Jazzy Feeling Quartet
Kinga Politowska
Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat w Zespole Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Toruniu. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy klasie skrzypiec dr Mariusza Patyry.
Następnie kontynuowała naukę w Klasie Talentów w Państwowym Zespole Szkół Muzycznych im. A. Rubinsteina w Bydgoszczy. W 2017 roku rozpoczęła naukę w Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, gdzie trzy lata później uzyskała tytuł licencjata. Obecnie jest studentką I roku studiów magisterskich w na wydziale instrumentalnym w klasie dr. Mariusza Patyry.
Z powodzeniem brała udział w wielu konkursach i przesłuchaniach w Polsce i za granicą. Do najważniejszych osiągnięć należy III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym „Citta di Filadelfia” we Włoszech (2015), trzykrotne zakwalifikowanie się i udział w Ogólnopolskim Projekcie „Lutoslawski Youth Orchestra”(2014, 2015, 2016) oraz dwukrotny występ jako solistka z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. W 2016 roku była jedną z wykonawczyń podczas Inauguracji Centrum Kształcenia i Promocji „Muzyczne Partnerstwo”. W 2017 roku brała udział w programie promocji twórczości kompozytorów XXI wieku „Muzyka Naszych Czasów”. W 2018 roku wystąpiła podczas koncertu otwierającego 16. Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Tofifest” w Toruniu oraz podczas IV Międzynarodowej Konferencji „Interpretacje dzieła muzycznego” w Bydgoszczy. W 2019 roku zaprezentowała się wraz z zespołem podczas „Różewicz Open Festiwal”. W 2020 roku wzięła udział w Międzynarodowym Projekcie „Liquid Open Viral Ensemble”.
Największą pasją jest gra w zespołach kameralnych. W 2015 roku została laureatką I miejsca w Ogólnopolskich Konfrontacjach Zespołów Kameralnych w Inowrocławiu. Od 2019 roku gra w kwintecie koncertującym z wybitnym skrzypkiem Mariuszem Patyrą. Razem z zespołem wystąpiła podczas Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka u Źródeł” w Bydgoszczy (2019), cyklu koncertów „Muzyczna Wiosna” w Lidzbarku Warmińskim (2019), festiwalu „Festival dell’Arte” w Wojanowie (2019), w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie (2020), w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki w Krakowie (2020), w Filharmonii w Szczecinie (2021). Wzięła również udział w nagraniu płyty „Reminiscencje. 30 lat Centrum Paderewskiego” w Kąśnej Dolnej. W 2020 i 2021 roku wystąpiła z kwartetem smyczkowym podczas Seminarium Muzyki Kameralnej w Bydgoszczy, biorąc udział w warsztatach prowadzonych przez skrzypka Apollon Musagete Quartet Pawła Zalejskiego. W 2021 roku została laureatką III miejsca w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2021, występując w składzie kwartetu smyczkowego. W tym samym roku kwartet wystąpił podczas Koncertu Kompozytorskiego, który został zorganizowany przez Akademię Muzyczną w Bydgoszczy oraz Akademię Muzyczną w Poznaniu, wykonując kwartety Patryka Kusiaka, Marcina Gumieli i Zbigniewa Bargielskiego.
Współpracowała także z orkiestrami, m.in.: Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Filharmonią Pomorską i Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej. Grając w orkiestrze pod batutą Adama Sztaby wystąpiła podczas koncertów „Grzegorz Ciechowski: Spotkanie z Legendą” (2018), „Życia Mała Garść” (2019) oraz „One Light Festival” (2019).
Anna Morawska
Absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu oraz Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie altówki dr. Jadwigi Stanek. Debiut na scenie w roli solistki rozpoczęła od udziału w koncercie z cyklu Młodzi Wirtuozi występują z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Brała udział w licznych koncertach solowych, kameralnych i symfonicznych zarówno w Polsce, jak i w Europie. Jest laureatką II nagrody w kategorii solowej w 2° Concorso Internazionale di Esecuzione Musicale Citta di Sarzana oraz III nagrody w kategorii solowej w 17° Concorso Internazionale di Musica „Don Vincenzo Vitti” si svolgera a Castellana Grotte.
Alan Balcerowski
Swoją naukę gry na saksofonie zaczynał w Państwowych Szkołach Muzycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim i Kielcach. Ukończył studia na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie saksofonu Macieja Sikały, otrzymując w 2019 roku dyplom magistra sztuki. Kontynuuje naukę – w swojej Alma Mater, studiując na specjalności flet jazzowy oraz na Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu na specjalności kompozycja z aranżacją. Gra na saksofonach sopranowym, altowym i tenorowym, a także na fletach poprzecznych oraz klarnetach. W 2020 roku założył zespół Alan Balcerowski Quintet, wykonujący kompozycje lidera.
Współpracował z: Big Bandem Jana Konopa, Eljazz Big Bandem, Big Bandem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Kujawsko-Pomorskim Impresaryjnym Teatrem Muzycznym w Toruniu, Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Płocką Orkiestrą Symfoniczną, Orkiestrą Symfoniczną Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej.
Grając w wyżej wymienionych zespołach akompaniował m.in. Krystynie Prońko, Karen Edwards, Justynie Steczkowskiej, Beacie Kozidrak, Katarzynie Nosowskiej, Kasi Moś, Andrzejowi Piasecznemu, Stanley’owi Breckenridge’owi i wielu innym. Grał na różnych festiwalach m.in. Old Jazz Meeting Złota Tarka, Zakopiańska Wiosna Jazzowa, Bydgoszcz Jazz Festival, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Toffifest. Poza koncertową, uprawia też działalność pedagogiczną.
Sara Kosętka
Studentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunku – fortepian jazzowy.
Współpracowała z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, MCK w Bydgoszczy, Toruńskim Teatrem Muzycznym. Współpracowała z wokalistami z okolic Bydgoszczy i Torunia. Współtworzy zespół Marta Rubik quintet, z którym zajęła wyróżnienie na konkursie w Lubaczowie. Nauczyciel fortepianu w FKE oraz Rhythm academy w Bydgoszczy. Współtworzy duet zajmujący się przedstawianiem utworów z zakresu muzyki chrześcijańskiej w autorskich aranżacjach.