Audycje muzyczne

Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza przedszkola, szkoły podstawowe oraz inne instytucje do muzycznych spotkań na żywo.

Toruńska Orkiestra Symfoniczna zaprasza przedszkola, szkoły podstawowe oraz inne instytucje na audycje muzyczne dla dzieci.

Audycje odbywają się w Sali Prób CKK Jordanki lub w Państwa placówce.

Celem audycji jest:

  • pobudzanie muzycznej wyobraźni,
  • zainteresowanie muzyką,
  • poznawanie instrumentów muzycznych.

Koszt jednorazowej audycji wyjazdowej to 300 zł. 
Audycje stacjonarne, ze względu na sytuację pandemiczną, odbywają się dla grupy z jednej placówki edukacyjnej. Cena biletu - 6 zł od osoby jednak łącznie nie mniej niż 300 zł za całą grupę.

JESIEŃ W BARWIE ZŁOTA / październik

Jesienny nastrój, kocyk, herbatka i …. jazz!
Dźwięk saksofonu wprowadzi nas w tę magiczną i tajemniczą porę roku. 
W końcu polska złota jesień i blask saksofonu doskonale się komponują.
Wykorzystajmy okazję na zapoznanie się ze stylem muzycznym wprost z tętniącego życiem Nowego Orleanu. 

NIE RZUCIM ZIEMI SKĄD NASZ RÓD / listopad

Polskie melodie zabrzmią w tym miesiącu z podwojoną siłą!  
W końcu listopad jest dla Nas Polaków wyjątkowym miesiącem, przypominającym o niepodległości naszego kraju. Patriotyczny duch zostanie wprowadzony dzięki pięknej, polskiej muzyce i literaturze. 

PADA ŚNIEG, DZWONIĄ DZWONKI SAŃ / grudzień

Mroźny poranek, za oknem biały puch, sanki czekają…czas ruszyć w zimową muzyczną przygodę! Nasz rozśpiewany Mikołaj już na Was czeka. Przygotujcie dużo energii i dobrego humoru do wspólnego śpiewania! 

KARNAWAŁ ZWIERZĄT / styczeń

Czas na karnawał! I to nie byle jaki, bo ... to karnawał zwierząt! Będziecie mogli spotkać lwa, słonia, łabędzia i wiele innych zwierząt ze wszystkich stron świata. Uczcimy wspólnie pamięć wielkiego kompozytora – Charles’a Camille’a Saint-Saëns’a. Nie możecie przegapić takiej hucznej zabawy! 

SERCE UKRYTE POMIĘDZY DŹWIĘKAMI / luty

Miłość… uczucie, któremu nie mogli się oprzeć nawet najwięksi kompozytorzy.
Wielu z nich zapisywało swoje uczucia na pięciolinii, za pomocą dźwięków, by poprzez emocjonalne kompozycje trafić do serc wybranek. W tym chłodnym miesiącu ocieplimy nasze serca i zapoznamy się z utworami oraz kompozytorami epoki romantyzmu. 

W LEŚNEJ GĘSTWINIE / marzec

Puk, puk! – to chyba dzięcioł. A tam, w zaroślach słychać rechot żab. To wiosna!!! Piękno i potencjał natury zauważali przez wieki kompozytorzy, czerpiąc z niej inspirację do swojej twórczości. Zdecydujemy, który instrument najlepiej naśladuje szum wiatru, a który brzmi jak śpiew ptaków.

MUZYKA Z GŁĘBI / kwiecień

Morza, rzeki, oceany… Dźwięki zmienią się we wszystkie odcienie błękitu. Czeka nas wyprawa na głębokie wody – zarówno z mniejszymi falami, jak i potęga żywiołu. Usłyszymy syreni śpiew, szum fal, a wielki błękit i lazurowe wybrzeże to obrazy, które namalują nam barwy dźwięków.

SŁOŃCE, POMARAŃCZE I… FLAMENCO! / maj

Jak maj, to i skwar… Udajemy się do kraju pełnego ognistej muzyki i promieni andaluzyjskiego słońca, czyli Hiszpanii. To nie tylko gitara i kastaniety, ale również bardzo temperamentny taniec – flamenco. Przygotujmy się na energetyczne połączenie tańca i muzyki. 

JAKIE DŹWIĘKI W ZACZAROWANYCH SKRZYPCACH MIESZKAJĄ / czerwiec

Ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym przeniesie nas w świat legend i bohaterskich czynów. 
Przedstawimy legendę o Flisaku, który swoją grą na skrzypcach ocalił mieszkańców średniowiecznego miasta przed plagą żab. Usłyszymy utwory, jakie wykonałby nasz bohater, gdyby zaczął podróżować w czasie.

Kontakt: Alina Reut – 602 253 809, edukacjaattos [dot] art [dot] pl