Koncert muzyki filmowej

Koncert
Nova Muzyka i Architektura
Data
Miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki
Wstęp
60 zł

Wykonawcy:

 • Krzysztof Dobosiewicz - dyrygent
 • Toruń Orkiestra Symfoniczna

Program: 

 1. Harry Potter and the Sorcerer's Stone
 2. Jaws
 3. Gladiator Suita
 4. Jurassic Park
 5. Cinema Paradiso
 6. Twin Peaks
 7. Lord of the Rings
 8. The Eye of the Tiger
 9. Warcraft
 10. Batman
 11. Video Games
 12. Matrix
 13. Game Of Thrones
 14. Minecraft
 15. Edward Sissorhand

„Harry Potter”, „Władca Pierścieni”, „Gra o Tron” – symfonicznie? To możliwe!

Zapraszamy na wyprawę do odległych światów, znanych z ekranów kin. W podróż po krainie muzyki filmowej zabierze Was Toruńska Orkiestra Symfoniczna. W programie koncertu utwory z takich produkcji jak „Gladiator”, „Matrix”, „Gra o Tron” czy serii filmów o Harrym Potterze, a także melodie z gier komputerowych. To będzie wyjątkowe widowisko! Koncert muzyki filmowej już 18 sierpnia w CKK Jordanki w Toruniu.

Wakacje to czas wyjazdów. A czy można sobie wyobrazić lepszą i ciekawszą podróż niż do odległych światów i czasów, znanych z ekranów kin? Toruńska Orkiestra Symfoniczna, za sprawą dźwięków muzyki filmowej, zabierze słuchaczy w wędrówkę po miejscach, które zapisały się w ich wyobraźni.

Koncerty muzyki filmowej cieszą się niezwykła popularnością właśnie dlatego, że przypominają słuchaczom o bohaterach i ich przygodach, którymi zachwycali się podczas seansów kinowych lub w zaciszu własnych domów. To przecież między innymi muzyka sprawia, że światy z ekranów ożywają przed naszymi oczami.

Podczas koncertu usłyszymy m.in. kompozycje Johna Williamsa do serii filmów o Harrym Potterze, co na pewno ucieszy fanów przygód młodego czarodzieja. Miłośników fantasy osadzonego w średniowiecznych klimatach zachwycą melodie z Władcy Pierścieni – stworzone przez Howarda Shore, nagrodzone Oscarem, Grammy i Złotym Globem – oraz Gry o tron. Wielbicielom historii i muzyki bardziej dramatycznej powinny przypaść do gustu melodie z Batmana, Matrixa czy Gladiatora, do którego muzykę skomponowali Hans Zimmer i Lisa Gerrard, otrzymując tym samym nominację do Oscara. Dreszczy dostarczą melomanom utwory z filmów Szczęki i Park Jurajski. W repertuarze znajdą coś dla siebie także wielbiciele gier komputerowych za sprawą muzyki z Minecrafta i Warcrafta.


Mecenas Główny: Gmina Miasta Toruń
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2024
Partner Główny: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Mecenas Kultury - Główny Sponsor: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
Mecenas Strategiczny: Strabag Sp. z o.o.
Sponsor: Urbitor Spółka z o.o.
Partner technologiczny: Vobacom Sp. z o.o.
Patronaty medialne: TVP3 BydgoszczTV ToruńNowości - Dziennik ToruńskiToruń Nasze MiastoRadio PiKPOLMIC
Współpraca redakcyjna: RMF Classic
Organizator: Toruńska Orkiestra Symfoniczna