Wieczór z muzyką rozrywkową

Koncert
Nova Muzyka i Architektura
Data
Miejsce
Sala Wielka Dworu Artusa

Koncert odbędzie się w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura" - Toruń / Kujawsko - Pomorskie 2020.

Wystąpią:

 • Joanna Czajkowska - wokal
 • Rafał "Zwierzak" Zieliński - gitara, wokal
 • Andrzej Wyrwicki – gitara basowa
 • Paweł Witulski – perkusja
 • Bartosz Staszkiewicz - instrumenty klawiszowe
 • Piotr Pokutycki – gitara

W programie m.in.:

 • Republika- Tu jestem w niebie
 • Seweryn Krajewski - Uciekaj moje serce
 • Dżem - Sen o Victorii
 • Skawalker - Gdyby ktoś
 • Seweryn Krajewski - Remedium

Asia Czajkowska – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, z wykształcenia polonistka, z pasji i zawodu – trener głosu. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz swojego rodzinnego miasta – Torunia – w dziedzinie kultury. Laureatka m.in. 40. Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Od 17 lat chórzystka Astrolabium, z którym nagrała 4 płyty, w tym nominowaną do Fryderyka „Astrolabium sings Bembinow”. Współpracuje z artystami sceny jazowej, jak i pop: m.in. Bogdan Hołownia, L.A.Trio, Eljazz Big Band, Atrakcyjny Kazimierz, Jnr Robinson.Pierwszy solowy album Asi „Some of my favs LIVE” to – dość przekornie i odważnie jak na debiut – zapis koncertu, zawierający w większości interpretacje standardów jazzowych i bluesowych. Obecnie pracuje nad swoją drugą płytą pt. „Pianissima”, utrzymaną w minimalistycznym, jazzującym klimacie. Jedyne środki wyrazu to głos i fortepian, a współtworzą ją wybitni pianiści związani z Toruniem, m.in. Bogdan Hołownia, Igor Nowicki, Sebastian Zawadzki, Mateusz Sobiechowski, Tomek Lewandowski oraz Bartek Staszkiewicz, który jest ponadto producentem albumu.Oficjalna strona artystki na fb: www.fb.com/AsiaCzajkowskaMusic

Rafał "Zwierzak" Zieliński - wokalista, gitarzysta, aranżer, band leader. Swoją muzyczną edukację rozpoczął w PSM w Bydgoszczy w klasie waltorni, a później również w klasie gitary. Ukończył Akademię Bydgoską im. Kazimierza Wielkiego na kierunku Wychowanie Muzyczne (1996-2001). W roku 2002 przeniósł się i zamieszkał na stałe w Toruniu. Współpracował i występował bezpośrednio m.in. z takimi artystami jak: Agnieszka Włodarczyk, Andrzej Krzywy, Artur Rojek, Brian Allan, Brian Steckler, Daria Druzgała (Desu), ELJAZZ Big Band, Filip Sojka (Kayah, FNS), Grzegorz Daroń (J.Steczkowska), Jan Borysewicz (LADY PANK), Krzysztof Tyniec, Leszek Biolik (Republika, Wilki), Marcin Rozynek, Michał Milowicz, Monika Jarosińska, Paweł Kukiz, Patrycja Kazadi, Renata Przemyk, Rob Hoffman (M.Jackson, Q.Jones, Ch.Aguilera), Robert Janowski, Sławek Ciesielski (Republika), Sławek Uniatowski, Tomek Pacanowski (Sidney Polak) Wojciech Waglewski, Zbigniew Krzywański (Republika).

Andrzej Wyrwicki - pochodzi z Włocławka. Studia muzyczne ukończył w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie kontrabasu. Pracował w Słupskiej Orkiestrze Symfonia Baltica. Obecnie jest muzykiem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, a także nauczycielem klasy kontrabasu w szkołach muzycznych w Toruniu oraz we Włocławku.

Paweł Witulski -pochodzi z Brodnicy. Edukację rozpoczął w klasie fortepianu a następnie w klasie perkusji w tamtejszej Szkole Muzycznej. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, wydziału instrumentalnego w klasie perkusji prof. Grzegorza Jurczyka i mgr Waldemara Franczyka. Ukończył również Studium Muzyki Jazzowej i Rozrywkowej w AM w Bydgoszczy w klasie wibrafonu jazzowego u prof. Karola Szymanowskiego. Jest muzykiem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej od 2007 roku. Paweł Witulski prowadzi też działalność pedagogiczną - pracował w Szkole Muzycznej w Brodnicy. Obecnie prowadzi klasę perkusji w Szkole Muzycznej w Solcu Kujawskim oraz w Zespole Szkół Muzycznych w Toruniu. Swobodnie porusza się w muzyce klasycznej jak i w muzyce rozrywkowej. Współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy, Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy, Płocką Orkiestrą Symfoniczną czy z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej.

Piotr Pokutycki - gitarzysta, pedagog i muzykoterapeuta. Urodzony w 1986 w Krakowie. Ukończył Politologię na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie i Akademię Muzyczną im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie gitary jazzowej dr Piotra Olszewskiego. Pobierał lekcje u Piotra Domagały, Adama Motyki, Krzysztofa Bolka, Jana Formanoya. Na codzień związany jest z zespołem Adelibanda i Sunny Side. Ponadto gra duety akustycznie z wieloma wokalistkami, m. in. Adelą Konop czy Wiktorią Gołuńską. Często współpracuje z innymi zespołami. Żadnego „dżoba” się nie boi, nawet na ostatnią chwilę.  Uczy w szkołach toruńskich zarówno muzyki, jak i gry na instrumencie, a także prowadzi terapie osób niepełnosprawnych. Poza tym uwielbia psy, koty, lotnictwo i motocykle, ale przede wszystkim swoją żonę!

Bartek Staszkiewicz - klawiszowiec, pianista, producent muzyczny. Współzałożyciel i członek zespołu Sofa, razem z nim laureat Fryderyka 2007 (debiut roku), nominowany do tej nagrody jeszcze trzykrotnie. Klawiszowiec w jazzrockowej grupie Q YA VY. Występował jako muzyk sesyjny, lub współpracował przy nagraniach, m.in. z Ostrym, Pauliną Przybysz, Julią Marcell, Tworzywem Sztucznym, Joanną Czajkowską, Sabiną Jeszką, Vieniem, Grzegorzem Hyżym, Mariuszem Lubomskim,Bovską, Ten Typ Mes, Albo Inaczej, Jarkiem Wistem, siostrami Melosik, Sound'n'Grace, Anią Karwan, Kasią Cerekwicką, Kasią Nosowską, Sławkiem Wierzcholskim, Kayah. Kierownik muzyczny i aranżer cyklicznych koncertów "Pod wspólnym niebem", “Wyspa Kina”, galowych koncertów festiwalu filmowego Tofi i innych.


W koncercie nie jest przewidziana przerwa.
Wydarzenie odbędzie się zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi.

Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie zasad zgodnych z WYTYCZNYMI DLA UCZESTNIKÓW KONCERTÓW TOS W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ PANDEMIĄ COVID-19 oraz wypełnienie oświadczenia, które należy przekazać obsłudze wraz z biletem w dniu koncertu.