Magda Navarrete & Caravana Banda

Koncert
Nova Muzyka i Architektura
Data
Miejsce
Sala Kameralna CKK Jordanki
Wstęp
30 zł

Caravana Banda to wybuchowa mieszanka muzyki europejskiej. Fascynujący gypsy jazz z nutką bałkańskich korzeni oraz tańca i muzyki flamenco z lekko orientalnymi wpływami. Zespół łączy w sobie musicalowy rozmach z niemal “uliczną” energią.

Najpierw czuć energię zespołu, potem słychać melodie z bardzo starego świata: rodem z cygańskich opowieści, muzyki bałkańskiej, kurpiowskich zawijasów, rytmu flamenco. Potem energia wije się i łączy z pełnymi przejmujących tekstów i melodii piosenkami, które ten polsko - czeski zespół pisze i wciąż tworzy i komponuje. Caravana Banda to nie tylko chłopaki z trąbami, o nie! To jedna dziewczyna i chłopaki z wielkimi trąbami, gitarą i perkusją oraz niecodzienną ideą muzyczną.
Zespół założony przez Tomasa Prusa - jednego z wokalistów kultowego w Czechach zespołu Vltava i Magdę Navarrete - znaną w Polsce i Am. Płd. wokalsitkę i  ancerkę. Od ponad dwóch lat zespół podbija publiczność w Czechach, na Słowacji, w Niemczech i w Polsce, a teraz także w Brazylii.
To orkiestra pełna egzotycznych instrumentów, utalentowanych, ekscentrycznych muzyków. Piosenki zespołu są zarówno genialne instrumentalnie, chwytliwe i oryginalnie zaaranżowane. Zespół czerpie ze swoich korzeni odtwarzając niektóre z kurpiowskich melodii, ale także czeskich moraw. Pojawiają się tam melodie z Rumunii, Albanii, Serbii, Hiszpanii, a nawet Brazylii, z którą zespół ma coraz więcej wspólnego. Zainteresował się nimi producent - Ale Siqueira, z którym jadą do Sao Paulo w 2016 nagrywać swój pierwszy album. No i głos oraz taniec Magdy Navarrete. Z jednej strony śpiewa aksamitne bolera, z drugiej przeszywające nuty flamenco, wydobywa z siebie wiele różnych głosów. Żongluje rytmami, stylami, melodiami, ale ciągle pozostaje wierna swej pasji do muzyki świata. Potrafi trafić na tony niskie i wysokie, nucić przestrzeń między nimi, by za chwilę zaatakować dźwięki z całym swym temperamentem i energią.
Cały koncert jest energetycznym i szalonym spektaklem muzycznym.

Wystąpią:
Magda Navarrete – wokal, taniec
Tomas Prusa – aranżacje, saksofon, wokal
Andrzej Lewocki – gitara, ud, cajón
Jiri Genrt – tuba
Jakub Masek – euphonium
Vaclav Kalenda – trąbka
Mateusz Sieradzan – tapan, cajón, darabuka
 

W programie:
Opa Cupa - B. Saban
Amor y Oro - sł. i muz. Tomas Prusa
Que me quieras - sł. Magda Navarrete, muz. Monika Godlewska, Magda Navarrete 
Gyspy Strager - sł. Magda Navarrete, Andres Martorell, muz. Magda Navarrete, Marcin Świderski
Ioane Ioane - trad. pieśń rumuńska
U Jeziurecka - trad. pieśń kurpiowska
Konie Wrone - trad. pieśń kurpiowska
Caravana Song - muz. i sł. Tomas Prusa
Lulle Lulle - trad. pieśń albańska
Me muero - sł. Magda Navarrete, muz. Tomas Prusa
 

Koncert odbędzie się w ramach 25. Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura” – Toruń, Kujawsko-Pomorskie 2021


Wydarzenie zostanie zrealizowane zgodnie z aktualnymi zaleceniami i wytycznymi. Koncert bez przerwy.

Prosimy o zapoznanie się i przestrzeganie zasad zgodnych z WYTYCZNYMI DLA UCZESTNIKÓW KONCERTÓW TOS W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ PANDEMIĄ COVID-19 oraz wypełnienie oświadczenia, które należy przekazać obsłudze wraz z biletem w dniu koncertu.