Projekty | Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Projekty

ZACZNIJ ŻYĆ (Z) KULTURĄ #2
ZACZNIJ ŻYĆ (z) KULTURĄ #2
Copernicus #550 07.08 - 1.10.2023
Copernicus #550
grafika Mikołaja Kopernika oraz tytuł festiwalu: 27 Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura 22.06-03.09.2023/Toruń, Kujawsko-pomorskie 2023
27. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura
Zobaczyć muzykę, cykl koncertów w ciemności 24.03-22.05.2023
Zobaczyć muzykę
Scena muzyki polskiej
Scena Muzyki Polskiej
grafika projektu ZACZNIJ ŻYĆ (Z) KULTURĄ
ZACZNIJ ŻYĆ (Z) KULTURĄ
kobiety siedzące na wykładzinie
Muzyka relaksacyjna dla kobiet w ciąży
grafika Palcem po partyturze VI-VIII 2022
Palcem po partyturze
trzy leżące kontrabasy
Infrastruktura kultury 2022
grafika projektu SEROCKI #100 2-23 września 2022
SEROCKI #100
"SEROCKI #100" to projekt Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, którego główną ideą jest popularyzacja dzieł i sylwetki rodowitego torunianina Kazimierza Serockiego. Z okazji 100. rocznicy urodzin kompozytora TOS zorganizowała 18 wydarzeń zarówno o charakterze edukacyjnym, jak i popularyzatorskim.
26. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura 24.06-27.08.2022, Toruń / kujawsko-pomorskie, 2022 , www.muz-arch.pl
26. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura
bukiet kwiatów, nuty na pulpitach i widownia
Póki Polska żyje w nas
orkiestra na scenie
Cztery struny świata
grafika przypominająca Dwór Artusa w Toruniu
25. Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura
Jubileuszowa edycja festiwalu niezmiennie cieszącego się zainteresowaniem mieszkańców i turystów odwiedzający gród Kopernika.
orkiestra na scenie
Wielcy kompozytorzy - wielkie jubileusze
Wielcy kompozytorzy - wielkie jubileusze to projekt, którego ideą jest uczczenie pamięci artystów obchodzących ważne rocznice w 2021 r.
waltornia leżąca na czerwonej kanapie
Infrastruktura kultury 2021
Zakup niezbędnego wyposażenia na potrzeby Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej.
skrzypce z nutami i mapą Kujaw
Kujawy pełne muzycznej wrzawy!
Kujawy pełne muzycznej wrzawy! to projekt umożliwiający odbiorcom poznanie i umocnienie dziedzictwa kulturowego regionu oraz oraz wpływu muzyki ludowej na twórczość kompozytorów polskich.
Młoda kobieta blondynka w czarnej sukience trzymająca batutę
Dyrygent - Rezydent 2020/2021
Zainicjowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca program „Dyrygent – rezydent” ma na celu prezentację i promocję młodych polskich dyrygentów oraz umożliwienie im debiutu i nabywania praktyki wykonawczej w kontakcie z zawodowym zespołem orkiestrowym. Dyrygentem - rezydentem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w sezonie 2020/2021 jest Agata Zając.
Logo Funduszu Wsparcia Kultury - biały napis na niebieskim tle
Fundusz Wsparcia Kultury
Fundusz Wsparcia Kultury to mechanizm finansowy powołany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozwalający na rozdysponowanie na rzecz podmiotów działających w sferze teatru, muzyki i tańca kwoty 400 mln zł.
Dwie waltonie leżące na ziemi
Infrastruktura kultury 2020
Zakup wyposażenia niezbędnego do rozwoju działalności statutowej Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.
Orkiestra siedzi na scenie, na pierwszym planie otwarte materiały nutowe, z tyłu przyciemnione światło z fioletową poświatą.
Viva Beethoven! - 250. rocznica urodzin kompozytora
W ramach międzynarodowych obchodów 250. rocznicy urodzin Ludwiga van Beethovena, Toruńska Orkiestra Symfoniczna zorganizowała projekt, w skład którego wchodziło 14 wydarzeń poświęconych kompozytorowi.
