Największe Hity Musicali

Koncert
Nova Muzyka i Architektura
Data
Miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki
Wstęp
75 zł

Wystąpią:

  • Daniel Cebula-Orynicz - wokal
  • Weronika Skalska - wokal
  • Wioleta Malchar-Orynicz - wokal
  • Grzegorz Kasperczyk - fortepian
  • Grzegorz Wanatowicz - gitara elektryczna
  • Jędrzej Łaciak - gitara basowa
  • Łukasz Srokowski - perkusja
  • Mieczysław Unger - dyrygent
  • Toruńska Orkiestra Symfoniczna

W programie m.in.:

Cabaret – Willkommen, Chicago - All that jazz, Gdybym był bogaty, Cat's – Memory, Mamma Mia, Deszczowa Piosenka, Moulin Rouge - Tango Roxanne, Upiór w Operze.

 

Kto nie chciałby usiąść na widowni jednego z broadwayowskich teatrów i dać porwać się największym musicalowym hitom? Chociaż do słynnej amerykańskiej dzielnicy z Torunia daleko, dzięki Toruńskiej Orkiestrze Symfonicznej i trójce solistów: Danielowi Cebuli-Oryniczowi, Wiolecie Malchar-Orynicz oraz Weronice Skalskiej, do miasta Kopernika zawitają najsłynniejsze musicalowe dzieła i porwą mieszkańców w muzyczną podróż.

Muzycy wykonają najbardziej rozpoznawalne utwory z przedstawień, które zachwyciły słuchaczy na całym świecie. Dwa z nich przeniosą odbiorców do kolorowych i hedonistycznych lat 20. XX wieku. W Berlinie był to okres pełen napięć i sprzeczności, co oddaje piosenka Willkommen, która jest pierwszy utworem z musicalu Cabaret. Atmosferę zadymionych amerykańskich klubów, w których jazz mieszał się z zazdrością i namiętnością, ukazuje natomiast piosenka All that jazz z musicalu Chicago.

Razem z muzykami i bohaterem Skrzypka na dachu słuchacze będą mogli zastanowić się nad zaletami posiadania fortuny przy dźwiękach piosenki Gdybym był bogaty. Nostalgicznie nuty i tęsknota za przeszłością pobrzmiewają w jednej z najsłynniejszych musicalowych piosenek Memory z Kotów. Drapieżna melodia Tango Roxane z musicalu Moulin Rouge i pełne napięcia utwory z Upiora w Operze zabiorą słuchaczy do Paryża z początków XX wieku: świata artystów, miłości i tajemnicy. Na zwolenników radośniejszych i porywających do tańca melodii będą czekać utwory z musicalu Mamma Mia i Deszczowej Piosenki.

 

Wykonawcy:

Daniel Cebula-Orynicz jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach. Najlepiej odnajduje się w gatunkach takich jak gospel, soul, funk i jazz. Wykłada na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nysie na Wydziale Jazzu, ale jego zainteresowanie gospelem zaowocowało prowadzeniem warsztatów w całej Polsce. Może pochwalić się występami z artystami takimi jak Edyta Górniak, Natalia Kukulska czy Stanisław Soyka. Był także finalistą 6. edycji programu The Voice of Poland.

Wioleta Malchar-Orynicz jest absolwentką Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim im. S. Wyspiańskiego w Katowicach. Na scenie występuje od 19. roku życia i wcielała się w wiele postaci, m.in. Marię Magdaleną w Jesus Christ Superstar, Wendli z Przebudzenia wiosny czy Hudel z Skrzypka na dachu. Swoim doświadczeniem dzieli się, prowadząc warsztaty aktorskie i wokalne.

Weronika Skalska odnajduje się zarówno w repertuarze musicalowym, jak i brzmieniach bardziej funkowych, popowych i latynoskich. Koncertowała u boku artystów takich jak Formacja Nieżywych Schabuff i Kasia Cerekwicka. Jest wokalistką w zespole Funkylogic, w którym razem z innymi muzykami tworzy niebanalną muzykę.


Mecenas Główny: Gmina Miasta Toruń
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura - Interwencje. Edycja 2024
Partner Główny: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Mecenas Kultury - Główny Sponsor: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
Mecenas Strategiczny: Strabag Sp. z o.o.
Sponsor: Urbitor Spółka z o.o.
Partner technologiczny: Vobacom Sp. z o.o.
Patronaty medialne: TVP3 BydgoszczTV ToruńNowości - Dziennik ToruńskiToruń Nasze MiastoRadio PiKPOLMIC
Współpraca redakcyjna: RMF Classic
Organizator: Toruńska Orkiestra Symfoniczna