Symfonicznie... o miłości / Koncert walentynkowy

Koncert
Data
Miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki
Wstęp
45 zł - normalny, 35 zł - ulgowy

W coroczne święto zakochanych zagramy dla Państwa operowe i operetkowe przeboje wszech czasów. Tym razem o miłości będziemy mówić za sprawą wyjątkowych kobiet - bohaterek oper i operetek m.in.. Lauretty czy Guditty, które najpiękniej mówią, a właściwie śpiewają o miłości… Zabrzmią również znane wszystkim instrumentalne fragmenty z uwielbianej opery Carmen. Wspomniane wcześniej bohaterki pojawią się na naszej scenie dzięki znakomitej sopranistce Katarzynie Mackiewicz, która wystąpi wraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, prowadzoną od pulpitu przez dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie - Piotra Sułkowskiego.
Słowem koncert okrasi niezrównany znawca opery i operetki – Jerzy Snakowski.

Wystąpią:
Katarzyna Mackiewicz - sopran
Toruńska Orkiestra Symfoniczna
Piotr Sułkowski - dyrygent
Jerzy Snakowski - prowadzenie

W programie najpiękniejsze melodie z oper, operetek i musicali.

Koncert bez przerwy. Czas trwania koncertu ok. 90 min.

Katarzyna Mackiewicz - urodziła się w Lubaniu na Dolnym Śląsku. W 2009 r. ukończyła z wyróżnieniem Państwowe Konserwatorium Muzyczne im. N.Rimskiego - Korsakowa w   St.Petersburgu   w Rosji,w klasie śpiewu solowego prof. N.Drozdowej-Wajner.  Podczas studiów odbyła staż w Akademii Młodych Śpiewaków Operowych przy Teatrze Maryjskim w Sankt Petersburgu.
Jest laureatką wielu nagród międzynarodowych konkursów wokalnych jak również nagród za osiągnięcia muzyczne. W 2019 r. została doceniona przez Wysoka Kapitułę Moskiewskiej „Złotej Maski” za kreację Hanny Glavari w operetce F.Lehara „Wesoła Wdówka” w reż. G.Madia. W 2010 roku została uhonorowana prestiżową nagrodą teatralną w Rosji „Zolotoj Sofit” za rolę Karlotty w operze komicznej C. Millockera „Gasparon” jak również została ogłoszona Najlepszą Aktorką Operetkowo-Musicalową w sezonie teatralnym 2009-2010 . W 2000 r. i w 2005 r. stypendystka Ministra Kultury i Sztuki RP, w 2001 r. stypendystka Prezydenta Miasta Wrocławia i laureatka nagrody „Szkolny Nobel -Wrocław 2000” przyznawanej dla utalentowanej młodzieży przez władze Województwa Dolny Śląsk.W 2008 r. laureatka programu stypendialnego „Młoda Polska”.
Jej przygoda z muzyką rozpoczęła się już w dzieciństwie, w wieku 8 lat. W 1998 r. ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. L. Różyckiego w Świdnicy w klasie fortepianu. Naukę śpiewu rozpoczęła w 1998 r. w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. R. Bukowskiego we Wrocławiu. W latach 2002-2005 studiowała na Wydziale Wokalno - Aktorskim Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. G.Flicińskiej - Panfil.
W repertuarze śpiewaczki znajdują się partie operowe jak również operetkowe. Od 2019 r. rozpoczęła współprace z Opera Śląską w Bytomiu gdzie kreuje partię Szekspirowskiej Julii w operze Ch. Gounoda „Romeo i Julia”,  Łucji w operze G. Donizettiego „Łucja z Lammermooru”, a taże Magdy w “La Rondine” G.Pucciniego. W 2016 r. rozpoczęła współpracę z Operą Wrocławską gdzie wykreowała takie postacie jak - Micaela „Carmen”, Leila „Poławiacze pereł”, Violetta Valery „Trawiata” i Małgorzata w „Fauście”( Superprodukcja 2017r. w Hali Stulecia).
W 2015 r. na deskach „Astana Opera” w Kazachstanie zaśpiewała partię Violetty Valery w operze „Trawiata”, w której zadebiutowała w październiku 2014 r. na deskach Teatru im.Stanisławskiego i Nemirowicza-Danczenko w Moskwie. Od 2014 r. współpracuje z Państwową Operą w Bańskiej Bystrzycy, Słowacja, gdzie wykonuje partię Leily w operze „Poławiacze pereł”. Od 2010 r. gościnnie występuje w Państwowej Tatarskiej Operze im. M. Dzhalila w Kazaniu gdzie regularnie pojawia się w takich spektaklach jak „Carmen” Micaela, „Czarodziejski flet” Pamina, „Poławiacze pereł” Leila, „Zemsta nietoperza” Rosalinda. Od 2009 r. solistka Teatru Komedii Muzycznej w St. Petersburgu gdzie jej kreacjami są „Zemsta nietoperza” Rosalinda, „Wesoła wdówka” Hanna, „Hrabina Marica” Marica, „Księżniczka cyrku” Fedora, „Chłopka” Madelaine, „Gasparon” Karlotta, „Wiedeńska krew” Gabriela, „Kraina uśmiechu” Liza, „Bajadera” Odetta. 