Na pierwszym planie kobieta w ciemno-rudych włosach, za nią muzycy
24 Międzynarodowy Festiwal Nova Muzyka i Architektura - Toruń - Kujawsko Pomorskie 2020
W dniach 26 czerwca - 5 września 2020 roku Toruńska Orkiestra Symfoniczna zorganizowała 24. Międzynarodowy Festiwal „Nova Muzyka i Architektura” – Toruń / Kujawsko- Pomorskie 2020, którego ideą jest prezentowanie muzyki zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach toruńskiej architektury.
Muzycy orkiesty ze skrzypcami, nazwa koncertu Raz Dwa Trzy Muzyczne Bielawy w kolorze złotym na czarnym tle.
Budżet Obywatelski 2020
Toruńska Orkiestra Symfoniczna była organizatorem jednego z wybranych, drogą głosowania projektów. W ramach zadania "Raz, Dwa, Trzy – muzyczne Bielawy" odbyły się koncerty symfoniczne, kameralne oraz muzyczne spotkania z dziećmi.
Grafika Nieodwołanego Festiwalu - Toruń 2020 w kolorystyce pomarańczowo-czarno-białej. Na środku pięciolinia, na której znajduje się grafika w formie ćwierćnuty, na środku której jest biały trójkąt skierowany w prawą stronę imitujący znak "play".
Nieodwołany Festiwal - Toruń 2020
„Nieodwołany Festiwal - Toruń 2020” to wydarzenie po raz pierwszy realizowane przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną w całości w formie on-line. W ramach projektu odbyły się koncerty na żywo, spotkania z artystami, warsztaty i podcasty. Wydarzenie zostało dofinansowane w ramach programu "Kultura w Sieci" Narodowego Centrum Kultury.
Mężczyzna trzymający w ręku batutę w czarnej marynarce i białej koszuli na czarnym tle
Dyrygent - Rezydent 2019/2020
Główne cele programu Dyrygent - rezydent to prezentacja i promocja młodych polskich dyrygentów, ułatwienie młodym dyrygentom debiutu i nabywania praktyki wykonawczej poprzez stworzenie im możliwości współpracy i bezpośredniego kontaktu z zawodowym zespołem orkiestrowym lub operowym oraz zachęcenie polskich instytucji artystycznych do podejmowania współpracy z młodymi dyrygentami. Dyrygentem - rezydentem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w sezonie 2019/2020 był Wojciech Pławner.
Kamera z ujęciem na pianistę, siedzącego przy fortepianie. W tle tle światło skierowane na ścianę.
Kultura w zasięgu 2.0
Toruńska Orkiestra Symfoniczna bierze udział w projekcie pn. „Kultura w zasięgu 2.0", realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 2. Cyfrowy region, Działanie 2.2 Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego oraz zasobów nauki, kultury i dziedzictwa regionalnego.
Młody mężczyzna, ciemny blondyn w szarej marynarce z czerwoną muszką. W tle zielone drzewa i poręcz.
Zamówienia kompozytorskie
Celem programu jest wspieranie współczesnej twórczości muzycznej poprzez zamawianie nowych dzieł oraz stworzenie dogodnych warunków dla ich stałej obecności w przestrzeni publicznej. Zasadniczym zadaniem programu jest zwiększenie roli muzyki najnowszej jako istotnego medium komunikacji społecznej oraz wpisanie dzieł współczesnych w proces przemian, którym podlega współczesna kultura, w tym ukazanie ich w kontekście zagadnień takich jak: redefinicja pojęcia kultury wysokiej oraz roli twórcy i odbiorcy, czy wpływ nowych mediów oraz technologii na język muzyczny i sposób odbioru muzyki.
