Niech żyje bal - Seweryn Krajewski Symfonicznie

Koncert
Data
Miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki
Wstęp
65 zł - normalny, 45 zł - ulgowy

Koncertem pragniemy przypomnieć piękne i wzruszające piosenki Seweryna Krajewskiego, którego wyjątkowa wrażliwość zapada w sercu na długo i karmi kolejne pokolenia. Wszystko w wysublimowanych, szanujących oryginalne piosenki aranżacjach Leszka Kołodziejskiego. Do udziału w tym projekcie Iza Połońska zaprosiła wyjątkowego jazzowego wokalistę Wojciecha Myrczka.

Wystąpią:
Iza Połońska – śpiew
Wojtek Myrczek – śpiew
Michał Kobojek – saksofon
Krzysztof Jaszczak - fortepian
Michał Grott - gitara basowa
Radek Bolewski – perkusja
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Leszek Kołodziejski - dyrygent

W programie m.in. Nie jesteś sama, Anna Maria, Nie spoczniemy, Uciekaj moje serce, Niech żyje bal, Kiedy mnie już nie będzie, Baw mnie.


IZA POŁOŃSKA - wokalistka śpiewająca w różnych stylach od klasyki po piosenkę aktorską i jazz. Doktor sztuk muzycznych. Absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Łodzi (dyplom w klasie prof. Beaty Zawadzkiej-Kłos) oraz Mistrzowskich Podyplomowych Studiów Wokalnych we wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie prof. Christiana Elssnera. Uczestniczyła w kursach prowadzonych przez: Teresę Żylis-Gara (Monaco, Radziejowice), Toma Karuse (Hamburg), Ingrid Kremling (Hamburg, Wrocław) i Annę Serafińską (Warszawa). W latach 2003 – 2009 intensywnie koncertowała w Europie: Francji, Belgii, Austrii, Hiszpanii, w Niemczech i we Włoszech.
W jej dorobku artystycznym szczególne miejsce zajmuje współpraca (jeszcze podczas studiów) z łódzkim kompozytorem Piotrem Hertlem. Zaowocowała ona szeregiem wspólnych występów w kategorii piosenki aktorskiej, które zostały zarejestrowane przez Polskie Radio i TVP. Na swym koncie w ostatnich 9 latach ma występy m.in. w Bibliotece Polskiej w Paryżu, czy w legendarnej Piwnicy Artystycznej Kurylewiczów w Warszawie u boku Wandy Warskiej. Ostatnie 3 lata wypełniły jej koncerty z Orkiestrami Filharmonicznymi w Polsce z projektami POŁOŃSKA śpiewa OSIECKĄ, MŁYNARSKI SYMFONICZNIE, KRAJEWSKI SYMFONICZNIE, a także kameralne projekty: PEJZAŻ BEZ CIEBIE, TRZY MIŁOŚCI, KOCHANY MÓJ BEŁZ, CZUŁOŚĆ, które współtworzy z Leszkiem Kołodziejskim, akordeonistą i aranżerem.    
W latach 2010 – 2016 współpracowała z Katedrą Kameralistyki Akademii Muzycznej w Łodzi. W okresie 2012- 2017 była członkiem Zarządu Łódzkiego Oddziału Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków (SPAM). 30 września 2017 r. obroniła jednogłośnie pierwszy w Polsce doktorat w dziedzinie wokalistyki dotyczący wykonawstwa piosenki aktorskiej. Wśród Uczelni, z którymi współpracuje wymienić należy: Akademię Muzyczną w Łodzi, Szkołę Aktorską przy Teatrze Śląskim w Katowicach i Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi.
