Audycje w CKK Jordanki | Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Audycje w CKK Jordanki

Audycje muzyczne, inaczej koncerty szkolne mające wieloletnią tradycję, to system koncertów prezentujący żywą muzykę w sposób przystępny i ciekawy, dzięki merytorycznie i metodycznie przygotowanym prelegentom. Stanowią one swoistą pogadankę o muzyce, instrumentach, kompozytorach, formach i stylach muzycznych. Przebieg spotkań prowokuje młodych słuchaczy do aktywnego uczestnictwa w koncercie. W zależności od wieku słuchaczy mogą to być: ruch przy muzyce, wspólne śpiewanie piosenek, pogadanka czy dyskusja. Stosowanie różnorodnych form pozwala na ciekawy sposób dotarcia do uczestników naszych koncertów.

Odbiorcom naszych audycji proponujemy również zwiedzanie siedziby Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej – CKK Jordanki. Podczas spaceru przypomnimy sobie etykietę koncertową, obejrzymy sale koncertowe, scenę, sprawdzimy gdzie do swoich występów przygotowują się artyści, a na koniec zajrzymy na próbę orkiestry.

W sezonie artystycznym 2023/2024 Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza do wspólnego muzykowania i nauki przedszkola i szkoły podstawowe z całego województwa Kujawsko-Pomorskiego. Gwarantujemy aktywizację muzyczną dzieci, naukę poprzez doświadczanie, obcowanie z muzyką prezentowaną przez profesjonalnych muzyków, poznawanie nowych instrumentów, zabawy ruchowe oraz wspólny śpiew. 

Muzyczny savoir-vivre / 18 września 2023

Od wyjścia z domu do owacji na stojąco. Jak należy się ubrać? W jaki sposób okazać artystom uznanie i szacunek? Kiedy klaskać, a kiedy się powstrzymać? Kiedy domagać się bisu? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie na naszej wrześniowej audycji!

Podróż po nieboskłonie / 23 października 2023

KAŻDY UTWÓR MUZYCZNY NIEZALEŻNIE, CZY BĘDZIE TO WIELKA OPERA, SYMFONIA CZY PIOSENKA, SKŁADA SIĘ Z RÓŻNYCH ELEMENTÓW. CZY ODNAJDZIEMY JE W KOSMOSIE? SPRAWDZIMY CO SŁYCHAĆ NA ZIEMI I INNYCH PLANETACH, A TO WSZYSTKO ZA POMOCĄ MUZYKI GRANEJ NA INSTRUMENTACH ELEKTRONICZNYCH.

Polska w tańcu zapisana / 6 listopada 2023

Gdy Polski nie było na mapie, polscy kompozytorzy dbali, żeby każdy o Polsce wiedział. Chopin, Paderewski czy Wieniawski na paryskich salonach grali polskie tańce narodowe, a pamięć o naszym kraju była ciągle żywa. Wspólnie poznamy mazura, kujawiaka, oberka i poloneza.

Wokół globu z Mikołajem / 11 grudnia 2023

Boże Narodzenie to święto obchodzone na całym świecie. Jakie kolędy śpiewają w Hiszpanii? Jak wyglądają święta latem w Australii? Wspólnie ze świętym Mikołajem wyruszymy saniami w muzyczną, świąteczną podróż dookoła świata.

Klasyczna lista przebojów / 15 stycznia 2024

Eine Kleine Nachtmusik, Cwał Walkirii, Sonata Księżycowa... tych utworów nawet jeśli nie znamy z nazwy, to kojarzymy melodie. Nowy rok rozpoczniemy od wspólnego stworzenia listy przebojów muzyki klasycznej. Usłyszmy znane i lubiane klasyczne hity wybierając nasze ulubione.

Muzyczna kuchnia / 5 lutego 2024

Czy formować można tylko ciasto? Oczywiście, że nie! Okazuje się, że utwory muzyczne mogą mieć różne formy i kształty. Na naszych audycjach opowiemy sobie czym się od siebie różnią i jakie są najbardziej znane.

Wielkanoc na Kujawach / 18 marca 2024

Tradycje wielkanocne nie zmieniają się do wieków, czasami trochę je zapominamy a szkoda. Poznamy piękne kujawskie zwyczaje i obrzędy związane z Wielkanocą i wiosennym odrodzeniem.

Na królewskim dworze / 29 kwietnia 2024

Dawniej każdy król musiał mieć swojego nadwornego kompozytora! Jaka była jego rola? Czego słuchano na królewskim dworze? Jak mogły wyglądać bale? Poznamy historie nadwornych kompozytorów, instrumentów dworskich kapel i tańce, które znać każdy musiał!

Żaby, smoki i pierniki – toruńskie legendy / 20 maja 2024

Znacie smoka wawelskiego? My w Toruniu też jednego mamy! Skąd się u nas wziął? Opowiemy sobie legendy związane z Toruniem, poznamy historię pierników, plagi żab i popływamy po Wiśle wraz z flisakami.

Afrykańskie rytmy / 3 czerwca 2024

Temperatura robi się gorętsza i wakacje zbliżają się coraz większym krokiem! Wspólnie wyruszymy w podróż do ciepłych krajów. Poznamy gorące, afrykańskie rytmy i instrumenty, które potrafią nie tylko nadać rytm, ale również melodię. Nie zabraknie także wspólnego tańca!