Projekty | Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Projekty

projekt graficzny projektu muzyczne poranki - uśmiechnięte słońce z trąbką
Muzyczne poranki
orkiestra na scenie
ROMANTIC(T)OS
Projektowanie uniwersalne kultury, dostępność w instytucjach kultury
Projektowanie uniwersalne kultury, dostępność w instytucjach kultury
Wolność / Przyszłość 9.11.2024
Wolność / Przyszłość
Requiem nieskończoności 25.10.2024
Requiem nieskończoności
waltornia
Infrastruktura Kultury 2024
grafika skrzypiec i napis 6. Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. Karola Lipińskiego, Toruń 2724, 20.09-6.10
6. Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Karola Lipińskiego
grafika witrażu i napis 28. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura 14.06-31.08 Toruń / kujawsko-pomorskie 2024, www.tos.art.pl
28. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura
wycinanka ludowa
Kujawy na ludowo - opowiedziane na nowo
orkiestra na scenie
Mistrzowie Klasyki TOSoliści
trąbka
Infrastruktura kultury 2023
ZACZNIJ ŻYĆ (Z) KULTURĄ #2
ZACZNIJ ŻYĆ (z) KULTURĄ #2
Copernicus #550 07.08 - 1.10.2023
Copernicus #550
grafika Mikołaja Kopernika oraz tytuł festiwalu: 27 Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura 22.06-03.09.2023/Toruń, Kujawsko-pomorskie 2023
27. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura
Zobaczyć muzykę, cykl koncertów w ciemności 24.03-22.05.2023
Zobaczyć muzykę
All That Jazz!
All That Jazz
Scena muzyki polskiej
Scena Muzyki Polskiej
grafika projektu ZACZNIJ ŻYĆ (Z) KULTURĄ
ZACZNIJ ŻYĆ (Z) KULTURĄ
kobiety siedzące na wykładzinie
Muzyka relaksacyjna dla kobiet w ciąży
grafika Palcem po partyturze VI-VIII 2022
Palcem po partyturze
trzy leżące kontrabasy
Infrastruktura kultury 2022
grafika projektu SEROCKI #100 2-23 września 2022
SEROCKI #100
"SEROCKI #100" to projekt Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, którego główną ideą jest popularyzacja dzieł i sylwetki rodowitego torunianina Kazimierza Serockiego. Z okazji 100. rocznicy urodzin kompozytora TOS zorganizowała 18 wydarzeń zarówno o charakterze edukacyjnym, jak i popularyzatorskim.
26. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura 24.06-27.08.2022, Toruń / kujawsko-pomorskie, 2022 , www.muz-arch.pl
26. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura
bukiet kwiatów, nuty na pulpitach i widownia
Póki Polska żyje w nas
orkiestra na scenie
Cztery struny świata
grafika przypominająca Dwór Artusa w Toruniu
25. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura
Jubileuszowa edycja festiwalu niezmiennie cieszącego się zainteresowaniem mieszkańców i turystów odwiedzający gród Kopernika.
orkiestra na scenie
Wielcy kompozytorzy - wielkie jubileusze
Wielcy kompozytorzy - wielkie jubileusze to projekt, którego ideą jest uczczenie pamięci artystów obchodzących ważne rocznice w 2021 r.
waltornia leżąca na czerwonej kanapie
Infrastruktura kultury 2021
Zakup niezbędnego wyposażenia na potrzeby Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.
skrzypce z nutami i mapą Kujaw
Kujawy pełne muzycznej wrzawy!
Kujawy pełne muzycznej wrzawy! to projekt umożliwiający odbiorcom poznanie i umocnienie dziedzictwa kulturowego regionu oraz oraz wpływu muzyki ludowej na twórczość kompozytorów polskich.
Młoda kobieta blondynka w czarnej sukience trzymająca batutę
Dyrygent - Rezydent 2020/2021
Zainicjowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca program „Dyrygent – rezydent” ma na celu prezentację i promocję młodych polskich dyrygentów oraz umożliwienie im debiutu i nabywania praktyki wykonawczej w kontakcie z zawodowym zespołem orkiestrowym. Dyrygentem - rezydentem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w sezonie 2020/2021 jest Agata Zając.
