Urodzinowy Tort Pana Moniuszki

Dla dzieci
Dni Moniuszkowskie
Koncert
Data
Miejsce
Sala Prób CKK Jordanki

DNI MONIUSZKOWSKIE odbywać się będą w ramach programu „Moniuszko 2019 – Promesa” uruchomionego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego” w dniu 13 września 2018 roku. Operatorem programu jest Instytut Muzyki i Tańca. Celem programu jest uczczenie 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki (1819-1872), polskiego kompozytora, dyrygenta, organisty, pedagoga, wychowawcy i żarliwego patrioty. Ideą przewodnią programu jest przywrócenie Stanisławowi Moniuszce należytej rangi w panteonie twórców narodowych, zerwanie z wizerunkiem kompozytora niepostrzeganego na równi z wybitnymi europejskimi twórcami romantycznymi, wykreowanie jego obrazu jako twórcy pierwszorzędnego, utrwalenie w świadomości społeczeństwa dorobku Stanisława Moniuszki oraz promocja za granicą jego twórczości ukazanej w kontekście dzieł wybitnych kompozytorów XIX w.

Audycje muzyczne "URODZINOWY TORT PANA MONIUSZKI" skierowane są do grup zorganizowanych. Koncerty dla dzieci odbędą się w Toruniu w Sali Prób CKK Jordanki o godz. 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 oraz w małych miejscowościach województwa kujawsko-pomorskiego.

Artyści: studenci Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
Program koncertów:
Mazur z opery Straszny dwór, Pieśni: Prząśniczka, Złota rybka, Aria z kurantem, Aria Halki - Gdyby rannym słonkiem, Aria Jontka - Szumią jodły, Walc nr 1, Polonez nr 2.

Więcej informacji na temat audycji muzycznych: www.edukacja.tos.art.pl
Alina Reut: edukacjaattos [dot] art [dot] pl
tel. 56 642 43 77; kom. 602 253 809