Jest w orkiestrach dętych jakaś siła | Palcem po partyturze

Koncert
Palcem po partyturze
Dla dzieci
Data
Miejsce
Sala Wielka Dworu Artusa
Wstęp
20 zł - dziecko, 30 zł - dorosły

Koncert odbywa się w ramach projektu "Palcem po partyturze"

 

Huzarzy, ułani i żołnierze - to dzięki nim dzisiaj jesteśmy Polakami.
Jak powszechnie wiadomo śpiew jest wyrazem głębokiej radości i wdzięczności, a w towarzyszeniu wszechogarniających instrumentów dętych, będących w posiadaniu i użytkowaniu przez muzyków Orkiestry Wojskowej z Torunia, oraz dzięki starannie wyselekcjonowanemu repertuarowi przeniesiemy się do czasów, gdzie muzyka podnosiła na duchu i pozwalała doceniać każdy kolejny dzień.

Dla tych, którzy już umieją czytać i będą chcieli pośpiewać razem z nami przygotujemy okolicznościowe śpiewniki.

Wystąpią:
Olga Siemieniecka - śpiew
Mateusz Wiśniewski - śpiew
Dominik Sierzputowski - śpiew
Orkiestra Wojskowa w Toruniu
Joanna Krause - dyrygent

W programie:
Rotmistrz
Wizja SZYLDWACHA
Marsz pierwszej brygady
Jak białe orły
Pieśń o wodzu miłym
Ojczyzna
Póki Polska żyje w nas
Biały krzyż
Kocham wolność
Marsz wojsk lądowych

Orkiestra Wojskowa w Toruniu powstała 6 czerwca 1945 roku jako Orkiestra Oficerskiej Szkoły Artylerii. Przez lata swojej działalności stała się ważnym elementem w życiu kulturalnym miasta, zapewniając jemu oprawę muzyczną ważnych uroczystości patriotycznych czy religijnych. Poza Toruniem orkiestra ta koncertuje także w kraju i za jego granicami. Bierze również udział w licznych festiwalach orkiestr dętych. W ciągu roku daje ona około 250 koncertów. Wśród mieszkańców Torunia szczególnym zainteresowaniem cieszą się pokazy musztry paradnej, kiedy to muzycy występują w mundurach historycznych z epoki Księstwa Warszawskiego. Obecnie dowódcą orkiestry jest por. Joanna Krause.

Mateusz Wiśniewski - wokalista, absolwent bydgoskiej Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego, klasy śpiewu jazzowego Joanny Zagdańskiej.
Laureat wielu konkursów i festiwali, m.in. Brązowej Nagrody Festiwalu „Serca Bicie", organizowanego ku pamięci Andrzeja Zauchy oraz Nagrody Głównej „Fetting Festiwal" (edycja piosenek Zbigniewa Wodeckiego).