Jury of IV International Violin Competition
Oferty Specjalne
PROF. KONSTANTY ANDRZEJ KULKA - przewodniczący jury
Konstanty Andrzej Kulka studiował grę na skrzypcach w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Gdańsku pod kierunkiem Stefana Hermana (dyplom z wyróżnieniem w 1971). Jako siedemnastolatek otrzymał wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. Niccolò Paganiniego w Genui, jednak drogę do międzynarodowej kariery otworzył mu w 1964 r. Międzynarodowy Konkurs Radiowy ARD w Monachium (I nagroda).
PROF. ROLAND BALDINI
Artysta urodzony w 1946 we włosko-austriackiej rodzinie w Wiedniu. Studiował na akademiach w Wiedniu oraz Salzburgu. Dyplom z wyróżnieniem zdobył w Salzburgu. Studia podyplomowe odbył u boku Maxa Rostala w Bernie oraz u Franco Gulli'ego we Włoszech. Po wielu latach pracy w Orkiestrze, rozpoczął karierę wykonując muzykę kameralną oraz ucząc w Vorarlberger Landekonservatorium.
PROF. MIROSŁAW JACEK BŁASZCZYK
Ukończył z odznaczeniem studia w Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie kształcił się w klasie dyrygentury Karola Stryji. W latach 1999-2002 był głównym dyrygentem Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Porto (Portugalia), a w 2003 r. jurorem i dyrygentem w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Maroku. Dwa lata później powołany został na stanowisko dyrektora artystycznego II Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego w Toruniu, a w 2011 r. objął stanowisko przewodniczącego jury VIII Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. W. Lutosławskiego w Warszawie. Jest dyrektorem artystycznym II Międzynarodowego Festiwalu Skrzypiec - Toruń 2016.
PROF. SERGEY KRAVCHENKO
Profesor Konserwatorium Czajkowskiego w Moskwie, urodzony w 1947 roku. Ukończył renomowaną Szkołę Muzyczną Stolyarsky'ego w Odessie oraz Konserwatorium Moskiewskie pod opieką Leonida Kogana. Jego kariera muzyczna rozpoczęła się od zdobycia I Nagrody w Konkursie Paganiniego w Genewie w 1969 roku. Był również laureatem Konkursu Kwartetów Smyczkowych w Liege (Belgia) Jest członkiem jury wielu prestiżowych, międzynarodowych konkursów: Czajkowskiego, Brahmsa, Oistrakha, Enescu i innych. Za znakomite osiągnięcia w dziedzinie muzyki, został uhonorowanym tytułem: "Wybitny Artysta Rosyjski".
PROF. MICHAEL STRICHARZ
Michael Stricharz, urodzony w Wiedniu, jest znanym skrzypkiem, uczniem wybitnego wirtuoza Henryka Szerynga. Obecnie jest Profesorem Akademii Muzycznej w Hamburgu. Doctor honoris causa i Profesor honoris causa Uniwersytetów i Akademii Muzycznych w Rosji, Ukrainie, Kazachstanie. Honorowy członek "Richard Wagner Society" (Niemcy) oraz "Towarzystwa im. Henryka Wieniawskiego" w Lublinie. Prezydent Lwowskiej Orkiestry Kameralnej. założyciel "Międzynarodowego Konkursu Michaela Stricharza dla młodych skrzypków" we Lwowie i w Alma-Ata. Członek i przewodniczący jury znanych międzynarodowych konkursów muzycznych. Wielokrotny uczestnik słynnych muzycznych festiwali w Slazburgu, Edynburgu, Lucernie, Bayreuth. Laureat jednej z najbardziej prestiżowych międzynarodowych premii w dziedzinie kultury i sztuki - "Olympus" za 2005 rok. Wiele państw uhonorowało go odznaczeniami (otrzymał m.in.: złoty medal Zasłużony dla Kultury Polskiej "Gloria Artis").
PROF. TOMASZ TOMASZEWSKI
Tomasz Tomaszewski urodził się w Czechowicach w Polsce i studiował w Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie u prof. Wrońskiego. Po egzaminach, które zdał z wyróżnieniem, kontynuował studia w Konserwatorium Leningradzkim u prof. Gutnikowa oraz we Freiburgu u prof. Marschnera i uczęszczał na konkursy mistrzowskie u Drużynina, Krysa, Fourniera, Libermanna, Hillera i Szerny'ego. Jako solista może wykazać się licznymi nagraniami radiowymi i płytowymi w wielu krajach Europy, w Japonii, Chinach i USA. W 2001 roku został profesorem Uniwersytetu Sztuk w Berlinie.