Taneczne inspiracje

Koncert
Nova Muzyka i Architektura
Data
Miejsce
Sala Wielka Dworu Artusa
Wstęp
20 zł

Taneczne inspiracje to koncert dwóch wirtuozów gitary klasycznej Krzysztofa Pełecha oraz Roberta Horna. Obaj muzycy w swoich repertuarach dotykają przeróżnych klimatów: od klasyków po wariacje muzyki współczesnej. Ich projekt, Pełech & Horna Duo, w ramach koncertu Taneczne inspiracje opiewać będzie w przeboje największych współczesnych gitarzystów tworzących w klimatach tanga, salsy czy jazzu.

Koncert odbędzie się w ramach 25. Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura” – Toruń, Kujawsko-Pomorskie 2021

 

Krzysztof Pełech & Robert Horna Duo to kombinacja oryginalnych aranżacji w stylu samby, bossa-nowy, tanga oraz improwizowanych smooth-jazzowych klimatów. To bogactwo pięknych melodii, harmonii i rytmu. W programie zespołu znajdują się między innymi znane kompozycje Pata Metheny’ego, Ralpha Townera, Keitha Jarretta, Astora Piazzolli, Stanleya Myersa, Isaaca Albeniza, Francisco Tarregi a także oryginalne aranżacje utworów Celso Machado i Azizy Mustafy Zadeh.

Wystąpią:
Krzysztof Pełech – gitara 
Robert Horna – gitara
Krzysztof Pełech / Robert Horna - prowadzenie

W programie:
U. Rocha - Meio do Caminho
C. Machado - Sambalanco
C. Machado - Bolinhas de Quiejo
C. Machado - Sambinha
R. Towner - If
S. Myers - Cavatina
A. M. Zadeh - Fis
A. Piazzolla - Caliente
A. Piazzolla - Milonga del Angel
F. Mercury - Bohemian Rhapsody
C. Corea - Spain
A. Piazzolla – Libertango
 


Wydarzenie zostanie zrealizowane zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi. Koncert bez przerwy.

Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie zasad zgodnych z WYTYCZNYMI DLA UCZESTNIKÓW KONCERTÓW TOS W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ PANDEMIĄ COVID-19 oraz wypełnienie oświadczenia, które należy przekazać obsłudze wraz z biletem w dniu koncertu.