Przeboje Walta Disneya. Koncert z okazji Dnia Dziecka

Koncert
Dla dzieci
Data
Miejsce
Aula UMK
Wstęp
30 zł - dziecko, 40 zł - dorosły, 85 zł - rodzinny (2 dorosłych i 1 dziecko)

UWAGA!

Z przyczyn niezależnych od organizatora koncert został przeniesiony z CKK Jordanki do Auli UMK. Bilety do CKK Jordanki zachowują ważność, jednak zmianie ulegają miejsca na widowni – z wszystkimi osobami, które zakupiły bilety, skontaktujemy się w tej sprawie telefonicznie.

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt z kasą biletową: tel. 56 642 43 79, e-mail: kasa [dot] attos [dot] art [dot] pltabindex="-1"

Informujemy, że koncert będzie nagłaśniany.

Wystąpią:

  • Sylwia Banasik-Smulska — wokal
  • Marcin Jajkiewicz — wokal
  • Artur Jurek — piano
  • Jarosław Stokowski — kontrabas
  • Łukasz Łapiński — perkusja
  • Toruńska Orkiestra Symfoniczna
  • Ariel Ludwiczak — dyrygent

W programie:

Pół kroku stąd (Vaiana), Nigdy nie ulegnę (Mustang), Po raz pierwszy widzę blask (Zaplątani), Ty druha we mnie masz (Toy Story), Nie bój się chcieć (Zwierzogród), Tej historii bieg (Piękna i Bestia), Drobnostka (Vaiana), Rodzina Madrigal (Nasze Magiczne Encanto), Miłość stanęła w drzwiach (Kraina Lodu), Mam tę moc (Kraina Lodu), Na morza dnie (Syrenka Ariel), Miłość rośnie wokół nas (Król Lew)

 

Omówienie programu

Bajki Disneya to nieodłączny element dzieciństwa wielu osób. Kochają je zarówno dzieci, jak i dorośli wychowani na takich tytułach, jak: Zakochany kundel, Piotruś Pan czy Śpiąca królewna. Aż po dziś dzień historie fikcyjnych bohaterów z magicznych krain, którzy stawiają czoła przeciwnościom losu, inspirują nowe pokolenia do poszukiwania prawdy o samych sobie i dostarczają widzom niezapomnianych emocji.  Jednakże poza niepowtarzalną atmosferą i uniwersalnym przesłaniem podanym widzowi w atrakcyjny sposób, bajki Disneya wzbudzają zachwyt również fenomenalnymi piosenkami. Toruńska Orkiestra Symfoniczna wspólnie z zaproszonymi wokalistami zaprasza małych i dorosłych melomanów na koncert z okazji Dnia Dziecka poświęcony piosenkom z bajek Disneya. Jesteśmy przekonani, że brzmienia ulubionych utworów z powszechnie znanych i cenionych animacji, dzięki symfonicznemu wykonaniu, obudzą dziecko w każdym z nas. 
W repertuarze nie zabraknie zarówno klasycznych piosenek, wciąż żywych we wspomnieniach wielu osób, jak i nowszych utworów pochodzących z animacji sprzed kilku lat. Pojawi się oczywiście Miłość rośnie wokół nas z Króla Lwa, przepięknej i wzruszającej bajki, przy której niezwykle trudno nie ronić łez. Usłyszymy również  Ty druha we mnie masz z Toy Story, które przypomni zgromadzonym o długich godzinach niezapomnianych przygód z zabawkowymi przyjaciółmi. W programie nie sposób byłoby pominąć słynnej piosenki Mam tę moc z Krainy Lodu, która podbiła serca milionów dzieci na całym świecie i na dobre zagościła we współczesnej popkulturze. A kto z nas nie pamięta piosenki Nigdy nie ulegnę z filmu Mustang z Dzikiej Doliny – fascynującej opowieści o pragnieniu wolności silniejszym niż zło? W repertuarze znajdzie się także utwór z animacji Zaplątani – współczesnej wersji baśni o długowłosej księżniczce uwięzionej w wieży. Ponadto, wieczór umilą nam piosenki z filmów Vaiana, Mała Syrenka, Zwierzogród, Piękna i Bestia i Nasze Magiczne Encanto, które zagwarantują widzom nie tylko radość i wspaniałą ucztę dla uszu, ale również sentymentalną podróż w głąb najpiękniejszych bajek w historii animacji.