Golden Hits of James Bond

Koncert
Nova Muzyka i Architektura
Data
Miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki
Wstęp
90 zł

Wystąpią:

  • Kamil Franczak - wokal
  • Weronika Skalska - wokal 
  • Małgorzata Janek - wokal
  • Grzegorz Kasperczyk - fortepian
  • Radosław Pendziałek - gitara elektryczna
  • Jędrzej Łaciak - gitara basowa
  • Łukasz Srokowski - perkusja
  • Mieczysław Unger - dyrygent
  • Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie:

The Name's Bond... James Bond, Thunderball, Gold finger, We have all the time in the world, You only live twice, On Her Majesty's Secret Service, Diamonds are forever, The man with the golden gun, Live and let die, The spy who loved me, A view to a kill, Tomorrow never dies, Goldeneye, The living daylights, The world is not enough, You know my name, Soundtrack James Bond Spectre, Skyfall, Writings on the wall, No time to die, Another way to die , BIS Live and let die.

Omówienie programu:

Jamesa Bonda kojarzymy przede wszystkim z nienagannym strojem, nowoczesnymi samochodami, przygodami zapierającymi dech w piersiach i z martini wstrząśniętym, ale nie mieszanym. Jednak elementami, które towarzyszą filmom o przygodach agenta 007, a które niewątpliwie pozostają w pamięci fanów, są również piosenki. Ujawnienie tytułu i wykonawcy utworu, który stanie się soundtrackiem do filmu, ekscytuje tak bardzo jak ujawienie nazwiska aktora, który wcieli się w postać agenta Jej Królewskiej Mości.

Piosenki wykorzystane w filmach o Jamesie Bondzie nie tylko zachwycają jego fanów, lecz także na stałe wchodzą do kanonu najsłynniejszych utworów muzyki filmowej i rozrywkowej. Są dowodem ewolucji, którą przechodziła postać Bonda, a także rozwoju świata przedstawionego w filmach.

Myli się ten, kto twierdzi, że piosenki z filmów o Bondzie są do siebie podobne. Różnorodność wokalistów, pośród których pojawiają się legendarne nazwiska, takie jak: Nany Sinatra, Louis Armstrong, Tina Turner, Paul McCartney, Adele czy Billie Eilish, sprawia, że utwory również reprezentują odmienne gatunki muzyki – są to i liryczne ballady, i rockowe kompozycje, i popowe hity. Odnajdą w nich coś dla siebie zarówno fani mocniejszych, jak i delikatnych brzmień.

Koncert z pewnością przypadnie do gustu fanom Jamesa Bonda, ale też tym, którzy dopiero odkrywają jego świat. To będzie wieczór w iście szpiegowskim stylu - pełen emocji i nostalgii.

Wystąpią:

Kamil Franczak - wokalista, aktor, konferansjer. Laureat festiwali oraz nagród muzycznych. Debiutował w Opolu w 2010 roku z zespołem Zero Procent, z którym w latach 2004-2013 wydał dwa albumy i zagrał setki koncertów. W latach 2011-2012 współprowadził młodzieżowy program „Poziom 2.0”, emitowany na antenie TVP2. Na deskach teatralnych debiutował w 2011 roku rolą Moritza Stiefela w musicalu „Przebudzenie wiosny” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Od tego czasu zagrał na tej scenie główne role m.in. w musicalach „Producenci”, „Sweeney Todd”, „Niedziela w parku z Georgem”, „Jak odnieść sukces w biznesie zanadto się nie wysilając” czy „Cabaret”. Za rolę Mistrza Ceremonii w tym ostatnim tytule otrzymał nagrodę artystyczną Złota Maska 2019. W 2022 roku pod pseudonimem FRANKY wydał swój pierwszy solowy album pt. „#lubiecie”, a pochodzący z niego utwór „lustracja” został uhonorowany nagrodą Grand Prix podczas XVIII Carpathia Festival w Rzeszowie (2022). Od 2023 roku gra rolę Brita w musicalu „We will rock you” - najnowszej produkcji Teatru Muzycznego Roma.

 

Wioleta Malchar – Orynicz - wokalistka i instrumentalistka, absolwentka Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach. W 2011 uzyskała dyplom aktora dramatycznego, przyznawany przez ZASP. Na profesjonalnej scenie teatralno-muzycznej pracuje nieprzerwanie od 19. roku życia. Debiutowała w Gliwickim Teatrze Muzycznym, spektaklem High School Musical w reż. T. Dutkiewicza. Wioleta Malchar-Orynicz jest etatowym członkiem zespołu aktorskiego Teatru Rozrywki od roku 2011. Poza rolami w takich spektaklach jak „Jesus Christ Superstar”, „Cabaret” czy „Skrzypek na dachu”, śpiewa również jako solistka w koncertach sylwestrowych i rozrywkowych chorzowskiej sceny. Z wykształcenia jest także pedagogiem. Prowadzi warsztaty aktorskie i wokalne. W swoim dorobku posiada nagrania studyjne m.in. z Marcinem Wyrostkiem. Współpracuje z teatralnym Stowarzyszeniem Maskania.

 

Małgorzata Janek - przez lata pracowała z największymi artystami polskiej sceny muzycznej, uczestnicząc w nagraniach płytowych i trasach koncertowych. Z piosenką Justyny Steczkowskiej zwyciężyła roczną edycję telewizyjnego talent show "Szansa na Sukces", co otworzyło jej drzwi do wielu festiwali, także w Opolu, na których niejednokrotnie została wyróżniona. Stypendystka Międzynarodowej Artystycznej Szkoły Ærø folkehøjskole w Danii. Po udziale w programie "The Voice of Poland" w 2014 roku dołączyła do zespołu jednego z jurorów, z którym nagrała chóry i koncertowała na trasach w całej Polsce. Od 2014 roku mieszka w Londynie. Aktualnie jest członkinią jazzowej formacji Alle Choir London, z którą wystąpiła najnowszym  show muzycznym w telewizji BBC1 - "The Pitch Battle" (2017). Jest wokalistką bluesowego duetu improwizowanego Trip Advisors. W 2019 roku, wspólnie założyła jazzową grupę etniczną Wild Whispers (WW). Po trzech latach we współpracy z wybitnymi muzykami z całego świata WW przybrało wiele barw. W maju 2022 roku, współzałożyła organizację charytatywną "Wild Musos Art". W imieniu WMArt, współorganizowała londyńską edycję festiwalu VOICINGERS ON TOUR '22. Nie przestaje się rozwijać i wciąż poszerza horyzonty, będąc otwartą na inspiracje, które czerpie z otaczającej rzeczywistości, zarówno tej materialnej, jak i duchowej.

 


Mecenas Główny: Gmina Miasta Toruń
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2024
Partner Główny: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Mecenas Kultury - Główny Sponsor: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
Mecenas Strategiczny: Strabag Sp. z o.o.
Sponsor: Urbitor Spółka z o.o.
Partner technologiczny: Vobacom Sp. z o.o.
Patronaty medialne: TVP3 BydgoszczTV ToruńNowości - Dziennik ToruńskiToruń Nasze MiastoRadio PiKPOLMIC
Współpraca redakcyjna: RMF Classic
Organizator: Toruńska Orkiestra Symfoniczna