Polecają nas | Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Polecają nas

Dziękuję jako dyrektor placówki oświatowej za możliwość goszczenia muzyków Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej co miesiąc od wielu lat w naszym przedszkolu.
Różnorodność, bogata oferta pozwala przedszkolakom na zapoznawanie się z melodiami, instrumentami z którymi na co dzień nie mają kontaktu. Tematyka dostosowana jest do wieku przedszkolnego oraz do aktualnych uroczystości i pór roku.
Profesjonalizm, wysoka kultura muzyków zachęcają dzieci do poznawania różnych rodzajów muzyki. Nasze przedszkole wyraża ogromne podziękowanie za umożliwianie przyjazdów wspaniałych muzyków.

Iwona Rutecka, dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 2 im. Kubusia Puchatka w Ciechocinku


Przedszkole Miejskie Nr 8 w Toruniu współpracuje z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną już od kilku lat, uczestnicząc w audycjach muzycznych, organizowanych na terenie placówce bądź w CKK Jordanki. W dobie pandemii odbywają się one w formie online. Każda z audycji ma temat przewodni, który stanowi kanwę do snucia opowieści słownej, intensywnie ubarwionej muzyką, ściśle związaną z omawianym wątkiem. Dzieci mają możliwość obcowania z muzyką na żywo, słuchania utworów znanych kompozytorów, różnorodnej muzyki instrumentalnej, poznania instrumentów. Niewątpliwie spotkania te stanowią dla dzieci źródło radości, pozytywnych emocji i wrażeń, a także stymulują naturalny rozwój ich wrażliwości muzycznej.
Rekomendujemy audycje muzyczne w wykonaniu Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej jako niezwykle wartościowe, ciekawe, inspirujące, a przede wszystkim bardzo lubiane przez dzieci.

Jadwiga Suchecka, wicedyrektor Przedszkola Miejskiego nr 8 w Toruniu


Dzieci ze wszystkich grup wiekowych (od 3 do 6 lat) cyklicznie uczestniczą w audycjach muzycznych Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Tematyka koncertów dostosowana jest do najważniejszych wydarzeń w danym miesiącu (np. odzyskanie niepodległości, karnawał), co nadaje dodatkowych walorów edukacyjnych.
Podczas udziału w audycji muzycznej dzieci rozwijają zainteresowania światem muzyki: poznają różnorodne instrumenty, popularne tańce, ciekawostki na temat słynnych kompozytorów, rozróżniają dźwięki wysokie-niskie, stymulowana jest dziecięca wyobraźnia. Dodatkowo przedszkolaki są aktywizowane do współdziałania przez osoby prowadzące, interpretują muzykę za pomocą ruchu, rozwiązują zagadki słuchowe, wykonują proste kroki taneczne, co przysparza im wiele radości.
Dzięki możliwości udziału w audycji muzycznej dzieci nabywają umiejętności kulturalnego bycia widzem.

Lucyna Jaroszewska, dyrektor Przedszkola Niepublicznego Słoneczko w Toruniu


 


Wychowawcy i dzieci z Przedszkola „Calineczka” bardzo cenią sobie współpracę z zespołem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Audycje muzyczne dla naszych milusuńskich przygotowywane są przez profesjonalnych artystów, którzy z wielką pasją i zaangażowaniem wprowadzają dzieci w świat muzyki i kultury wysokiej.
Najmłodsi mają możliwość zapoznania się z wieloma instrumentami muzycznymi i ich brzmieniem, poznają nazwiska wielkich kompozytorów i różne gatunki muzyczne. Przystępna, lekka forma zabawy, konkursów i ciekawej opowieści muzycznej, pozwala łatwo zbliżyć się dzieciom do świata sztuki, uwrażliwić się na piękno dźwięków i melodii.
W dobie powszechności Internetu i przewartościowań spowodowanych pandemią, żywy, bezpośredni kontakt ze sztuką, rozbudzający pragnienie kolejnych, artystycznych doznań, jest tak niezwykle cenny i konieczny.
Życzymy muzykom Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej wszelkich sukcesów, prężnego rozwoju i udanych, nowych projektów, licząc oczywiście na dalszą współpracę.

Dyrektor, pracownicy i podopieczni z Prywatnego Przedszkola „Calineczka”