teatrze Wielkim w Łodzi. Dyrygował takimi przedstawieniami jak m.in.: Czarodziejski flet W. A. Mozarta, Eugeniusz Oniegin P. Czajkowskiego, Faust Ch. Gounoda, Madame Butterfly G. Pucciniego, Rycerskość wieśniacza Mascagniego, Pajace R. Leoncavalla, Halka St. Moniuszki, Traviata G. Verdiego, Carmen G. Bizeta, Kandyd L. Bernsteina, Zemsta nietoperza J. Straussa, Księżniczka czardasza I. Kalmana, Orfeusz w piekle J. Offenbacha, My Fair Lady F. Loewe, Skrzypek na dachu J. Bocka. Dokonał prawykonań oper Pawła Mykietyna (Czarodziejska góra) oraz Zygmunta Krauze (Yemaya-Królowa Mórz). W latach 2013-2015 był kierownikiem muzycznym w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Występował na festiwalach: Warszawska Jesień i Sacrum Profanum. Prowadził koncerty repertuarowe filharmonii m.in. w Bydgoszczy, Częstochowie, Jeleniej Górze, Kaliszu, Koszalinie, Łodzi, Opolu, Płocku, Poznaniu, Szczecinie, Wałbrzychu, Zamościu. Koncertował z Orkiestrą Sinfonia Iuventus, nagrywał z Orkiestrą Polskiego Radia i z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej. Jego spektakle i koncerty transmitowało i retransmitowało radio i telewizja (TVP Kultura, TVP Polonia, Drugi Program Telewizji Polskiej, Drugi Program Polskiego Radia, Rundfunk Berlin Brandenburg i in.). Uzyskał tytuł doktora sztuki w dyscyplinie dyrygentura, jest wykładowcą Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Od sezonu 2020/2021 pełni ponadto funkcję pierwszego gościnnego dyrygenta Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.


Wydarzenie zostanie zrealizowane zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi.

Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie zasad zgodnych z WYTYCZNYMI DLA UCZESTNIKÓW KONCERTÓW TOS W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ PANDEMIĄ COVID-19 oraz wypełnienie oświadczenia, które należy przekazać obsłudze wraz z biletem w dniu koncertu.

Mecenas Główny
Miasto Toruń
Mecenas Strategiczny Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej
Nova Trading
Mecenas Kultury - Główny Sponsor
PGE Polska Grupa Energetyczna
Partnerzy
Logotyp Nova Metale
logo Fabryki Cukierniczej Kopernik
Partner technologiczny
logotyp Vobacom