Jest także trenerem wokalnym, współpracuje z teatrami przygotowując aktorów do spektakli i partii śpiewanych. Jednym z najistotniejszych Spotkań w jej życiu artystycznym jest współpraca z charyzmatycznym reżyserem teatralnym i filmowym Mariuszem Grzegorzkiem. Wspólnie zrealizowali 3 spektakle: MEBELKI Z GĄBKI (Teatr Studyjny w Łodzi - spektakl dyplomowy), NIE JEDZ TEGO TO JEST NA ŚWIĘTA (Teatr Studyjny w Łodzi - spektakl dyplomowy) i DZIECI WIDZĄ DUCHY (Teatr im. St. Jaracza w Łodzi).  Do wyjątkowych zalicza także współpracę na scenie:  z Janem Młynarskim, ze Zbigniewem Zamachowskim, z Mieczysławem Szcześniakiem, Wojciechem Myrczkiem,  z Anną Dymną i z Oleną Leoneko- Głowacką. Pracowała z teatrami: Teatr Nowy im Kazimierza Dejmka w Łodzi, Teatr Studyjny w Łodzi, Teatr Arlekin, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi.    
9 maja 2019 w Narodowym Forum Muzyki miała miejsce premiera najnowszej płyty Izy Połońskiej i Leszka Kołodziejskiego PEJZAŻ BEZ CIEBIE, wydanej przez firmę DUX.  Piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego Artyści postanowili przedstawić w nowym brzmieniu na 4 wiolonczele, akordeon i głos. Partię wiolonczel zagrał POLISH CELLO QAURTET złożony z 4 utalentowanych wiolonczelistów młodego pokolenia. Płyta jest poświecona pamięci Dominika Połońskiego, zmarłego w 2018 roku męża Izy Połońskiej,  który niezmiennie pozostaje jej Największą Inspiracją Artystyczną. Hasło Dominika WYOBRAŹNIA TWORZY RZECZYWISTOŚĆ nieprzerwanie kształtuje jej życie artystyczne i prywatne. 
W  pandemicznym czasie Iza Połońska pozostaje nadal aktywna, kreując nowe projekty. 2020 rok przyniósł współpracę i wspólny projekt WYSTARCZY BYĆ z kompozytorem i gitarzystą Witoldem Cisło - premiera projektu odbyła się 7 sierpnia w Warszawie (scena ROYAL WILANÓW). Natomiast 4 grudnia 2020 roku w Filharmonii Łódzkiej odbyła się prapremiera kolejnego projektu symfonicznego (streaming online), który Iza Połońska współtworzy z aranżerem Leszkiem Kołodziejskim "NIE JESTEŚ SAMA - piosenki Seweryna Krajewskiego", artystce towarzyszy w koncercie wybitny jazzowy wokalista młodego pokolenia Wojciech Myrczek, natomiast w lutym 2021 roku TVP Kultura wyemitowała koncert z cyklu SCENA MUZYCZNA z materiałem z płyty Pejzaż bez Ciebie specjalnie nagranym na potrzeby programu. Wśród Artystów będących gośćmi tego cyklu znaleźli się m.in. Leszek Możdżer, czy Marcin Masecki. Koncert wciąż można oglądać na platformie VOD.       
22 listopada 2021 miała miejsce premiera kolejnej płyty CD artystki SING! OSIECKA (SOLITON POLAND). Usłyszeć na nim można znane i lubiane piosenki Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach Leszka Kołodziejskiego. Specjalnym gościem na solowej płycie artystki jest MIETEK SZCZEŚNIAK., z którym Iza Połońska zaśpiewała w duecie piosenkę BYLE NIE O MIŁOŚCI.

