Projekcja filmu "Cud nad Wisłą" z muzyka na żywo

Nova Muzyka i Architektura
Projekcje filmowe
Data
Miejsce
Kino Centrum
Wstęp
bezpłatne wejściówki

Koncert odbywa się w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura" - Toruń / Kujawsko - Pomorskie 2020.

Zaprezentowany zostanie niemy film "Cud nad Wisłą" z 1921 r., z autorską muzyką Marcina Pukaluka, graną na żywo.

Magdalena Wichrowska - prowadzenie

Film jest zrealizowanym z rozmachem dramatem wojennym ukazującym dzieje wojny polsko bolszewickiej zakończonej Bitwą Warszawską. W postacie głównych bohaterów wcieliły się gwiazdy przedwojennego kina: Jerzy Leszczyński, Wincenty Rapacki, Edmund Gasiński, a także niezapomniana Jadwiga Smosarska.

Marcin Pukaluk o sobie:
"Jestem kompozytorem, performerem i producentem muzycznym. Od 10 lat zajmuję się wykonywaniem muzyki na żywo do filmów niemych. Mam na swoim koncie 2 solowe płyty z muzyką filmową oraz  setki seansów z muzyką na żywo! Grałem do filmów niemych na prestiżowych festiwalach w Polsce (American Film Festival, Plus Camerimage czy  Sputnik nad Polską) oraz na dużych, międzynarodowych festiwalach, m.in. Denver Film Festival, Batumi International Art-House Film Festival czy też najstarszy i największy festiwal filmu niemego na świecie Pordenone Silent Film Festival. Jestem zwycięzcą organizowanego przez Vivarto konkursu na najlepszą autorską muzykę do słynnej komedii "Generał" Bustera Keatona (2011) oraz laureatem I nagrody w konkursie taperskim festiwalu Muzyka na Plan w Tarnowskich Górach (2012). Moja muzyka pojawiała się w pierwszej dziesiątce Listy Przebojów Muzyki Filmowej RMF Classic. Oto link do fragmentu mojego występu: https://tiny.pl/757hs"

Wejściówki można odebrać w kasie CKK Jordanki oraz w Kinie Centrum.


W wydarzeniu nie jest przewidziana przerwa.
Wydarzenie odbędzie się zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi.

Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie zasad zgodnych z WYTYCZNYMI DLA UCZESTNIKÓW KONCERTÓW TOS W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ PANDEMIĄ COVID-19 oraz wypełnienie oświadczenia, które należy przekazać obsłudze wraz z wejściówką w dniu koncertu.