Artyści MFS - Magda Amara

Magda Amara urodziła się w Moskwie i jest absolwentką Moskiewskiego Konserwatorium Muzycznego w klasie Siergieja Doreńskiego. Ukończyła studia u Stefana Vladara na Uniwersytecie Muzycznym w Wiedniu i została laureatką jedenastu krajowych oraz międzynarodowych konkursów, zdobywając między innymi pierwsze nagrody Konkursów Pianistycznych Jeunesses Musicales i im. Ennia Porrino oraz III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Vladimira Horowitza.

Zarówno jako solistka jak i kameralistka Magda Amara  jest częstym gościem na wielu międzynarodowych scenach muzycznych. Występowała  na estradach wielu sal koncertowych jak Musikverein, Konzerthaus w Wiedniu, Theater an der Wien, Mozarteum w Salzburgu, Concertgebouw Amsterdam, Laeiszhalle w Hamburgu, Festspielhaus Baden-Baden i Tonhalle w Zurychu.

Artystka była zapraszana do udziału w wielu prestiżowych festiwalach, m.in. Dvořákova Praha, Le Sion Festival, Festival de Radio France w Montpellier, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej w Utrechcie, Best of NRW, Neuberger Kulturtage oraz Attergauer Kultursommer, współpracowała również z Wiener KammerOrchester, Noord Nederlands Orkest, Orkiestrą Symfoniczną w Kairze i Czeską Filharmonią w Brnie.

Jako oddana kameralistka, współpracowała ze znakomitymi partnerami, wśród których znaleźli się: Janine Jansen, Renaud Capuçon, Julian Rachlin Dora Schwarzberg i Stefan Vladar, jak również członkowie Orkiestr Filharmonii Wiedeńskiej i Filharmonii Berlińskiej. Bardzo bliskie relacje muzyczne łączą ją z holenderską wiolonczelistką Harriet Krijgh, z którą nagrała dwie płyty CD, wydane przez austriackie wydawnictwo muzyczne Capriccio (2013, 2015). Jej projekty w poprzednim sezonie obejmowały mi.in. koncerty na Festiwalu w Lucernie, Concertgebouw w Amsterdamie, wiedeńskiej sali Musikverein i Lincoln Center w Nowym Jorku.