Audycje muzyczne

Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza przedszkola, szkoły podstawowe oraz inne instytucje do zakupu muzycznych audycji online dla dzieci.

Każdego roku odwiedzaliśmy dzieci, młodzież i dorosłych w różnych miejscowościach województwa kujawsko-pomorskiego. Audycje miały formę koncertów na żywo podczas których dzieci mogły usłyszeć muzykę w wykonaniu profesjonalnych instrumentalistów. Teraz nasze możliwości związane z bezpośrednim kontaktem są ograniczone, ale nie chcemy rezygnować z naszych spotkań, dlatego zapraszamy Was na audycje online!

Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza przedszkola, szkoły podstawowe oraz inne instytucje na audycje muzyczne dla dzieci.

Audycje odbywają się w Sali Prób CKK Jordanki lub w Państwa placówce.

Celem audycji jest:

  • pobudzanie muzycznej wyobraźni,
  • zainteresowanie muzyką,
  • poznawanie instrumentów muzycznych.

Koszt jednorazowej audycji wyjazdowej to 300 zł. 
Audycje stacjonarne, ze względu na sytuację pandemiczną, odbywają się dla grupy z jednej placówki edukacyjnej. Cena biletu - 6 zł od osoby jednak łącznie nie mniej niż 300 zł za całą grupę.

JESIEŃ W BARWIE ZŁOTA / październik

Jesienny nastrój, kocyk, herbatka i …. jazz!
Dźwięk saksofonu wprowadzi nas w tę magiczną i tajemniczą porę roku. 
W końcu polska złota jesień i blask saksofonu doskonale się komponują.
Wykorzystajmy okazję na zapoznanie się ze stylem muzycznym wprost z tętniącego życiem Nowego Orleanu. 

NIE RZUCIM ZIEMI SKĄD NASZ RÓD / listopad

Polskie melodie zabrzmią w tym miesiącu z podwojoną siłą!  
W końcu listopad jest dla Nas Polaków wyjątkowym miesiącem, przypominającym o niepodległości naszego kraju. Patriotyczny duch zostanie wprowadzony dzięki pięknej, polskiej muzyce i literaturze. 

PADA ŚNIEG, DZWONIĄ DZWONKI SAŃ / grudzień

Mroźny poranek, za oknem biały puch, sanki czekają…czas ruszyć w zimową muzyczną przygodę! Nasz rozśpiewany Mikołaj już na Was czeka. Przygotujcie dużo energii i dobrego humoru do wspólnego śpiewania! 

KARNAWAŁ ZWIERZĄT / styczeń

Czas na karnawał! I to nie byle jaki, bo ... to karnawał zwierząt! Będziecie mogli spotkać lwa, słonia, łabędzia i wiele innych zwierząt ze wszystkich stron świata. Uczcimy wspólnie pamięć wielkiego kompozytora – Charles’a Camille’a Saint-Saëns’a. Nie możecie przegapić takiej hucznej zabawy! 

SERCE UKRYTE POMIĘDZY DŹWIĘKAMI / luty

Miłość… uczucie, któremu nie mogli się oprzeć nawet najwięksi kompozytorzy.
Wielu z nich zapisywało swoje uczucia na pięciolinii, za pomocą dźwięków, by poprzez emocjonalne kompozycje trafić do serc wybranek. W tym chłodnym miesiącu ocieplimy nasze serca i zapoznamy się z utworami oraz kompozytorami epoki romantyzmu. 

W LEŚNEJ GĘSTWINIE / marzec

Puk, puk! – to chyba dzięcioł. A tam, w zaroślach słychać rechot żab. To wiosna!!! Piękno i potencjał natury zauważali przez wieki kompozytorzy, czerpiąc z niej inspirację do swojej twórczości. Zdecydujemy, który instrument najlepiej naśladuje szum wiatru, a który brzmi jak śpiew ptaków.

MUZYKA Z GŁĘBI / kwiecień

Morza, rzeki, oceany… Dźwięki zmienią się we wszystkie odcienie błękitu. Czeka nas wyprawa na głębokie wody – zarówno z mniejszymi falami, jak i potęga żywiołu. Usłyszymy syreni śpiew, szum fal, a wielki błękit i lazurowe wybrzeże to obrazy, które namalują nam barwy dźwięków.

SŁOŃCE, POMARAŃCZE I… FLAMENCO! / maj

Jak maj, to i skwar… Udajemy się do kraju pełnego ognistej muzyki i promieni andaluzyjskiego słońca, czyli Hiszpanii. To nie tylko gitara i kastaniety, ale również bardzo temperamentny taniec – flamenco. Przygotujmy się na energetyczne połączenie tańca i muzyki. 

JAKIE DŹWIĘKI W ZACZAROWANYCH SKRZYPCACH MIESZKAJĄ / czerwiec

Ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym przeniesie nas w świat legend i bohaterskich czynów. 
Przedstawimy legendę o Flisaku, który swoją grą na skrzypcach ocalił mieszkańców średniowiecznego miasta przed plagą żab. Usłyszymy utwory, jakie wykonałby nasz bohater, gdyby zaczął podróżować w czasie.

Kontakt: Alina Reut – 602 253 809, edukacjaattos [dot] art [dot] pl