Młody mężczyzna, blondyn trzymający w uniesionej ręce batutę skierowaną do góry
Dyrygent - Rezydent 2018/2019
Główne cele programu Dyrygent - rezydent to prezentacja i promocja młodych polskich dyrygentów, ułatwienie młodym dyrygentom debiutu i nabywania praktyki wykonawczej poprzez stworzenie im możliwości współpracy i bezpośredniego kontaktu z zawodowym zespołem orkiestrowym lub operowym oraz zachęcenie polskich instytucji artystycznych do podejmowania współpracy z młodymi dyrygentami. Dyrygentem - rezydentem Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w sezonie 2018/19 był Radosław Droń.
plakat koncertu Państwowej Orkiestry Kameralnej
Digitalizacja plakatów - Kultura w zasięgu 2.0
Toruńska Orkiestra Symfoniczna bierze udział w projekcie pn. „Kultura w zasięgu 2.0", realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 2. Cyfrowy region, Działanie 2.2 Cyfrowa dostępność i użyteczność informacji sektora publicznego oraz zasobów nauki, kultury i dziedzictwa regionalnego.
Młody chłopak z ciemnymi włosami trzyma bukiet kwiatów, z tyłu w tle wyświetla się prezentacja na ekranie z informacją, że zdobywcą pierwszej nagrody jest Elias David Moncado
5. Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. K. Lipińskiego
W dniach od 01 października do 13 października 2019 roku Toruńska Orkiestra Symfoniczna organizowała 5. Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. Karola Lipińskiego – Toruń 2019, w ramach którego miały miejsce znakomite koncerty i recitale wybitnych wirtuozów skrzypiec. Nagrody przyznane w konkursie wynosiły: I Nagroda – 20 000 euro, II Nagroda – 15 000 euro, III Nagroda – 10 000 euro, Wyróżnienia – 3 x 2000 euro.
statuetka II Międzynarodowego Festiwalu Skrzypiec
II Międzynarodowy Festiwal Skrzypiec
W dniach od 14 lutego do 28 lutego 2016 roku Toruńska Orkiestra Symfoniczna organizowała II Międzynarodowy Festiwal Skrzypcowy – Toruń 2016, w ramach którego miały miejsce IV Międzynarodowy Koncert Skrzypcowy oraz znakomite koncerty i recitale wybitnych wirtuozów skrzypiec. Nagrody przyznane w konkursie wynosiły: I Nagroda –12 000 euro, II Nagroda – 8 000 euro, III Nagroda – 5 000 euro, Wyróżnienia – 3 x 1 000 euro.
Publiczność siedząca na widowni - zapełnione audytorium, balkony puste, z przodu widać ekran po lewej stronie, na którym wyświetla się plansza z napisem FLIS w lustrzanym odbiciu.
Dni Moniuszkowskie
DNI MONIUSZKOWSKIE to projekt Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej, którego główną ideą jest popularyzacja dzieł i sylwetki Stanisława Moniuszki. Z okazji 200. rocznicy urodzin kompozytora TOS zorganizowała 34 wydarzenia zarówno o charakterze edukacyjnym, jak i popularyzatorskim.
Orkiestra siedząca na scenie prowadzona przez blond dyrygenta, trzymającego batutę skierowaną do przodu. W roli solisty młody mężczyzna brunet w czerwonej koszuli grający na marimbie.
Siła Natury "Moc Ognia"
"Siły Natury" to interdyscyplinarny projekt Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w formie festiwalu, który odbywa się w latach 2017 - 2018 w regionie kujawsko-pomorskim. Druga edycja nosi tytuł "Moc ognia" i odbyła się w dniach 12.10. - 21.10.2018 r. Ideą projektu jest prezentacja artystycznych związków i relacji pomiędzy żywiołami, a muzyką. W ramach projektu odbyły się koncerty symfoniczne, koncerty kameralne, cykl audycji muzycznych dla dzieci z małych miejscowości. Do udziału zostali zaproszeni wybitni polscy artyści, uznani na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.
Orkiestra siedzi na scenie, w tle widać ekran, na którym wyświetlane są planety. Jest ciemno.
Siła Natury "Ziemia, Planety, Gwiazdy"
"Siły Natury" to nowy, interdyscyplinarny projekt Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej w formie festiwalu, który odbywa się w latach 2017 - 2018 w regionie kujawsko-pomorskim. Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2017".
orkiestra symfoniczna wraz z chórem występujący na scenie
Requiem / Gorzycki