Audycje muzyczne 

Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza przedszkola, szkoły podstawowe oraz inne instytucje do zakupu muzycznych audycji online dla dzieci.

Celem audycji jest:

  • pobudzanie muzycznej wyobraźni,
  • zainteresowanie muzyką,
  • poznawanie instrumentów muzycznych.
kolorowa grafika głowy lwa i tytuł wydarzenia na fioletowym tle
KARNAWAŁ ZWIERZĄT 
Czas na karnawał! I to nie byle jaki, bo … to karnawał zwierząt! Będziecie mogli spotkać lwa, słonia, łabędzia i wiele innych zwierząt ze wszystkich stron świata. Uczcimy wspólnie pamięć wielkiego kompozytora – Charles’a Camille’a Saint-Saëns’a. Nie możecie przegapić takiej hucznej zabawy!
cień róży na tle nut i tytuł wydarzenia na czerwonym tle
SERCE UKRYTE POMIĘDZY DŹWIĘKAMI
Miłość… uczucie, któremu nie mogli się oprzeć nawet najwięksi kompozytorzy. Wielu z nich zapisywało swoje uczucia na pięciolinii, za pomocą dźwięków, by poprzez emocjonalne kompozycje trafić do serc wybranek. W tym chłodnym miesiącu ocieplimy nasze serca i zapoznamy się z utworami oraz kompozytorami epoki romantyzmu.
droga w lesie i tytuł wydarzenia
W LEŚNEJ GĘSTWINIE
Puk, puk! – to chyba dzięcioł. A tam, w zaroślach słychać rechot żab. To wiosna!!! Piękno i potencjał natury zauważali przez wieki kompozytorzy, czerpiąc z niej inspirację do swojej twórczości. Zdecydujemy, który instrument najlepiej naśladuje szum wiatru, a który brzmi jak śpiew ptaków.
Fale morskie uderzające o brzeg i tytuł wydarzenia na niebieskim tle
MUZYKA Z GŁĘBI
Morza, rzeki, oceany… Dźwięki zmienią się we wszystkie odcienie błękitu. Czeka nas wyprawa na głębokie wody – zarówno z mniejszymi falami, jak i potęga żywiołu. Usłyszymy syreni śpiew, szum fal, a wielki błękit i lazurowe wybrzeże to obrazy, które namalują nam barwy dźwięków.