Presspack - najbliższe wydarzenia | Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Presspack - najbliższe wydarzenia


 

Muzyka relaksacyjna dla kobiet w ciąży

To projekt dla kobiet, które ukończyły 21. tydzień ciąży. Podczas spotkań, poruszane zostaną zagadnienia związane z wpływem muzyki na stan psychofizyczny matki i dziecka, stymulacją prenatalną, emocjami w ciąży, sztuką efektywnego relaksu, a także godnego porodu i połogu z pomocą muzykoterapii.

 

13.05.2023 r. godz. 11:00 - Muzyka relaksacyjna


 

Projekt All that JAZZ

Jazz, czyli połączenie muzyki ludowej, artystycznej i rozrywkowej. Przenikanie tych trzech aspektów Toruńska Orkiestra Symfoniczna przybliży podczas cyklu koncertów ALL That JAZZ, wraz ze znakomitymi solistami: Włodkiem Pawlikiem, Pawłem Gusnarem, Garym Guthman’em oraz The WHOOP Group. 

Zapraszamy na cztery koncerty projektu All that JAZZ!, podczas których usłyszycie Państwo mieszankę jazzu, muzyki ludowej, filmowej i rozrywkowej, wykonaną przez znamienitych muzyków - Włodka Pawlika, Pawła Gusnara, Gary’ego Guthman’a  i zespół saksofonowy The Whoop Group, którzy na scenie CKK Jordanki wystąpią wraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Podczas koncertów zaprezentowane zostaną zarówno najsłynniejsze jazzowe kompozycje, jak i aranżacje klasycznych utworów w nowej, jazzowej odsłonie. Na cykl składają się cztery koncerty, odbywające się co dwa miesiące. Podczas każdego z nich, wraz 
z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, wystąpi kolejno pod batutą czterech dyrygentów, z czterema różnorodnymi programami i znakomitymi gośćmi, znanymi na scenie muzyki jazzowej zarówno w Polsce, jak i na rynku zagranicznym. 


 

Celem programu Scena Muzyki Polskiej jest promocja polskich artystów i artystek, a także polskiej twórczości kompozytorskiej, szczególnie mniej obecnej w praktyce koncertowej. Wyłonione w trybie konkursowym programy z muzyką polską są prezentowane w sezonie 2022/23 w Filharmonii Narodowej, Filharmonii im. H. Wieniawskiego w Lublinie oraz w Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej. Program własny Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca realizowany we współpracy z Filharmonią Narodową i instytucjami artystycznymi w kraju. Jest przeznaczony dla polskich artystów wykonawców.