Logo Funduszu Wsparcia Kultury - biały napis na niebieskim tle
Fundusz Wsparcia Kultury
Fundusz Wsparcia Kultury to mechanizm finansowy powołany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozwalający na rozdysponowanie na rzecz podmiotów działających w sferze teatru, muzyki i tańca kwoty 400 mln zł.
Dwie waltonie leżące na ziemi
Infrastruktura kultury 2020
Zakup wyposażenia niezbędnego do rozwoju działalności statutowej Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Orkiestra siedzi na scenie, na pierwszym planie otwarte materiały nutowe, z tyłu przyciemnione światło z fioletową poświatą.
Viva Beethoven! - 250. rocznica urodzin kompozytora
W ramach międzynarodowych obchodów 250. rocznicy urodzin Ludwiga van Beethovena, Toruńska Orkiestra Symfoniczna zorganizowała projekt, w skład którego wchodziło 14 wydarzeń poświęconych kompozytorowi.
Na pierwszym planie kobieta w ciemno-rudych włosach, za nią muzycy
24 Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura - Toruń - Kujawsko Pomorskie 2020
W dniach 26 czerwca - 5 września 2020 roku Toruńska Orkiestra Symfoniczna zorganizowała 24. Międzynarodowy Festiwal „Nova Muzyka i Architektura” – Toruń / Kujawsko- Pomorskie 2020, którego ideą jest prezentowanie muzyki zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach toruńskiej architektury.
Muzycy orkiesty ze skrzypcami, nazwa koncertu Raz Dwa Trzy Muzyczne Bielawy w kolorze złotym na czarnym tle.
Budżet Obywatelski 2020
Toruńska Orkiestra Symfoniczna była organizatorem jednego z wybranych, drogą głosowania projektów. W ramach zadania "Raz, Dwa, Trzy – muzyczne Bielawy" odbyły się koncerty symfoniczne, kameralne oraz muzyczne spotkania z dziećmi.
Grafika Nieodwołanego Festiwalu - Toruń 2020 w kolorystyce pomarańczowo-czarno-białej. Na środku pięciolinia, na której znajduje się grafika w formie ćwierćnuty, na środku której jest biały trójkąt skierowany w prawą stronę imitujący znak "play".
Nieodwołany Festiwal - Toruń 2020
„Nieodwołany Festiwal - Toruń 2020” to wydarzenie po raz pierwszy realizowane przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną w całości w formie on-line. W ramach projektu odbyły się koncerty na żywo, spotkania z artystami, warsztaty i podcasty. Wydarzenie zostało dofinansowane w ramach programu "Kultura w Sieci" Narodowego Centrum Kultury.
Mężczyzna trzymający w ręku batutę w czarnej marynarce i białej koszuli na czarnym tle
Dyrygent - Rezydent 2019/2020
Główne cele programu Dyrygent - rezydent to prezentacja i promocja młodych polskich dyrygentów, ułatwienie młodym dyrygentom debiutu i nabywania praktyki wykonawczej poprzez stworzenie im możliwości współpracy i bezpośredniego kontaktu z zawodowym zespołem orkiestrowym lub operowym oraz zachęcenie polskich instytucji artystycznych do podejmowania współpracy z młodymi dyrygentami. Dyrygentem - rezydentem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w sezonie 2019/2020 był Wojciech Pławner.
Kamera z ujęciem na pianistę, siedzącego przy fortepianie. W tle tle światło skierowane na ścianę.
Kultura w zasięgu 2.0
Toruńska Orkiestra Symfoniczna bierze udział w projekcie pn. „Kultura w zasięgu 2.0", realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 2. Cyfrowy region, Działanie 2.2 Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego oraz zasobów nauki, kultury i dziedzictwa regionalnego.
Młody mężczyzna, ciemny blondyn w szarej marynarce z czerwoną muszką. W tle zielone drzewa i poręcz.
Zamówienia kompozytorskie
Celem programu jest wspieranie współczesnej twórczości muzycznej poprzez zamawianie nowych dzieł oraz stworzenie dogodnych warunków dla ich stałej obecności w przestrzeni publicznej. Zasadniczym zadaniem programu jest zwiększenie roli muzyki najnowszej jako istotnego medium komunikacji społecznej oraz wpisanie dzieł współczesnych w proces przemian, którym podlega współczesna kultura, w tym ukazanie ich w kontekście zagadnień takich jak: redefinicja pojęcia kultury wysokiej oraz roli twórcy i odbiorcy, czy wpływ nowych mediów oraz technologii na język muzyczny i sposób odbioru muzyki.