WOJCIECH MYRCZEK - wokalista, który inspiracje czerpie ze swingowej tradycji, z wyczuciem wzbogacając ją o elementy nowoczesnych stylów i technik. W swoim śpiewie swobodnie posługuje się zarówno słowem jak i scatem.
Myrczek jest laureatem wielu polskich i zagranicznych nagród, takich jak: I miejsca w ankietach Jazz Top 2015, 2016, 2017, 2018 i 2019 miesięcznika Jazz Forum w kategorii Wokalista Roku, I miejsce i nagroda publiczności Shure Montreux Jazz Voice Competition w Szwajcarii (2013 r.), Grand Prix w międzynarodowym konkursie Jazz Voices na Litwie (2011 r.), nagroda dla Największej Indywidualności Konkursu Lotos Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa (2010 r.), I nagroda w konkursie Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2007 r.), Grand Prix Jazz Melomani w kategorii Nadzieja Melomanów (2014 r.) i inne.
Swoją muzykę prezentował na scenach światowych festiwali takich jak Montreux Jazz Festival, The Hague Jazz, Bielska Zadymka Jazzowa, Brisbane Jazz Festival, Kolory Polski, Jazz nad Odrą, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Sofia Jazz Peak Festival, Celje International Jazz Festival oraz w salach koncertowych NOSPR w Katowicach, Konserwatorium w Sankt Petersburgu, Filharmonia “Sinfonia Baltica“, Filharmonia Zabrzańska, Filharmonia Świętokrzyska, Instytut Fiński w Paryżu, Opus Jazz Club w Budapeszcie, Teatr Roma w Warszawie, Hudson Studios w Nowym Jorku i wielu innych.
Współpracował z Janem „ Ptaszynem" Wróblewskim, Tomaszem Stańko, Henrykiem Miśkiewiczem, Anną Serafińską, Lorą Szafran, Stanisławem Fijałkowskim, Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia i wieloma innymi artystami polskiej sceny muzycznej.
W swoim dorobku ma dwa albumy solowe: Wojciech Myrczek Quintet - We'll Be Together Again (2010 r.) oraz Myrczek&Tomaszewski - Love Revisited (2014 r.).
Pedagog Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie (od 2018 r.) oraz Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (w latach 2012-2019). W roku 2020 uzyskał stopień doktora szkół muzycznych.

LESZEK KOŁODZIEJSKI - akordeonista, solista i kameralista, pedagog akademicki, aranżer, muzyk sesyjny. Absolwent Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi.
Laureat większości ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów akordeonowych w kategoriach solowych i kameralnych. Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w tym nagrodzony w programie „Młoda Polska” (2009).
W dorobku posiada nagrania płytowe z muzyką kompozytorów polskich. Występował podczas Festiwalu Warszawska Jesień, Fiesta della Musica w Rzymie, Spring Voices w Moskwie, Jesiennego Festiwalu Muzycznego w Czechowicach-Dziedzicach „Alkagran”, Festiwalu Muzyki Kameralnej Kwartet Śląski i jego goście w Katowicach i wielu innych. Koncertował z orkiestrami Filharmonii Gorzowskiej, Łódzkiej, Kaliskiej, Koszalińskiej, Lubelskiej, Świętokrzyskiej, także z Radomską Orkiestrą Kameralną. 
Istotnym elementem jego drogi zawodowej jest teatr oraz improwizacja. Jest autorem muzyki do spektakli teatralnych, projektów multimedialnych. Bierze udział w wydarzeniach związanych z nurtem improwizacji na żywo (m.in. Warszawska Jesień 2021).
Od kilku lat, współpracując z wokalistką Izą Połońską, tworzy aranżacje do ich wspólnych projektów tj.: „Osiecka symfonicznie”, „Młynarski symfonicznie”, a także „Pejzaż bez Ciebie” (pod tą samą nazwą ukazała się w 2019 roku płyta zrealizowana we współpracy w Polish Cello Quartet). 
W 2019 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego w zakresie sztuki. Od 2005 zatrudniony jest w macierzystej uczelni. 


Wydarzenie zostanie zrealizowane zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi.

Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie zasad zgodnych z WYTYCZNYMI DLA UCZESTNIKÓW KONCERTÓW TOS W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ PANDEMIĄ COVID-19 oraz wypełnienie oświadczenia, które należy przekazać obsłudze wraz z biletem w dniu koncertu.