Orkiestra Dęta OSP w Aleksandrowie Kujawskim | Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Orkiestra Dęta OSP w Aleksandrowie Kujawskim

Orkiestra Dęta OSP w Aleksandrowie Kujawskim powstała w 1909 r i (wyłączając okres II wojny światowej) gra nieprzerwanie do dzisiaj.
W latach 70 tych i  80tych ub. wieku orkiestra zdobywała regularnie nagrody na wojewódzkich i regionalnych przeglądach orkiestr OSP m.in.:
1979 –trzecie miejsce na Krajowym Festiwalu Orkiestr Dętych „Koszalin 79".
1983- główna nagroda Ministra Kultury i Sztuki oraz Zarządu Głównego Związków OSP na krajowym przeglądzie „Koszalin 83"
Przed kilkoma laty orkiestra  dzięki nowemu stowarzyszeniu oraz kierownictwu muzycznemu całkowicie zmieniła nie tylko swój repertuar, ale również wizerunek sceniczny, realizując przy tym nowe, i nieszablonowe przedsięwzięcia, w dalszym ciągu zdobywając konkursowe nagrody.
W koncertach zespołu często uczestniczą zaproszeni muzycy symfoniczni („W 80 minut dookoła świata" na Rynku Staromiejskim w Toruniu), jazzowi (Gala Karnawałowa 2018) czy rockowi ( koncert „110 RO©K w Teatrze Letnim w Ciechocinku).
W 2019r orkiestra z sukcesem wystąpiła w 12 edycji  programu Mam Talent, a w ub.r.  zrealizowała projekt online "Orkiestra Dęta - Reszta Świata", w którym wraz z orkiestrą wystąpili również muzycy symfoniczni i rozrywkowi zawodowych, europejskich orkiestr.
Zawsze gramy Vabank! Tak mówią