Młody mężczyzna, blondyn trzymający w uniesionej ręce batutę skierowaną do góry
Dyrygent - Rezydent 2018/2019
Główne cele programu Dyrygent - rezydent to prezentacja i promocja młodych polskich dyrygentów, ułatwienie młodym dyrygentom debiutu i nabywania praktyki wykonawczej poprzez stworzenie im możliwości współpracy i bezpośredniego kontaktu z zawodowym zespołem orkiestrowym lub operowym oraz zachęcenie polskich instytucji artystycznych do podejmowania współpracy z młodymi dyrygentami. Dyrygentem - rezydentem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w sezonie 2018/19 był Radosław Droń.
plakat koncertu Państwowej Orkiestry Kameralnej
Digitalizacja plakatów - Kultura w zasięgu 2.0
Toruńska Orkiestra Symfoniczna bierze udział w projekcie pn. „Kultura w zasięgu 2.0", realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 2. Cyfrowy region, Działanie 2.2 Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego oraz zasobów nauki, kultury i dziedzictwa regionalnego.
Młody chłopak z ciemnymi włosami trzyma bukiet kwiatów, z tyłu w tle wyświetla się prezentacja na ekranie z informacją, że zdobywcą pierwszej nagrody jest Elias David Moncado
5. Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. K. Lipińskiego
W dniach od 01 października do 13 października 2019 roku Toruńska Orkiestra Symfoniczna organizowała 5. Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. Karola Lipińskiego – Toruń 2019, w ramach którego miały miejsce znakomite koncerty i recitale wybitnych wirtuozów skrzypiec. Nagrody przyznane w konkursie wynosiły: I Nagroda – 20 000 euro, II Nagroda – 15 000 euro, III Nagroda – 10 000 euro, Wyróżnienia – 3 x 2000 euro.
statuetka II Międzynarodowego Festiwalu Skrzypiec
II Międzynarodowy Festiwal Skrzypiec
W dniach od 14 lutego do 28 lutego 2016 roku Toruńska Orkiestra Symfoniczna organizowała II Międzynarodowy Festiwal Skrzypcowy – Toruń 2016, w ramach którego miały miejsce IV Międzynarodowy Koncert Skrzypcowy oraz znakomite koncerty i recitale wybitnych wirtuozów skrzypiec. Nagrody przyznane w konkursie wynosiły: I Nagroda –12 000 euro, II Nagroda – 8 000 euro, III Nagroda – 5 000 euro, Wyróżnienia – 3 x 1 000 euro.
Publiczność siedząca na widowni - zapełnione audytorium, balkony puste, z przodu widać ekran po lewej stronie, na którym wyświetla się plansza z napisem FLIS w lustrzanym odbiciu.
Dni Moniuszkowskie
DNI MONIUSZKOWSKIE to projekt Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, którego główną ideą jest popularyzacja dzieł i sylwetki Stanisława Moniuszki. Z okazji 200. rocznicy urodzin kompozytora TOS zorganizowała 34 wydarzenia zarówno o charakterze edukacyjnym, jak i popularyzatorskim.
Orkiestra siedząca na scenie prowadzona przez blond dyrygenta, trzymającego batutę skierowaną do przodu. W roli solisty młody mężczyzna brunet w czerwonej koszuli grający na marimbie.
Siła Natury "Moc Ognia"
"Siły Natury" to interdyscyplinarny projekt Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w formie festiwalu, który odbywa się w latach 2017 - 2018 w regionie kujawsko-pomorskim. Druga edycja nosi tytuł "Moc ognia" i odbyła się w dniach 12.10. - 21.10.2018 r. Ideą projektu jest prezentacja artystycznych związków i relacji pomiędzy żywiołami, a muzyką. W ramach projektu odbyły się koncerty symfoniczne, koncerty kameralne, cykl audycji muzycznych dla dzieci z małych miejscowości. Do udziału zostali zaproszeni wybitni polscy artyści, uznani na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.
Orkiestra siedzi na scenie, w tle widać ekran, na którym wyświetlane są planety. Jest ciemno.
Siła Natury "Ziemia, Planety, Gwiazdy"
"Siły Natury" to nowy, interdyscyplinarny projekt Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w formie festiwalu, który odbywa się w latach 2017 - 2018 w regionie kujawsko-pomorskim. Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2017".