Golden Hits Of Queen - Koncert Andrzejkowy #1

Koncert
Data
Miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki
Wstęp
99 / 89 / 79 zł

Wystąpią:

Kamil Franczak - wokal
Kamil Baron – chórki
Rafał Błaszczyk - fortepian
Maciej Olesiński  - gitara elektryczna
Antoni Olszewski - gitara basowa
Michał Dziewiński - perkusja
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Bartosz Olejnik - dyrygent

W programie hity zespołu Queen, m.in.: We Will Rock You, We are the champions, Bohemian Rhapsody, Kind of Magic, Don’t Stop Me Now, Radio Gaga, One Vision

 

Ponadczasowe, łączące pokolenia przeboje zespołu Queen ponownie podbiją serca publiczności. Najwybitniejsze utwory grupy w wykonaniu solisty i orkiestry, dzięki warstwie symfonicznej, w której nie zabraknie również rockowych brzmień, zagwarantują melomanom sentymentalną podróż i widowiskową rozrywkę na najwyższym poziomie. 

Repertuar wydarzenia koncentruje się na twórczości zespołu Queen, która, jak się okazuje, po wielu latach wciąż może wzbudzać zachwyt nie tylko wśród gorących fanów grupy. Odświeżona, wzbogacona o symfoniczne wykonanie forma koncertu wspaniale współgra z nieodrodnym bogactwem brzmień utworów, co niesamowicie zbliża teraźniejszą realizację do oryginalnych piosenek. W programie znajdą się kompozycje czerpiące z wielu odmian muzyki rockowej i popowej, co dodatkowo podkreśli różnorodność stylu wyróżniającego Queen z grona podobnych grup. Twórcy projektu Golden Hits of Queen, w których gronie znajdują się wybitni przedstawiciele polskiej sceny rozrywkowej, połączą siły z muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, tworząc niezapomniane widowisko pełne wielowarstwowych aranżacji, fascynującej zmienności rytmu oraz niezastąpionej harmonii i melodyjności.  Nie sposób nie wspomnieć także o charakterystycznych chórkach, ognistych dźwiękach gitary elektrycznej i basowej oraz innych nieodłącznych elementach współtworzących mit założycielski zespołu,  dodatkowo potwierdzając jego legendarną renomę.

Na scenie Sali Koncertowej ponownie zobaczymy Kamila Franczaka, który tym razem wejdzie w rolę Freddiego Mercury’ego. Ten znany polski wokalista i autor tekstów po raz pierwszy zaprezentował się większej publiczności w programie TVP1 Śpiewaj i Walcz oraz podczas koncertu Debiuty na 47. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (2010). Uczestniczył w wielu muzycznych programach telewizyjnych, takich jak: Idol, Tak to leciało! i The Voice of Poland. Ponadto, jest laureatem wielu nagród m.in. nagrody artystycznej Złota Maska 2019. Artysta związał się również z teatrem, początkowo należał do zespołu wokalnego Teatru Rozrywki, a następnie dołączył do aktorskiego grona. Obecnie Kamil Franczak często występuje na scenie podczas koncertów rozrywkowych i uczestniczy w licznych festiwalach.