Wieczór azjatycki

Koncert
Nova Muzyka i Architektura
Data
Miejsce
Sala Koncertowa CKK Jordanki
Wstęp
40 zł

Wydarzenie odbywa się w ramach 27. Międzynarodowego Festiwalu „Nova Muzyka i Architektura” / Toruń, Kujawsko-Pomorskie 2023

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Kujawy + Pomorze - promocja potencjału gospodarczego regionu - edycja II"

Wystąpią:

Soyung Yu (Korea Płd.) - sopran
Dabyeot Youth Winds Orchestra (Korea Płd.)
Jeon Gae Jun (Korea Płd.) - dyrygent
Małgorzata Lisecka - prowadzenie

W programie:

Fanfare of Korea - Jacob de Haan
Arirang - Arr. Lee Munseok
Spring in my hometown - Hong Nan-pa
The Impossible Dream – Mitch Leigh 
Band of Brothers - Michael Kamen
Heja in den Bergen
Jasper – Daisuke Shimizu
The Lion King – Arr. John Higgins
Takarajima - Hirotaka Izumi
Abba gold – Arr. Ron Sebregts
God Save the queen – Arr. Carlos Marques
Concerto D‘amore - Jacob de Haan


OPIS KONCERTU

Gwiazdą wieczoru będzie Młodzieżowa Orkiestra Dęta Dabyeot, grupa muzyczna z Hamyang w Korei Południowej. Nazwa zespołu, „dabyeot”, w języku koreańskim oznacza w wolnym tłumaczeniu „miejsce skąpane w ciepłym słońcu”. Orkiestra powstała w 2005 roku dzięki dobrowolnej inicjatywie młodych ludzi: uczniów szkół podstawowych, średnich i studentów. Przełomowym wydarzeniem dla grupy okazało się zaproszenie do uczestnictwa w festiwalu JIWEF 2009 w Jeju Art Center. Występ ten otworzył zespołowi drzwi do udziału w wielu znaczących wydarzeniach zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. Obecnie grupa liczy około 80 członków, a jej główną misję stanowi promocja i wspomaganie rozwoju orkiestr dętych na całym świecie. Orkiestra wykona dla publiczności m.in. utwory znanych japońskich kompozytorów takich jak: Toda Akira, Satoshi Yagisawa, Toshio Mashima i Daisuke Shimizu, a instrumenty dęte w rękach uzdolnionych muzyków z pewnością zaproszą uczestników na fascynujące spotkanie z kulturą Dalekiego Wschodu. 


Jeon Gae Jun – dyrygent

Koreański dyrygent, odebrał wszechstronne wykształcenie muzyczne: jest absolwentem Wydziału Muzyki Narodowego Uniwersytetu Changwon, uzyskał również dyplomy Rosyjskiej Akademii Muzycznej Gnesin (klarnet) w Moskwie, a także Rostowskiego Konserwatorium Państwowego (dyrygent). Obecnie jest nauczycielem w Liceum Sztuk Pięknych w Busan, wykłada również na Wydziale Muzycznym w Szkole Wyższej. Jest członkiem wielu różnych zespołów muzycznych: Orkiestry Rozrywkowej w Kyungnam, kwintetu instrumentów dętych drewnianych w Changwon, Zespołu Tutti w Changwon i Miejskiej Orkiestry Symfonicznej. Jest również dyrygentem Orkiestry Dętej Jinju, a także gościnnym dyrygentem Bułgarskiej Państwowej Orkiestry Symfonicznej i Krajowskiej Orkiestry Symfonicznej „Otlenia”. Pełni funkcję stałego dyrygenta Młodzieżowej Orkiestry Dętej Dabyeot w Hamyang. Pozostaje aktywny także jako dyrygent Orkiestry Liceum Sztuk Pięknych w Busan oraz gościnny dyrygent Orkiestry Symfonicznej w Pitesti. 

Soyung Yu – solistka 

Koreańska sopranistka, w 1991 roku wyjechała do Wiednia, w którym podjęła studia na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Scenicznych u prof. Ralfa Döringa. Ukończyła naukę w klasie opery pod przewodnictwem prof. Curta Malma i w klasie śpiewu pod opieką prof. Normana Shetlera. Przez wszystkie lata edukacji wielokrotnie występowała solo i z orkiestrami na znanych muzycznych wydarzeniach w Niemczech, Korei Południowej, Austrii i na Węgrzech. Solistka ma na swoim koncie występy na scenach najsłynniejszych oper: w Operze Wiedeńskiej, Volksoper w Wiedniu, Teatro Filarmonico w Weronie, a także Rumuńskiej Operze Narodowej w Klużu-Napoce. 


Mecenas Główny: Gmina Miasta Toruń
Partner Główny: Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Kujawy + Pomorze - promocja potencjału gospodarczego regionu - edycja II"
Mecenas Kultury - Główny Sponsor: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.
Mecenasi: Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. oraz marki: Seni BellaUrbitor Spółka z o.o.
Partnerzy: Vobacom Sp. z o.o.Uzdrowisko Ciechocinek S.A. producent wody mineralnej "Krystynka"
Organizator: Toruńska Orkiestra Symfoniczna