Uczestniczyła w licznych konkursach wokalnych, z których warto wyróżnić:
2014 r. - III nagroda „The Riccardo Zandonai International Opera Competition" , Riva del Garda, Włochy
2013 r. - nagroda specjalna „Belvedere Hans Gabor” International Opera Competition, Amsterdam, Holandia
2010 r. - I nagroda Międzynarodowy Konkurs Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie
2010 r. - I nagroda Międzynarodowy Konkurs Wokalnym im. F.Lehara, Budapeszt, Węgry 
2010 r. - I nagroda na konkursie wokalnym „Wiesna romansa " St. Petersburg, Rosja
2009 r. - nagroda specjalna za wyjątkową interpretację i wykonawstwo na IV International Competition of Opera Singers "St. Petersburg”,St.Peterburg,Rosja 
2008 r. - III nagroda International „Jacub Pustina Competition”, Czechy
2008 r. - II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im I. Godina, Vrable, Słowacja 
2002 r. - II nagroda Ogólnopolski Konkurs Wokalny im.F. Platówny, Wrocław 
2001 r. - I nagroda „International Art&Music Competition",Takasaki, Japonia 
2001 r. - I nagroda na International Vocal Competition named after A. Kucigins, Wilno, Litwa
1999 r. - II nagroda „International Takasaki Art&Music Competition”, Japonia
Prowadzi czynną działalność koncertową głownie za granicą. Brała udział w wielu festiwalach, m.in. w VII Internationale Musikfreizeit w 1999 r. w Limburgu, Festiwal im. St. Moniuszki w Kudowie Zdrój w 2000 r., VII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wiedeńskiej we Wrocławiu w 2001 r., III Festiwalu „Międzynarodowy Tydzień Konserwatoriów” w Sankt Petersburgu w 2003 r., Międzynarodowy Festiwal „Gwiazdy Białych Nocy” w Sankt Petersburgu w 2005 r., Festiwal „Jakub Pustina i jego goście” w 2008 w Czechach, Międzynarodowy Festiwal Operowy im .F. Szaliapina w Kazaniu, Rosja w 2010 r.,2011 r.,2013 r. i w 2014 r., International Music Festival „Musica Viva” w Bukareszcie w 2013 r., „I Budapesti Operett Musical Fesztival” w Budapeszcie w 2013 r. „IV International Pafos Open Music Festival” na Cyprze w 2014 r., „Musica Riva Festival” w Riva del Garda,Włochy w 2014 r., „Opera in Tallin City Hall” w Estonii w 2014 r. Festival „Silk Way 2015” w Astanie,Kazachstan,”Feel Russia 2016” w Monachium, Atenach i Wiedniu, ”XXIV Festiwal Operowy w Bydgoszczy” w 2017r., i w 2019 r. 51.i 52. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy Zdrój w 2017 r. i 2018 r. Niejednokrotnie występowała na zaproszenie Polskiego Instytutu m.in. w Sankt Petersburgu, Pradze, a także Polskiej Ambasady w Czarnogórze, Kazachstanie i Japonii. Corocznie w Sankt Petersburskiej Filharmonii im. D. Szostakowicza odbywają się jej solowe koncerty. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt występów podczas tourne po Holandii i Belgii razem z zespołem Opery im. M. Dhzalila w Kazaniu, gdzie występowała w takich spektaklach jak „Carmen” jako Micaela w 2010 r. i w 2015 r., ”Czarodziejski flet” jako Pamina w 2011 r., gala koncerty „Noc w Operze” w 2012 r., „Poławiacze pereł” jako Leila w 2014 r. 
 


Wydarzenie zostanie zrealizowane zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi.

Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie zasad zgodnych z WYTYCZNYMI DLA UCZESTNIKÓW KONCERTÓW TOS W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ PANDEMIĄ COVID-19 oraz wypełnienie oświadczenia, które należy przekazać obsłudze wraz z biletem w dniu koncertu.