Jacek Kotlarski | Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Jacek Kotlarski

Absolwent Liceum Muzycznego im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu w klasie trąbki (rok 1989), następnie Studium Piosenkarskiego w Poznaniu (1992), aż w końcu Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie śpiewu (2017).
Od roku 2000 związany z teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, biorąc kolejno udział w spektaklach : Miss Saigon, Grease, Koty, Taniec Wampirów, Deszczowa Piosenka, Ale Musicale, Mamma Mia oraz Piloci.
Posiada na swoim koncie szereg solowych recitali i koncertów z towarzyszeniem zarówno własnego combo instrumentalnego jak i wielu orkiestr filharmoników polskich.
Wokalista sesyjny, nagrywający i współpracujący z takimi artystami jak: Irena Santor, Ewa Bem, Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, Andrzej Zaucha, Zbigniew Wodecki, etc.
Śpiewał w wielu programach telewizyjnych: Taniec z Gwiazdami, Jak Oni Śpiewają, Tylko Nas Dwoje, Idol, Zacisze Gwiazd.
Wielokrotny uczestnik największych polskich festiwali muzyki rozrywkowej (Opole, Sopot, Top Trendy etc).
W roku 2008 prezentował solowe partie projektu symfonicznego Johna Lorda, współzałożyciela i wybitnego „hammondzisty” legendarnej brytyjskiej rockowej grupy Deep
Purple.
W roku 2010 wcielił się w jedną z głównych ról musicalu Swing, wystawianego na deskach Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.
8 maja 2011 roku śpiewał w jednej z najbardziej prestiżowych sal koncertowych świata „Roy Thomson Hall” w Toronto (Kanada) wykonując arie z Oratorium Miłosierdzie Boże Zbigniewa Małkowicza.
Wiosną 2012 ukazał się jego pierwszy solowy, autorski album, który powstał w kooprodukcji z pianistą, aranżerem i kompozytorem Krzysztofem Herdzinem, wydany przez Polskie Radio pt. „Nigdy nie jest za późno”.
Posiada także w swoim dorobku gościnny udział w jedenastu projektach płytowych takich artystów jak: Krzysztof Herdzin, Filp Sojka,Michał Grott, Dawid Lubowicz.
Od roku 2016 zajmuje stanowisko trenera wokalnego solistów Teatru Muzycznego Roma, przygotowując ich do ról w spektaklach Mamma Mia, Last Five Years, Piloci, Once, Przypadki Robinsona Crusoe.
Rok później obejmuje stanowisko wykładowcy „Stylistyki Musicalowej” na wydziale Wokalno - Aktorskim Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.