Raz Dwa Trzy Symfonicznie | Budżet Obywatelski 2020

Koncert
Data
Miejsce
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu
Wstęp
bezpłatny

Wydarzenie jest realizowane ze środków Gminy w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Torunia

Wystąpią:

  • Zespół Raz, Dwa, Trzy w składzie:
  • Adam Nowak – gitara, śpiew                                       
  • Grzegorz Szwałek– pianino el. , akordeon
  • Jacek Olejarz– perkusja
  • Jarek Treliński– gitara elektryczna, akustyczna
  • Mirek Kowalik– gitara basowa, kontrabas
  • gościnnie : Tadek Kulas- trąbka
  • Hubert Kowalski - dyrygent
  • Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Zespół Raz Dwa Trzy należy do klasyki. Znają ich wszyscy. Prostotą i szczerością trafiają do każdego, są uniwersalni. Bez względu na wiek swój i odbiorcy, potrafią trafić w sedno i uchwycić to coś szczególnego, tu i teraz. Ich utwory mają niesamowitą zdolność pobudzania do rozmowy, otwierają umysł i rozwiązują język. Niewiele zespołów w Polsce może pochwalić się tak bogatą historią wspólnego grania. Razem przeszli długą drogę przez wiele nurtów i stylistyki od jarocińskiej sceny, po studio im. Agnieszki Osieckiej. Stale imponują wrażliwością, spostrzegawczością i dystansem. Koncertuja nieprzerwanie od 1990 roku, w roku 2020 obchodzą 30 lecie swojego istnienia.

www.zespolrazdwatrzy.pl

Hubert Kowalski - kompozytor, dyrygent, producent muzyczny, kontrabasista i wokalista. Studiował dyrygenturę chóralną w Krakowskiej Akademii Muzycznej. Fascynacja muzyką dawną zaowocowała współpracą z lutnistą Antonim Pilchem i zespołem Bractwo Lutni. Jeden z ciekawszych projektów zrealizowanych w ramach tego zespołu to połączenie muzyki wokalnej XVI i XVII w. z improwizacją jazzową, której podjął się Tomasz Stańko. W latach 2003 - 2013 współpracował z Chórem Polskiego Radia w Krakowie, z którym śpiewał pod batutą najwybitniejszych polskich dyrygentów i kompozytorów. Jest liderem grupy Tylko Ty składającej się z szczególnie uzdolnionych stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Poprowadził chór i orkiestrę podczas nagrania Hymnu ŚDM – Kraków 2016. Jest dyrygentem i pomysłodawcą Międzynarodowej Młodzieżowej Orkiestry zbudowanej ze studentów i absolwentów polskich Akademii Muzycznych oraz studentów muzycznych konserwatoriów - Polaków i osób polskiego pochodzenia mieszkających na Łotwie, Litwie, w Białorusi i Ukrainie.

W koncercie nie jest przewidziana przerwa.

Wydarzenie odbędzie się zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi.

Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie zasad zgodnych z WYTYCZNYMI DLA UCZESTNIKÓW KONCERTÓW TOS W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ PANDEMIĄ COVID-19 oraz wypełnienie oświadczenia, które należy przekazać obsłudze wraz z biletem w dniu koncertu.